Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka się wyłącza, ledy się zapalają

Kilahr 15 Lis 2017 23:36 477 2
  • Poziom 2  
    Witam,

Ostatnio w kuchni zauważyłem, ze podczas gdy lodówka się wyłącza (charakterystyczny dźwięk), ledy pod szafkami kuchennymi same się włączają. Dochodzi do tego, ze jak się zapalają, to jedyny sposób aby je wyłączyć, to restart poprzez bezpiecznik, albo odłączenie z kontaktu. Inaczej nie da rady, włącznik do ledów wtedy nie działa. Po restarcie świateł, wszystko wraca do normy. Kilka dni i znowu to samo. A zauważyłem przez przypadek, że to przez lodówkę, w momencie kiedy lodówka się wyłącza, czy załącza. Elektryk który montował ledy, założył większy przekaźnik czy jakoś tak, bo myślał, ze to to, ale sytuacja się powtarza. Co to może być?

Pozdrawiam!!!
  • Poziom 43  
    Jaki masz ten ,,przekaźnik" a raczej wyłącznik do tych LEDów ? Innymi słowy, czym te listwy są uruchamiane?
  • Poziom 2  
    Szczerze mówiąc to nie mam pojęcia, bo ten włącznik jest pod listwą. Ale załącza się je na "dotyk". Dzisiaj zauważyłem, że oprócz tego co napisałem powyżej, daje o sobie znać także światło na okapie. Tak samo jak ledy, ale się nie zacina - tylko raz mrygnie i tyle. Z tym że okap jest podłączony do tego samego zasilania co ledy pod szafkami. Może lodówka daje jakieś zwarcie?