Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Octavia 1.9 tdi 110km AFN - Ciężko pali na ciepłym silniku

16 Lis 2017 18:22 2352 6
  • Poziom 1  
    Witam, mam problem z moją skodzinką bo ciężko pali na ciepłym ale tylko na ciepłym. Na zimnym jest dużo lepiej ale szału nie robi. Tyle co wyczytałem i sam wiem stwierdziłem że pompa siadła ale kolega wpadł na pomysł żeby zdjąć czujnik temp. wody. Szok i niedowierzanie, 90 stopni i odpalił od strzała. Więc na 2 dzień skoczyłem po nowy czujnik i znów to samo. Ma ktoś jakiś pomysł co to może być i jak to naprawić?
  • Poziom 25  
    Zacznij od rozrusznika i akumulatora.
  • Poziom 9  
    witam raczej nie mam do ciebie dobrych wiadomości wypiecie czujnika spowodowało że sterownik widział wartość zastępczą -40 stopni i zwiększył dawkę wtrysku więc raczej pompa ale na początek sprawdż aku i rozrusznik
  • Poziom 17  
    Oddaj komuś sterownik, żeby trochę zwiększył dawkę rozruchową i jeszcze sporo przejedziesz na tej pompie
  • Poziom 17  
    Tego teraz nie rozstrzygniemy, bo nie słyszymy jak rozrusznik kręci. Jeśli ma małą prędkość obrotową, to warto sprawdzić też spadki napięcia na masach.

Dodano po 2 [minuty]:

Zmiana dawki rozruchowej u mnie zawsze rozwiazywała problem. W tych przypadkach nie miałem się do czego przyczepić w pracy rozrusznika.