Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wałek i tuleja do budowy maszyny

witer30 16 Lis 2017 20:32 951 6
  • #1 16 Lis 2017 20:32
    witer30
    Poziom 8  

Witam serdecznie,
    Poszukuję wałka o długości 1m z rowkiem wpustowym na całej długości, średnica to 25 - 30mm. Wiem że można zlecić wyfrezowanie rowka ale może można gdzieś dostać gotowce...

Dodatkowo poszukuję tulei z otworem sześciokątnym o wymiarze 27 lub 30mm. Nigdzie nie mogę czegoś takiego dostac...

Z góry dzięki za info
    Pozdrawiam
    Krzysztof

0 6
  • #2 16 Lis 2017 21:10
    Grzegorz_madera
    Poziom 31  

Szukaj takich wałków w firmach produkujących bramy garażowe segmentowe. 2m wałek o średnicy 1'' to koszt około 65zł.

0
  • #4 19 Lis 2017 20:57
    witer30
    Poziom 8  

pawelradomsko napisał:
    Co do tulei sześciokątnych to często wykorzystuję klucze nasadowe przedłużone i obcinam ich część chwytową.

A nie mają za dużego luzu z wałkiem...?

Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #5 19 Lis 2017 21:30
    pawelradomsko
    Specjalista Automatyk

Do przeniesienia napędów wolnobieżnych z ciągłym obciążeniem są niezłe - stosuję je w układach nanoszenia kleju z gorącego wałka do ok. 200 i/min, ale tam gdzie konieczna jest precyzja kątowa musiałbyś dać układ kasowania luzów z dwóch odcinków klucza i sprężyny.
    No i pozostanie kwestia dynamiki napędu (szybkie nawroty, zmienne obciążenia itp).
    Dlatego przy precyzyjnych zabawkach raczej wielowypust - prosto i wygodnie - niestety tanio raczej się nie da.
    Warto chyba zrobić próbę bo zakup i ew. zniszczenie klucza to grosze a może załatwi sprawę.
    Napisz co masz zamiar na tym wykonać to może ktoś wpadnie na inny pomysł i podpowie.

0
  • #6 20 Lis 2017 19:33
    witer30
    Poziom 8  

hej, prosta sprawa. przekazanie napędu z silnika na wałek i z niego na koło pasowe, które muszę przesuwać po wałku. Jeden kierunek, raczej stała prędkość, bez żadnych nawrotów itp.
    Kupię klucz i zobaczę w hurtowni na wałku jaki jest luz i wtedy zdecyduję.
    Potrzebuję tego też do nakładania kleju ale z pistoletu... :-)

0
  • #7 21 Lis 2017 11:13
    balonika3
    Poziom 36  

Grzegorz_madera napisał:
    Szukaj takich wałków w firmach produkujących bramy garażowe segmentowe. 2m wałek o średnicy 1'' to koszt około 65zł.
    Mam taki wałek φ 25mm. Mogę opylić.

0