Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Uszkodzony zasilacz radia Art X100

16 Lis 2017 19:26 675 3
  • Poziom 10  
    Kupiłem sobie radio internetowe Art X100. Załączony był do niego zasilacz:
    Adapter: Model: AD120592000EU
    Wejście: 100-240 V ~ 50 / 60 Hz 0,5 A maks.
    Wyjście: 5,9V/2A
    I coś mi się zrobiło z wtyczką - bolce się chowają i nie chce się trzymać w gniazdku. Szukam zamiennika na aledrogo ale nie mogę znaleźć. Może ktoś wie gdzie można coś takiego kupić? Na aledrogo są jakieś podobne, ale mają na wyjściu 9V więc zapewne za dużo i spalą radio?
    Jest też taki:ZASILACZ ŁADOWARKA 6V 400mA impulsowy DIODA, Ale ma za mało amperów.
    lub: ZASILACZ KINGS 5V 2A impulsowy stabilizowany. Odpowiednia ilość amperów, ale za mało woltów? Żaden z nich pewnie nie jest odpowiedni dla moich potrzeb?
    Oba zasilacze z Allegro.
    Wtyczka w radio jest taka okrągła z dziurką. Pewnie zasilacz jest OK, ale złamało się coś w środku i nie chce się trzymać w gniazdku.
  • Poziom 19  
    Wtyk kosztuje 1 zł, znajomy elektronik obetnie uszkodzony i przylutuje nowy za piwko.
    Jeśli jednak chcesz nowy zasilacz wtykowy to 6V / 2-2,5A będzie dobry, impulsowy tak jak stary. Ważna będzie średnica zew. i wew. wtyku DC.
  • Poziom 10  
    lemu napisał:
    Wtyk kosztuje 1zł, znajomy elektronik obetnie uszkodzony i przylutuje nowy za piwko.
    Tylko że ja nie mam znajomych elektroników
    lemu napisał:
    Jeśli jednak chcesz nowy zasilacz wtykowy to 6V / 2-2,5A będzie dobry, impulsowy tak jak stary. Ważna będzie średnica zew. i wew. wtyku DC.
    Tylko nie mogę znaleść takiego. Może jakiś konkretny link z takimi parametrami ...
  • Poziom 10  
    Wymienili mi całe radio