Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam informacji na temat anten do sieci 4g internetu.

mikers93 16 Lis 2017 02:21 378 5
  • #1 16 Lis 2017 02:21
    mikers93
    Poziom 8  

Witam.
    Szukam pomocy na temat anten do sieci 4g internetu.

1) Jak ma się dbi do praktyki, to jak się oblicza wiem i załóżmy że taka atenka 17dbi daje mi skuteczność o 50 razy więcej niż anteny izotropowej. I tu jak to ma się do praktyki? Chyba źle rozumiem ze jak przy izotropowej mam 25 ping 50dow i 4up to jak kupie taką antenkę 17dbi to mam 0,5 pinga i 2500dow, 200up i tu mnie logika i trochę doświadczenie załamuje bo to raczej nie osiągalne takie wyniki. Więc jak mam rozumiem co ma to przeliczenie do czego się ma?

2)Są anteny za 40 złoty i są anteny za 300złoty faktycznie jest taka różnica ze jak bym wpiął raz tą tanią a raz ta droższa i bym zauważył przy swoim internecie? oczywiście wszystko z limitami dostawcy. Jest opłacalność wydawać taką kwotę (dopisze coś ważnego na końcu).

3)Da się jakoś wyliczyć dobór i rodzaj anteny by nie wypłacać bóg wie ile?

4)Czy jest możliwość wykonania instalacji internetowej i gsm na jednej antenie (z tych już droższych)? Chodzi o to że z takiej anteny korzystało by się zarówno internet lte jak i przekazanie za pomocą innych urządzeń sieć telefonicznej (tam gdzie w domu nie ma zasięgu)?

5) Czy szyba w oknie stawia duży opór dla anten? Chodzi o to że chciałbym uniknąć tematu antenek montowanych na zewnątrz domu (gwarancja na modem)

6) Czytałem różne tematy nawet na tym forum i mam mały problem wszędzie narzeka się na handlarzy allegro ze kłamią co do specyfikacji i sprzętu. No to jak kupić skoro nie udowodnię ani się nie przekonam że jest jak ma być?

7)Co jest ważne albo jak to sprawdzić. Co lepsze góra i bliższy bts czy dalszy(o półtora kilometra) ale ma bardzie płasko do mnie?

8)Da się jak wykonać pomiary bieżąco niż ustawiać modem lub antenki i klikać co chwila w speedtest? Były tutaj jakieś aplikacje które miały wykonywać takowe operacje, ale coś nie mogę ich zainstalować.

9)Da się jakoś ustalić z jakiej anteny aktualnie korzystam?

10)Choć powinienem zadać to na samym początku. Jaka kolwiek antena da rezultat nawet ta badziewna na allegro niż jak jej nie mam? Bo czytałem że niektóre potrafią pogorszyć sytuacje? To w takim razie jak się ustrzec przed problemem?

11) Czy jak użyję anteny to ustabilizuje bardzie łącze np wieczornych godzinach? Czyli jak mi się zwiększy siła sygnału te kreski na modemie wtedy powinno być lepiej bo ustabilizuję mi się łącze między mną a bts-em

12)Jak z pogodą jeśli będą antenki to wtedy mniejszy spadek zauważę ni jeżeli bez nich. Czy jest to beż różnicy w końcu pogoda to pogoda?

Dlaczego chce kupić antenę. Nie konieczne chce mieć wyższe ściąganie i wysyłanie bardziej leży mi na stabilności i pingu. Teraz teoretycznie mam dobrze poza godzinami wieczornymi sygnał troszkę spada, tak wiem że to wina większej ilości użytkowników i obciążają. Ogólnie mam w normalniej sytuacji 25pingu w porywach 23-22 wysyłanie jakieś 4-5 a ściąganie 50-55. A właśnie modem ma 2-3 kresek na lte, a w przypadku 3g ma full.

Ps zawsze staram się samodzielnie myśleć i czytać aczkolwiek tematyka internetu zwłaszcza anten i produktów na rynku zaczyna przerastać :P.

0 5
  • #2 16 Lis 2017 08:24
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Zamiast tych wszystkich pytań podaj lokalizację , operatora oraz jaki masz sprzęt. Podałeś DL/UL na poziomie 55/5Mb/s a więc bardzo dobrze oraz dobry ping . Podaj te dane to przejdziemy do dalszych tematów.

0
  • #3 16 Lis 2017 12:34
    mikers93
    Poziom 8  

He, chciałem bardziej samodzielnie do tego dojść bez wykorzystywania w ten sposób was. No dobra sprzęt to B529 z t-mobile (tak wiem ze mogłem wybrać B525...). Co do lokalizacji podeśle Tobie na pw jednak bez powodu nie trąbią o nie podawaniu swoich danych w internecie... Jeśli chodzi o ping to właśnie w te wieczorne dni spadają kreski jak zarówno ping się podnosi. Dobrze działa na 3g aczkolwiek jak się poprawi siłę to myślę iż 4g pójdzie też znakomicie w te wieczorki. Zauważyłem że często pomaga restart routera i wraca sygnał jak należy.

0
  • #4 16 Lis 2017 12:37
    sebap
    Poziom 40  

Lokazlizacja to Twoje dane? Bez przesady, mnóstwo osób podaje tutaj lokalizację i jakoś nikomu korona z glowy nie spadła.

0
  • #5 16 Lis 2017 15:08
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Zasięg z BTS-a NetWorks Piestrzejowice. Na nim działa LTE1800NetWorks i LTE800 T-Mobilea może i agregacja LTE1800+800. Testy sygnału na kządym z pasm LTE i agregacji LTE1800+800 za pomocą http://www.lte-anbieter.info/ltewatch/count_huawei.php?Datei=ltewatch_h lub http://www.mediafire.com/file/1yz26m6u8gfl16n/E5186_Toolbox_latest_v0.9.zip Po zalogowaniu w nich na B529 wymuszasz po kolei pasma i sprawdzasz parametry i CID BTS-a. Do tego speedtesty na każdym. W Prusach BTS LTE800 T-Mobile. Na LTE1800NW T-Mobile z Orange mają 15MHz w MIMO2x2 o DL do 112Mb/s , T-Mobile na swoim LTE800 ma 10MHz w MIMO2x2 i DL do 75 Mb/s. Agregacja LTE1800+800 to DL do 187,5Mb/s. Prędkości zależą od parametrów sygnału i obciążenia sektora na BTS-ie. Zasięg na LTE800 większy niż na LTE1800. Zrób testy, pokaż wyniki.

0
  • #6 09 Gru 2017 20:06
    mikers93
    Poziom 8  

Prośba do adminów by nie zamykali ani nie kasowali tematu. Dajcie czas maksymalnie do końca stycznia ;).

0
  Szukaj w 5mln produktów