Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GoClever Navio 540 - skasowana pamięć wewnętrzna, brak oprogramowania - rom

michalgrab 16 Lis 2017 15:49 2223 23
  • #1 16 Lis 2017 15:49
    michalgrab
    Poziom 4  

Witam, proszę mi napisać, ma ktoś oryginalnę kopię oprogramowania wewnętrznego lub co polecacie wgrać do tej navi?
    Pozdrawiam Michal

0 23
  • #3 16 Lis 2017 20:06
    michalgrab
    Poziom 4  

Komputer widzi jako dysk wymienny, jest tak, że została usunięta cała pamięć wewnętrzna. Komputer widzi ją jako dysk wymienny.
    Navi się włącza, ale ekran nie reaguje.

0
  • #5 07 Gru 2017 09:04
    michalgrab
    Poziom 4  

tak jak piszesz fabryczne menu i brak reakcji na dotyk

0
  • Pomocny post
    #6 07 Gru 2017 11:04
    Freddy
    Poziom 43  

jajacekpl napisał:
    FirmWare do Gocleverów znajdziesz tu: ...
    Pokaż mi w którym dokładnie miejscu w podanych przez Ciebie linkach jest firmware do nawigacji GoClever 540?
    Autor takie potrzebuje, a nie zbiór innych firmware.
    Nie pisz postów bez sensu, bo to nic nie daje, nie pomaga, a jedynie szkodzi.

Do Navio 540 akurat nie ma firmware nigdzie w sieci. Jedyna nadzieja w kimś uprzejmym, kto zrobi kopię z własnej działającej.

0
  • #7 08 Gru 2017 10:02
    michalgrab
    Poziom 4  

Jacek no nie wsciekaj sie az tak bardzo na mnie, jestem zielony w tym temacie jak na czas obecny. A masz moze pomysła jak mogę ożywić sam tę Navio?

0
  • Pomocny post
    #8 08 Gru 2017 10:41
    jajacekpl
    Poziom 21  

michalgrab napisał:
    fabryczne menu i brak reakcji na dotyk
    Albo rozkalibrowany, albo uszkodzony dotyk - żadnej z tych spraw raczej nie załatwisz wgraniem FW
    Jak rozkalobrowany - skorzystaj z programu MyMobiler
    Spoiler:
    http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?t=13801
    i uruchom kalibrację z poziomu komputera

0
  • #9 10 Gru 2017 17:25
    michalgrab
    Poziom 4  

jakas pomoc co do programu MyMobiler ?

0
  • #11 05 Sty 2018 16:10
    michalgrab
    Poziom 4  

a ma ktoś z was możliwość dac mi kopie oprogramowania? kopie zawartości pamięci wewnętrznej ?

0
  • Pomocny post
    #12 06 Sty 2018 22:19
    dziadek_1
    Poziom 10  

Trafiła do mnie właśnie dziś taka nawigacja. Zrobiłem kompletny backup. W załączniku jest zawartość ResidentFlash2 (ważne - nie ResidentFlash !!!) - jeśli to nie pomoże, proszę o info to podeślę jeszcze zawartość ResidentFlash.
    Powodzenia w reanimacji

0
    Załączniki:
  • #14 13 Sty 2018 00:40
    michalgrab
    Poziom 4  

a jak to wgrac do GoClever-a by dzialalo? :)

0
  • #16 13 Sty 2018 21:10
    dziadek_1
    Poziom 10  

Oczywiście potrzebne jest połączenie przez Active Sync (lub Centrum Synchronizacji w Win 7) - potrzebne po to żeby widzieć strukturę katalogów w pamięci wewnętrznej.
    Do pracy z nawigacjami zazwyczaj używam Total Commander Ultima Prime - ma w sobie wszystkie potrzebne narzędzia - pakery, wtyczki itp. w tym wtyczkę WinCE do obsługi urządzeń z windowsem CE na pokładzie.
    Struktura katalogów na urządzeniu musi być następująca:
    My Documents
    Network
    Program Files
    ResidentFlash
    Temp
    Windows
    Control Panel.lnk

Jest tylko jeden plik - link w katalogu głównym - Control Panel.lnk

Katalog ResidentFlash2 nie jest widoczny bo ma atrybut ukryty i systemowy (czy jakoś tak...) Żeby dostać się do niego trzeba w dolnym pasku poleceń w Total Commanderze wpisać ręcznie:
    cd \\\WinCE Device\ResidentFlash2
    i jesteśmy w ukrytym katalogu :-) Tutaj jest menu systemowe z mojego poprzedniego posta na forum. Tutaj trzeba wkleić zawartość tego katalogu.
    Restart i powinno działać.

