Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CLX-6220FX - Zacina kartki w fuserze i na pasie transferowym.

freddy7 16 Lis 2017 21:51 378 8
  • #1 16 Lis 2017 21:51
    freddy7
    Poziom 10  

Witam

mam problem z Samsung CLX-6220FX otóż urządzenie przy wydruku z kasety nr 1 czyli głównej zacina kartki za każdym razem w fuserze i na pasie transferowym pobiera 2 kartki nawet przy druku stanu materiałów gdzie drukuje się on na jednej stronie, dodatkowo na stronie która przejdzie przez pas transferowy i trafi do fusera nie ma żadnego nadruku jest czysta. Podczas wydruku z podajnika ręcznego wszystko jest ok tj. kartki przechodzą jak trzeba wydruk jest idealny. Czy może to być spowodowane uszkodzeniem któregoś z sensorów od flag ? są tam dwa. Czy da się je jakoś sprawdzić czy trzeba podkładać nowy ?

POZDRAWIAM i z góry dziękuję za jakieś podpowiedzi.

0 8
  • Arrow Multisolution Day
  • #3 17 Lis 2017 10:33
    freddy7
    Poziom 10  

Witam zaczynam rozkładać ręce :( podmieniłem czujniki od każdej flagi nawet tej w szufladzie, o dziwo teraz nie pobiera 2 strona tylko losowo czasem kilka czasem dalej 2 i co dziwne co jakiś czas na zaciętej stronie już poza fuserem jest nadruk. Z solenoidu odkleiłem gąbkę, tylko zauważyłem że nawet po pobraniu strony jest dalej zwarty ;/ to samo po odłączeniu z prądu ? jak dotknę go żeby odskoczył to odskakuje ? pytanie czy to normalne że po odłączeniu z prądu solenoid dalej zostaje zwarty ?? po wymontowaniu i próbie złączenia go nie skleja się ? czy cewka nawet po odłączeni z prądu może trzymać napięcie z góry dziękuję za jakieś wskazówki. POZDRAWIAM

0
  • Arrow Multisolution Day
  • #4 17 Lis 2017 13:18
    Wywial
    Poziom 17  

Moim zdaniem twój objaw to jest uszkodzenie któregoś sprzęgła elektroamgnetycznego.
    Pewnie pobierania bo robi 2 cykle zamiast jeden. Dla tego głupieje i pokazuje zacięcie.
    Sensory czasem sie zacinają ale nie pobierało by to 2 kartek tylko jedną i po jednej od razu by pokazało zacięcie nie pobierając drugiej.
    Po tym ze była gąbka to zawsze zostaje klej który trzeba zmyć spirytem.
    Czasem trzpien trzeba tez przetrzeć papierem ściernym bo się klinuje.

0
  • #5 17 Lis 2017 14:50
    freddy7
    Poziom 10  

Witam chwilowo nie pozostaje mi nic innego jak zamówić nowy solenoid nr części Samsung JC33-00022A niestety wychodzi na to że idzie tylko do tej drukarki. Nie da się nic z nim zrobić bo to tylko cewka z blaszką na sprężynce. Dziękuję za podpowiedzi jak uda mi się gdzieś zdobyć tą część to dam znać czy działa POZDRAWIAM

0
  • #6 17 Lis 2017 23:53
    henryxxl
    Poziom 26  

Wyczyść klejąca gabke I daj tam jakąś nową piankę lub nawet ma testy taśmę izolacyjna. Nie ma sensu kupować nowego elementu.
    Jak nie dasz taśmy to selenoid będzie trzymał dłużej.

0
  • #7 21 Lis 2017 22:20
    freddy7
    Poziom 10  

Witam problem rozwiązany, otóż odklejenie gąbki nic nie dało jak napisałem wcześniej... Nowy solenoid będzie dopiero za 4 tygodnie ;/ bo pasuje tylko od tego urządzenia ale okazało się że taki sam solenoid znajduje się w szufladzie na papier. Przełożyłem go i działa jak nowa ;) niestety do póki nie przyjdzie nowy nie ma możliwości druku z podajnika ręcznego ponieważ jest tam uszkodzony solenoid który po podaniu napięci nie rozłącza blaszki. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i POZDRAWIAM

0
  • #9 22 Lis 2017 07:15
    freddy7
    Poziom 10  

Witam czyli jak usuniemy całkiem gąbkę to tak jak by nie będzie miało co go odepchnąć z powrotem ?? Powiem szczerze że nie jednokrotnie usuwałem gąbkę ze sprzęgła duplex w Konice C35 i nigdy ponownie nie sklejało się ? jednak spróbuję wkleić tu kawałek gąbki i sprawdzę czy to coś faktycznie pomoże :) POZDRAWIAM

0