Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet LTE NJU Mobile - blokowanie portów

Asphyxx 16 Lis 2017 09:00 2214 23
  • #1 16 Lis 2017 09:00
    Asphyxx
    Poziom 5  

Witam,
    Niedawno podpisałem umowę z NJU mobile na internet. Wczoraj zainstalowałem u siebie kamery w domu i chciałbym zdalnie podglądać co tam się dzieje (szczególnie na czas, gdy są tam pracownicy i coś majstrują...). Po otwierałem porty w ustawieniach routera dla mojego IP i mogę się połączyć z kamerami ale tylko w ramach sieci WIFI. W przypadku gdy włączę sobie internet w telefonie bezpośrednio i chce się połączyć wyskakuje, że urządzenie nie jest podłączone.
    Dowiadywałem się i ponoć większość operatorów z mobilnym internetem LTE blokuje porty. Po rozmowie z konsultantem na czacie oraz rozmowie telefonicznej zaprzeczali, że NJU nie blokuje portów żadnych.
    Gdy wchodzę na stronę canyouseeme.org i wpisuje adres IP i port - pokazuje, że jest on mimo wszystko zamknięty. Dodatkowo, dowiedziałem się, że NJU mobile ma niestety.."publiczny IP" więc prawdopodobnie nie będę miał możliwości się połączyć z zewnątrz?

Mam wykupiony VPN, natomiast nie widzę opcji w ustawieniach routera, żebym mógł taką ustawić (Huawei b593).

Czy jest jakiś sposób, żebym mógł ten dostęp z zewnątrz mieć? Macie może jakieś pomysły?
    Myślałem nad czymś takim, że :
    1. Kupuje repeater z funkcją VPN
    2. Łączę repeater z docelową siecią WIFI
    3. W ustawieniach repeatera przekierowuje na VPN (VPN ma usługę odblokowania portów)
    4. Łączę kamery z repeaterem, który jest obecnie połączony poprzez VPN z odblokowanymi portami
    5. Zaleta repeatera oprócz tego, że łączy się z kamerą to dodatkowo rozsyła (zwiększa) zasięg WIFI w domu.

Jest to możliwe w ten sposób co opisałem? ew. proszę o podpowiedź, jaki repeater byście polecili w tej sytuacji

pozdrawiam serdecznie

0 23
  • #2 16 Lis 2017 11:38
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

> Mam wykupiony VPN

daj linka do opisu co dokładnie masz wykupione.

0
  • #3 16 Lis 2017 11:51
    Grzes_B
    Poziom 8  

Standardowo operatorzy LTE blokują dostęp z zewnątrz. Dodatkowo adresy IP są przydzielane dynamicznie. Jeśli na łączu na LTE chcemy coś udostępnić to trzeba zamówić stały publiczny adres IP. Nie wiem jak w NJU ale np. w Plusie jest to dodatkowy koszt 15 zł netto / miesiąc.

0
  • #4 16 Lis 2017 12:00
    pitron
    Poziom 19  

Proponuję przestudiować poniższą instrukcję, zacząć od port mapping itd. :
    http://setuprouter.com/router/huawei/b593/port-mapping-15854-large.htm

Dodano po 6 [minuty]:

Grzes_B napisał:
    Standardowo operatorzy LTE blokują dostęp z zewnątrz. Dodatkowo adresy IP są przydzielane dynamicznie. Jeśli na łączu na LTE chcemy coś udostępnić to trzeba zamówić stały publiczny adres IP. Nie wiem jak w NJU ale np. w Plusie jest to dodatkowy koszt 15 zł netto / miesiąc.

W plusie tak, w nju ?

1
  • #5 16 Lis 2017 12:26
    Asphyxx
    Poziom 5  

W NJU mobile nie ma możliwości wykupienia publicznego IP. Co do VPN, to jest to ten www.ra4wvpn.com

A więc jest to jakieś wyjście z sytuacji które opisałem? I czy w ogóle wykonalne?

0
  • #6 16 Lis 2017 12:35
    bogiebog

www.ra4wvpn.com
    z tego co tam pisze to dostajesz współdzielony publiczny ip adres, na którym możesz zrobić port forward o ile ktoś juz na tym porcie wcześniej nie zrobił port forward-u.

0
  • #7 16 Lis 2017 12:38
    Asphyxx
    Poziom 5  

No A więc tak jak pisałem dostęp z zewnatrz byłby możliwy jakbym jakoś skonfigurował go z Repeterem?

Czy są w ogóle jakieś repeatery umożliwiające łączenie z VPN?

A więc mój pomysł byłby ok?

