Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] HP EliteBook 8760w - Jak zamontować dysk ssd w drugiej kieszeni?

PeCha 15 Lis 2017 20:38 375 4
  • #1 15 Lis 2017 20:38
    PeCha
    Poziom 12  

Witam.

Mam laptopa HP EliteBook 8760w z zainstalowanym dyskiem hdd.
    Laptop ma obok dysku hdd miejsce na drugi dysk. Kupiłem sobie ssd żeby był jako dysk C z Windowsem i najważniejszymi programami do uruchamiania komputera.
    I teraz pytania:

1. Czy wystarczy tylko wpiąć ssd, zamknąć i instalować Windowsa? Czy potrzebuję jakiegoś adaptera, w który włożę ten dysk zanim zamontuję go na miejscu?
    Przestrzeni na grubość jet tyle, że wszedłby tam drugi taki dysk. On tylko w momencie montażu będzie w powietrzu, a jak odwrócę laptop "na nogi" będzie już podparty. Natomiast czy przy ewentualnym przenoszeniu laptopa coś się nie uszkodzi?

2. Podczas instalacji Win7 z płyty wystarczy, że sformatuję hdd nadając mu inną nazwę (obecnie Dysk C), a na nowo zamontowanym utworzę Dysk C i zainstaluję na nim Win7? Czy na hdd też musi być Windows zainstalowany? (pewnie prościzna, ale nigdy w życiu nie instalowałem drugiego dysku fizycznego)

Dzięki za pomoc!

0 4
  • #2 16 Lis 2017 00:01
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

PeCha napisał:
    1. Czy wystarczy tylko wpiąć ssd, zamknąć i instalować Windowsa? Czy potrzebuję jakiegoś adaptera, w który włożę ten dysk zanim zamontuję go na miejscu?
    Przestrzeni na grubość jet tyle, że wszedłby tam drugi taki dysk. On tylko w momencie montażu będzie w powietrzu, a jak odwrócę laptop "na nogi" będzie już podparty. Natomiast czy przy ewentualnym przenoszeniu laptopa coś się nie uszkodzi?

Witaj. O ile jest kompletne gniazdo, to najczęściej jeszcze powinno się podłączyć taki dysk w specjalnej ramce:

HP EliteBook 8760w - Jak zamontować dysk ssd w drugiej kieszeni?

Zobacz sobie, gdzie są mocowania i czy takie coś ma szanse pasować.
    Ogólnie możesz oczywiście też bez ramki, ale warto zdystansować dysk, aby nie miał luzu i upewnić się, że nie ma możliwości wysunięcia się z gniazda przy pracy czy przenoszeniu. Ogólnie porządniej montować w kieszonce - tym bardziej że jej koszt to około 25zł (Allegro) albo 2$ (Aliexpress).

PeCha napisał:
    2. Podczas instalacji Win7 z płyty wystarczy, że sformatuję hdd nadając mu inną nazwę (obecnie Dysk C), a na nowo zamontowanym utworzę Dysk C i zainstaluję na nim Win7? Czy na hdd też musi być Windows zainstalowany? (pewnie prościzna, ale nigdy w życiu nie instalowałem drugiego dysku fizycznego)

Możesz sformatować dysk podczas instalacji, na dysku SSD założyć partycję podstawową na system i wybrać ją podczas instalacji. Na HDD nie musi być Windowsa, nie będzie on tam do niczego potrzebny.

1
  • #3 16 Lis 2017 15:10
    PeCha
    Poziom 12  

Takie coś na pokazałeś na zdjęciu jest użyte do montażu obecnego dysku hdd. Wygląda jakby to właśnie o to chodziło, ale na allegro nie mogę znaleźć czegoś takiego. Są adaptery z 3,5" na 2,5" albo odwrotnie i adapter zamiast napędu DVD. Szukałem też na morelach, ale niestety z podobnym skutkiem.
    Szukałem jako ramka, jako kieszeń, adapter...
    Ma to jakąś swoją konkretną nazwę?

0
  • #4 16 Lis 2017 22:08
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

Ta kieszonka pasuje do innych modeli, więc spróbuj na Allegro zapytania: kieszeń hdd (8460p 8470w 8560w 8570w 8570p 8760w)

Nawiasy są istotne. Posortuj od najniższych, gdzieś w okolicy 25zł powinny być te kieszenie.

0
  • #5 12 Cze 2018 20:44
    PeCha
    Poziom 12  

Należy kupić ramkę do odpowiedniego modelu laptopa, potem przykręcić do niej dysk i zamontować w miejscu do tego przeznaczonym przykręcając ramkę dołączonymi zazwyczaj do niej śrubkami.

Dzięki za pomoc!

0