Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pedał do prasy hydraulicznej

15 Lis 2017 21:45 579 4
  • Poziom 11  
    Forumowicze podpowiedzcie proszę jak zrobić pedał do prasy po naciśnięciu którego będzie pociągnięta rączka od rozdzielacza. Pedał ma chodzić góra dół a dźwignia rozdzielacza porusza sie w płaszczyźnie poziomej [naciskanie pedału ma powodować przyciągnięcie dźwigni do osoby naciskającej]. Może wiedzieliście podobne rozwiązanie, jakiś schemat lub foto.
    Z góry dzięki
  • Poziom 11  
    Dziękuje za odpowiedź. Myślę że powinno to zadziałać. Zobaczymy jak wyjdzie z długościami bo skok na rozdzielaczu jest mały a odległość między pedałem a rozdzielaczem duża.
  • Poziom 40  
    Skok pedału i skok rozdzielacza regulujesz długością ramion "L" elementu to po prostu taka przekładnia.
    Być może będziesz musiał zastosować jakiś przegub na którymś z cięgien.
    Jak zrobisz przegub możesz na części cięgła która będzie pracowała w osi zrobić prowadnicę.
    Pamietęj o zrobieniu regulacji długości cięgieł cokolwiek gwint do ustalenia pozycji mocowania z kontrą czy śruba rzymska to są powszechne dostępne rozwiązania starczy się dobrze rozejrzeć.
    Tu mas przykład cięgła z regulacja ale to tylko kwestia wyobraźni.
    https://www.farmexpert.pl/pl/p/Cieglo-hamulca-do-Ursus-C-330-42480030/51834
    Stosunek skoków to kwestia długości ramion długość cięgna nie gra roli o ile będzie odpowiednio sztywne.
    Od biedy możesz zastosować cięgło Bowldena czyli linkę np gazu z gotowym pedałem z jakiegoś auta ale pewnie będzie nieporęczne ale to taki pomysł na włączenie kombinowania z tego co masz pod ręką z drugiej strony odpowiednio skonstruować dźwignię działająca na rozdzielacz.

Długości cięgiel to nie porblem liczy się wyliczenie przekładni tego "L" elementu do potrzebnych skoków ale to matematyka na poziomie podstawówki można też eksperymentalnie ;).
  • Poziom 11  
    Będzie chwila czasu to będę się bawił. O przegubie już myślałem więc go zastosuje. Nie pomyślałem za to o potrzebie regulacji długości cięgna.