Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica kuchenka gazowa - Kolor płomieni palników

15 Lis 2017 19:53 5169 11
  • Poziom 8  
    Witam czy kolor płomieni palników ze zdjęcia jest właściwy? Po ściągnięciu pokrętła jest tylko regulacja oszczędności palnika, nie widziałem regulacji powietrza. Proszę o pomoc w temacie, nie wiem czy nadaje się to do regulacji czy zostawić w stanie takim jakim jest. Zasilanie gazem ziemnym, piętro niżej kuchenka ma idealny niebieski ostry płomień.
    Gdzie można znaleźć pokrętło regulacji powietrza jeśli oczywiście takie występuje?
  • Specjalista AGD
    mariopn napisał:
    Gdzie można znaleźć pokrętło regulacji powietrza jeśli oczywiście takie występuje?

Nie ma żadnej regulacji, to konstrukcja palnika wytwarza mieszankę. Może kołpaki palników już wypalone?
  • Poziom 8  
    Czy ktoś kiedyś sie spotkał z czymś takim lub miał podobny przypadek??
  • Poziom 8  
    Wpadlem na pewien trop mianowicie uzywam nebulizatora dla dziecka które jest przeziębienione. Do inhalacji wlewam roztwór wody z sola kupiony w aptece. Fakt ze uzywam go 8metrow od kuchenki moze świadczyć o zjonizowanym powietrzu roznoszacym sie po domu. Rano płomień jest prawie całkowicie niebieski. Będę obserwować temat i podam do wiadomości czy przyczyną jest wlasnie nebulizatora.
  • Poziom 8  
    Problem rozwiazany, powodem jest nebulizator do dziecięcych inhalacji który rozprasza w powietrzu zimną mgielke roztworu soli. Ku mojemu zdziwieniu kiedy go uzywam płomień palnika żółknie. Rano kiedy nie jest używany, płomień jest idealnie niebieski. Co ciekawe inchalacja w oddalonym o 8 metrów od kuchenki pokoju nie załatwia sprawy, jonizacja powietrza rozprowadza się w całym mieszkaniu. Jeżeli ktoś używa nebulizatora, nawilzacza, jonizatora w mieszkaniu niestety musi sie z tym liczyć ze taki efekt widoczny jest kilka godzin. Mam nadzieje ze pomoge komuś z podobnym problemem, zamiast regulować sprzęt przeanalizujcie temat.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Pewnie tak, ale na forach ludzie o tym nie piszą więc niepotrzebne nerwy😁