Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Volvo FL 280 2007 - Auto nie odpala po wymianie akumulatorów.

kris1986 16 Nov 2017 23:45 4569 21
Relpol
    kris1986
    Level 11  
    witam serdecznie,
    mam problem z moim Volvo FL 280 2007 rok... mianowicie kupiłem to auto z padniętymi akumulatorami, z lawety zjechało odpalone z kabli. Nadmienię, iż akumulatory to były totalne padaki. Wymieniłem akumulatory na nowe i auto już nie odpaliło. Włączam zapłon, słychać przekaźniki i rozrusznik nie kręci, świeci się błąd P w nawiasie(wrzucam zdjęcie). Nie wyświetla się też stan Adblue czy przebieg auta. Autocom przez OBD wogóle nie chce się połączyć z niczym....
    Nie działa spora część różnuch rzeczy typu zamek centralny, radio, oświetlenie kabiny, światła, awaryjne czy tachograf itd
    Działają natomiast szyby, nawiew czy wycieraczki.
    Przychodzi coś komuś do głowy co to sie wydarzyło i jak sobie z tym poradzić??
    Z góry wielkie dzięki ;)

Volvo FL 280 2007 - Auto nie odpala po wymianie akumulatorów.
  • Relpol
    nad302
    Level 2  
    Wiem, że zabrzmi fatalnie ale czy sprawdzałeś napięcie nowych aku? Nowy nie zawsze oznacza sprawny.
    kris1986
    Level 11  
    Auto to manual a napięcie 25, 6 V,więc odpada.
    gucio~1
    Level 23  
    Pewnie jak odpalałeś z kabli to cos sie wysypało. Sprawdź zasilania do sterowników, bezpieczniki.
    kris1986
    Level 11  
    Bezpieczniki przy akumulatorach i w kabinie sprawdzone, na wyświetlaczu w tej samodiagnostyce widnieje jakiś błąd ECU POTENTIAL.
    Cobrat
    Level 22  
    gucio~1 wrote:
    Pewnie jak odpalałeś z kabli to cos sie wysypało. Sprawdź zasilania do sterowników, bezpieczniki.

Nie jeden już uwalił sterownik boosterem ;)
    kris1986
    Level 11  
    to było odpalane z akumulatorów nie z boostera
  • Helpful post
    gucio~1
    Level 23  
    Sprawdź zasilania na sterownikach. Może masa gdzieś padłą.A jak zasilania są ok to odłącz po kolei kasety, może któreś ecu zwiera can-y i sypie całą komunikację.[/center]
    kris1986
    Level 11  
    a masz może jeszcze schemat bezpieczników i przekaźników do takiego Volva FL 280 koni 2007 rok ??
    michalek1988
    Level 24  
    Może któryś z tych linków Ci się przyda w zlokalizowaniu usterek: Link oraz, Link 2
    kris1986
    Level 11  
    łatwo nie będzie z tego co widzę ;) zna ktoś może jakiś mobilny serwis Volvo autoryzowany czy prywatny, który by to ogarnął? ja jestem z łódzkiego
    kris1986
    Level 11  
    i ponawiam prośbę o rozpiskę przekaźników i bedzpieczników do takiego volvo FL 280 koni rocznik 2007
    MACIEK_M
    Level 29  
    W poście #10 kris1986 napisał :

Quote:
    udało się połączyć prezez OBD i są następujące błędy:

mógłbyś podać jakie :D ?
  • Helpful post
    stanisławpiotr
    Level 32  
    Wygląda na to że nie masz zasilania na desce wskaźników. Sprawdź w stanach "
    deska rozdzielcza MID140-PID158 "czy masz pokazane napięcie zasilania. Zrób zdjęcie skrzyni bezpiecznikowej być może jest taka sama jak w Renaulcie Premium/ Midlum dxi. Jeśli tak to będę mógł ci pomóc.
    kris1986
    Level 11  
    skrzynka przekaźników/bezpieczników jest dokładnie taka jak w Twoim załączniku ;)

ja to obstawiałem dwie przyczyny tego problemu. Jedna to taka, że doszło do jakiegoś zwarcia przy odpalaniu z kabli, a druga, że może w tym aucie jakiś alarm jest i pod odłączeniu akumulatorów się uzbroił ;) ale to może być tylko moja nietrafiona wizja.
    kris1986
    Level 11  
    dzięki serdeczne ;) a masz może jeszcze w tej mądrej książeczce opisy tych przekaźników znajdujących się nad bezpiecznikami ??