0
  • #17 14 Sty 2018 13:45
    michalgrab
    Poziom 4  

ok zabieram się za to, o efektach pracy poinformuje ;)

wiec tak jak myślałem podłączyłem ja pod usb dysk wykrywa jako dysk wymienny ale pusty jest nawet jeśli wpisuje ResidentFlash2 w tc to pusto sformatowana jest, i teraz co ściągnąć pliki które wystawiono tutaj na forum i wgrać w pamięć?

0
  • #18 17 Sty 2018 10:58
    michalgrab
    Poziom 4  

Jacek ja mam skasowaną, sformatowaną pamięć, żadnych, folderów ie mam jest czysta pamięć, nie powtarzam sie tylko pisałem na innym forum jak podpowiadales ze tylko jak ktoś ma kopie wiec szukałem co i jak, ale nie jest łatwo, a co Ty proponujesz? masz jak zdobbyć kopie lub jak wgrać czystego WinCE??

0
  • #19 17 Sty 2018 11:34
    jajacekpl
    Poziom 21  

Jeżlei nie możesz skopiować nic do RF2, to serwis lub śmietnik.
    Naprawdę mały procent urządzeń daje się uratować programowo.

0
  • #20 22 Sty 2018 13:12
    dziadek_1
    Poziom 10  

Jeśli nie zmienisz sposobu połączenia z komputerem na Active Sync to lipa - nic nie zdziałasz.
    Opcja 1
    Spróbuj poszukać info czy jest jakaś opcja autostartu z karty pamięci - wtedy można by wyprodukować jakiś skrypt czy panel, który po kliknięciu lub z automatu zmieni tę opcję - odpowiednie pliki są w katalogu windows.
    Opcja 2 - hardcorowa :-)
    Może jakiś uczynny kolega pomógł by wyprodukować pliczek do aktualizacji windowsa, który zmieniałby pewne ustawienia w rejestrze tak, aby z automapu pojawił się pulpit windowsa - dalej wiadomo... Pomysł zaczerpnięty z innego forum - więc temat do rozwinięcia - może inni koledzy bardziej obeznani w temacie wypowiedzą się, czy to w ogóle realne programowo? Jeśli tak to pewnie sporo czasu zajmie sprawdzenie i wyprodukowanie takiej wersji "update" - więc gra pewnie nie warta świeczki, ale dla pasjonatów może być ciekawym wyzwaniem.

0
  • #21 22 Sty 2018 14:41
    jajacekpl
    Poziom 21  

ad 1) Częśc GoCleverów/Navio z serii 5x0 reagowała na plik GPStest.exe na karcie SD (skopiowac jakis exploer.exe ze zmienioną nazwą)

0
  • #22 18 Kwi 2018 14:12
    Gregory40
    Poziom 2  

Witam, Mm problem z w/w modelem. Nie dość że ekran jest obrócony o 180 stopni to jeszcze pokazuje lustrzane odbicie. Nie wiem czy wgranie na nowo całego ROMu pomoże... Druga sprawa, w związku z tym, że nie mam więcej niż 0,5 punktu nie jestem w stanie pobrać kopii zapasowych umieszczonych w tym poście. Moja prośba: Czy autor mógłby udostępnić zawartość tego urządzenia bez pobierania punktów?

P.S. Ok. Już się udało ;) Jutro dam znać czy zabieg zmiany ROMu pomógł. Pozdrawiam serdecznie.

Dodano po 17 [godziny] 30 [minuty]:

Niestety, zmiana nie pomogła, a wręcz pogorszyła sytuację. W tej chwili mam cały pulpit na 1/4 ekranu... Czy ktoś z kolegów jest mi w stanie pomóc w tym temacie?

0
  • #23 19 Kwi 2018 08:08
    koala106
    Poziom 39  

Jak masz pulpit na 1/4 ekranu, to wgrałeś ROM od wersji z rozdzielczością HD do wersji bez HD. Szukaj poprawnego ROM do płyty.

0
  • #24 19 Kwi 2018 13:01
    Gregory40
    Poziom 2  

koala106, masz rację. Problem jednak w tym, że przeszukałem wszelkie znane mi źródła z oprogramowaniem i niestety znalazłem tylko i wyłącznie ten tutaj...

0
  Szukaj w 5mln produktów