0
  • #8 16 Lis 2017 12:41
    bogiebog

Funkcja "repeater" nie ma tutaj nic do połączenia z zewnątrz przez VPN.

Czy da się podłaczyć przez taki VPN to zależy od tego jak działa klient do podglądu kamery, czy może pracować na dowolnym porcie/portach czy musi mieć kontkretny tylko port ?

Albo doczytaj w instrukcji albo przetestuj routerem z NAT-em, tzn

(klient podglądu kamery) === (port wan)(router) ==== kamery

0
  • #9 16 Lis 2017 12:50
    Asphyxx
    Poziom 5  

Jaką funkcja? Mówię o urządzeniu Repeater do rozsyłania dalej zasięgu a przy okazji żeby przy'jego konfigurowaniu miał możliwość połączenia się do VPN.
    W niektorych routerach TP Linka na pewno była taka możliwość, tylko czy można to zrobić przy użyciu Repeatera?

Jest to opcja która na pewno zajmuje mniej miejsca - tyle co podpiac go do gniazdka.

Co do kamer i zdalnego podglądu to jest wszystko ok, jeśli jest podgląd w ramach tej samej sieci poprzez WIFI, natomiast Jak przełącze telefon na inna siec i chce się połączyć z zewnątrz to po prostu pokazuje że nie test urządzenie dostępne.. I dlatego kombinuje z tym VPN, bo nju mobile nie oferuje możliwości wykupienia publicznego, stałego IP.

1
  • #10 16 Lis 2017 13:53
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Asphyxx napisał:
    I dlatego kombinuje z tym VPN, bo nju mobile nie oferuje możliwości wykupienia publicznego, stałego IP.

IP nie musi być stałe, może być zmienne dynamicznie - ważne by było nieblokowane publiczne.
    Jeśli ani zmienne, ani stałe IP w Nju jest nie do uzyskania - to w moim przekonaniu nic nie zrobisz, bo nie przekierujesz portów na własnym adresie IP.

0
  • #11 16 Lis 2017 14:15
    Asphyxx
    Poziom 5  

No właśnie nie wiem czy to wtedy' nie'będzie działać w ramach sieci VPN i byłaby taka możliwość, ale też mam własnie wątpliwości co do tego :/

0
  • #12 16 Lis 2017 20:55
    zuzek
    Poziom 13  

W NJU nie dostajesz publicznego adresu IP tylko adres z puli 10.x.x.x pomimo tego ze na zewnatrz jestes widoczny pod publicznym adresem (w moim przypadku 37.x.x.x). Przekierowanie portow na Twoim routerze nic nie da, bo nikt w NJU nie przekieruje Tobie portow z 37.x.x.x na 10.x.x.x zwlaszcza, ze oba adresy przyznawane sa dynamicznie.

Wiekszosc rejestratorow CCTV bedacych obecnie na rynku posiada polaczenie przez chmure (p2p) ktore nie potrzebuje przekierowania portow. Podaj dane tego rejestratora, to bedziemy wiedziec czego uzyc do podgladu "z zwewnatrz".

0
  • #13 17 Lis 2017 07:08
    Asphyxx
    Poziom 5  

H.View 4CH CCTV System 720P HDMI AHD CCTV DVR 4PCS 1.0 MP IR Outdoor Security Camera 1200 TVL Camera Surveillance Kit

Cały zestaw monitoringu przyszedł mi z ali..

Specyfikacja :
    DVR Specification
    Video Compression H.264
    Video System NTSC / PAL
    Operation System Linux Based
    Operation Interface Graphical User Interface(GUI)
    Video Input / Output BNC: 4-Channel Input /
    1-Channel Output
    Other Video Output VGA/HDMI
    Audio Input / Output Input: 1ch/ Output: 1ch
    Display Resolution NTSC: 720P /
    PAL: 720P
    Record Resolution
    Selectable: 720P/ 960H
    Record Mode Continuous /
    Time Schedule /
    Motion Detection
    Network Function Support Live View with IE & Mobile Phone
    Network RJ45, 10M/100M
    Net Protocol TCP/IP, PPPoE, DHCP and DDNS
    Remote Access LAN or Internet Browsing
    PTZ Control RS-485
    HDD Interface SATA II/III, Support between
    320GB and 4TB, (Not Includes)
    USB USB Backup/USB 2.0
    Remote Control IR Remote Control
    Power Supply DC12V
    App Xmeye

to chyba nic z tego nie będzie?:/

Link do aukcji :
    https://pl.aliexpress.com/item/4CH-CCTV-Syste...-8467-4c49-bffd-fe6331c47fa8&rmStoreLevelAB=0

0
  • #14 17 Lis 2017 08:16
    zuzek
    Poziom 13  

Asphyxx napisał:

App Xmeye

To jest słowo klucz. Podłącz rejestrator do sieci, sprawdź czy masz wyjście w świat, ściągnij XmEye na telefon a potem tylko wystarczy zeskanować QR kod z rejestratora i powinno być po wszystkim.

