Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Suszarka Siemens WT46W248DN - suszarka nie grzeje

trenz 15 Nov 2017 18:21 7536 6
 • #1
  trenz
  Level 10  
  Witam, mam suszarkę bębnową z pompą ciepła, lecz nie grzeje nic. Mógłby mi ktoś przybliżyć zasadę działania takiej suszarki?
  Po jakim czasie powinna uzyskać jakiekolwiek ciepło w bębnie?
 • #3
  adi19957
  Level 10  
  Suszarka Siemens WT46W248DN - suszarka nie grzejeSuszarka Siemens WT46W248DN - suszarka nie grzejeSuszarka Siemens WT46W248DN - suszarka nie grzejeSuszarka Siemens WT46W248DN - suszarka nie grzeje

  Jedyne co znalazłem, może akurat coś się przyda zasada mniej więcej raczej podobna :)
 • #4
  trenz
  Level 10  
  Na suszarce jest napisane, że zawiera fluorowane gazy cieplarniane. Czyli te gazy mają być czynnikiem krążącym w tej pompie ciepła? Sprężarka Rechi 39E073B w trakcie pracy suszarki nagrzewa się do bardzo wysokiej temperatury, a rurki miedziane wychodzącej z niej nie są gorące, czy by to miało oznaczać, że tego gazu nie ma w obiegu?
 • #5
  trenz
  Level 10  
  Suszarka Siemens WT46W248DN - suszarka nie grzeje
  Sprężarka jest gorąca, a rurka wychodząca z niej też (zaznaczona zieloną strzałką), dalej na prawo (też zielona strzałka) i ta sama rurka, ale już idzie złapać ją w palce i nie ma takiej samej temperatury jak na początku...

  Tam gdzie czerwona strzałka to od strony zimnej rurka jest oszroniona. Czyli co jest nie tak i w którym miejscu, że nie ma temperatury w bębnie?
 • #6
  stempel_hd
  Level 9  
  Witam, mam identyczny problem z suszarka Bosch WTH83000. Sprężarka nagrzewa sie do 112°C ale to cieplo wogóle nie przechodzi na bęben. Rurka ta na lewo, ze zdjecia powyzej nagrzewa sie na dlugosci ok 7cm sie, ale sądzę, ze nie przez przeplywajacy przez nia czynnik tylko jako ze miedziana, odbiera cieplo z górnej czesci sprężarki. Tak czy owak, ciepło nie dociera do wymiennika i tym samym nie ma co ogrzac bębna wewnątrz wraz z jego zawartością. Proszę autora lub inną osobę ktora miała podobny problem o odpowiedz jak sobie z nim poradzili. Dziękuję
 • #7
  Mobwar
  Level 2  
  Też mi w suszarce sprężarka 39E073B straciła parametry - ledwo 5 bar dobija . Przyczyną gówniane materiały i wyciek czynnika gdzieś w wymienniku. 3 miesiące po końcu gwaracji!!! Nawet tłuste plamy po oleju ze sprężarki na wodzie pod wymiennikami były. Myślałem o przeróbce na czynnik 600a izobutan, ale coś właściwego agregatu na 600a i o mocy 500W nie mogę znaleźć.
  Bosch powinien otrzymać zakaz sprzedaży swoich elektrośmieci. ( W ich pralce kiedyś mi 2 tyg po gwarancji programator padł ale żona zapomniała i jeszcze raz coś od nich kupiła.)
  Myślałem też o podłączeniu pierwszego wymiennika na którym skrapla się wilgoć pod przyłącze zimnej wody a drugiego wymiennika grzejącego pod C.O.. Ale zimna woda trochę drogo wyjdzie bo wypływałaby do kanalizacji.