QR kod najłatwiej znaleźć w kreatorze który pojawia się po pierwszym uruchomieniu.

0
  • #15 17 Lis 2017 08:23
    Asphyxx
    Poziom 5  

Zainstalowałem tą apkę... uruchomiłem i śmiga - ale jak jest połączony telefon i rejestrator w ramach sieci jednej..

jak przełączam telefon na tryb swojej, odrębnej sieci komórkowej to wyświetla, że urządzenie jest nie podłączone.

Natomiast przy samym łączeniu w APCE jest nawet napisane "Cloud Login"... tak jakby łączyło w chmurze..
    nie wiem co myśleć, ale zdałoby się żeby to śmigało :<

0
  • #16 17 Lis 2017 10:02
    bogiebog

Czy rejestrator ma ręczną czy automatyczną konfigurację IP ?
    ręczną ? czy ustawiłeś bramę domyślną w rejestratorze ?

0
  • #17 17 Lis 2017 10:06
    Asphyxx
    Poziom 5  

Rejestrator ma możliwość wprowadzenia ręcznych ustawień konfiguracji danych sieciowych. Nic przy bramie nie zmieniłem, tylko zmieniłem IP z 192.168.1.1 na 192.168.1.X - wolny adres IP lokalny.

O'ile dobrze pamiętam to brama jest ustawiona jakoś na 255.255.... Coś takiego ale dokładnie nie'pamiętam.
    Jak tylko wrócę do domu z pracy'to wstawię tu screeny z'konfiguracji jak to wygląda.

0
  • #18 17 Lis 2017 10:38
    bogiebog

Bez poprawnej bramy nie ma komunikacji z intenretem, tylko z lan-em.

0
  • #19 17 Lis 2017 11:01
    Asphyxx
    Poziom 5  

Mógłbyś mi więc powiedzieć na'jaką mam to bramę ustawić? jak mam ja ustalić?

0
  • Pomocny post
    #20 17 Lis 2017 11:42
    bogiebog

Ta sama brama co w komputerze = adres routera
    okno cmd.exe, wpisz
    ipconfig

tam będzie podana.

0
  • #21 17 Lis 2017 11:43
    Asphyxx
    Poziom 5  

Dzięki, spróbuję jak będę w domu

0
  • Pomocny post
    #22 17 Lis 2017 18:53
    zuzek
    Poziom 13  

Asphyxx napisał:
    Rejestrator ma możliwość wprowadzenia ręcznych ustawień konfiguracji danych sieciowych. Nic przy bramie nie zmieniłem, tylko zmieniłem IP z 192.168.1.1 na 192.168.1.X - wolny adres IP lokalny.

Ustaw tak, aby pobieral adres z DHCP. Jak pozniej bedzie potrzeba, to ustawisz mu staly adres, a na ta chwile bedziesz wiedzial, ze konfiguracja IP jest poprawna, bo adres zostanie przyznany przez DHCP.

Asphyxx napisał:
    Natomiast przy samym łączeniu w APCE jest nawet napisane "Cloud Login"... tak jakby łączyło w chmurze..

Ponizej, po lewej masz "Local login" i z tego skorzystaj. Cloud Login bedzisz wykorzystywal jak zalozysz konto na http://xmeye.net/ i tam dodasz swoj rejstrator, wtedy przy pomocy tego loginu i hasla zalogujesz sie w aplikacji. Jesli chcesz podglad na komputerze, to tez mozesz wykorzystac ta strone bez zakladania konta - podajesz ID rejestratora (to ktore masz azpisane w QR), login oraz haslo i dostaniesz polaczenie z rejestratorem.

Warunkiem zadziaania kazdego z tych rozwiazan jest zapewnienie rejestratorowi dostepu do internetu. Jesli masz problem z konfiguracja statycznego adresu IP na rejestratorze, to niech to zrobi za Ciebie DHCP. Zakladam, ze majac podglad w telefonie/komputerze za pomoca chmury stale IP rejestratora nie bedzie Tobie potrzebne.

0
  • #24 17 Lis 2017 21:40
    Asphyxx
    Poziom 5  

Działa. Dzięki panowie. Temat do zamknięcia, pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów