Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Po podłączeniu telefonu LG do komputera brak jednego sterownika

17 Lis 2017 06:11 1644 16
  • Poziom 23  
    Witam. Bardzo proszę o pomoc w zainstalowaniu jednego sterownika którego w żaden sposób komputer nie chce mi zainstalować. Po podłączenia do komputera telefonu LG (dokładnie LG K4 model: LG-K120E) nie instaluje sterownika o nazwie LGE Androin MTP Device. Przeglądnąłem już neta i doczytałem że potrzebne są sterowniki LG-Mobile-Driver_v4.2.0.0, niestety ale mimo instalacji tych sterowników nie instaluje powyższego. Na screenie widać jak to dokładnie wygląda:

...a to jest identyfikator sprzętu:

Kod: tex
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Próbowałem użyć do aktualizacji sterowników programu Snappy Driver w którym pokazuje mi brakujący sterownik ale próba jego instalacji kończy się błędem.

Mój system to Windows 7 64 bit. W komputerze są zainstalowane wszystkie aktualizacje Windows Update. Taka sama sytuacja braku sterownika pojawia się w przypadku komputera PC i laptopa
  • Poziom 23  
    Zainstalowałem program LG PCSuite, ale niestety sterownik w dalszym ciągu nie chce się zainstalować, i komórka nie łączy się z programem LG PCSuite
  • Moderator - Komputery Serwis
    Pod jaki port podłączasz telefon? USB 2.0 czy 3.0?
    Wiem że pytanie banalne, lecz np. mój LG na laptopie nie chce się łączyć za pomocą 3.0 a na 2.0 bez problemu.
  • Poziom 23  
    leonov napisał:
    Sprawdź te sterowniki Link

...z tymi sterownikami tak samo klapa :(

RADU23 napisał:
    Pod jaki port podłączasz telefon? USB 2.0 czy 3.0?
    Wiem że pytanie banalne, lecz np. mój LG na laptopie nie chce się łączyć za pomocą 3.0 a na 2.0 bez problemu.

...w przypadku PC i laptopa używam USB 2.0

DriverMSG napisał:

...te sterowniki też nie podchodzą. Robię wszystko jak w poradniku ale przy próbie instalacji wyskakuje błąd Kod 10

• Admin grupy komputery
    Pozostałe sterowniki masz zainstalowane?
  • Moderator - Komputery Serwis
    Powiedz jak masz ustawioną metodę połączenia USB w telefonie?
    Synchronizacja multimediów (MTP)?

Spróbuj dla przykładu zmienić na "Wyślij obraz (PTP) i powiedz czy się połączy.
  • Poziom 23  
    Wygląda na to że tak. Tylko tego jednego brakuje jak widać w menadżerze. Jeszcze próbuję czegoś innego. W programie Snappy Driver wyświetla brakujący sterownik którego nie da rady zainstalować. Ale ja rozwinę sterownik to w nim jest kilkanaście tak jakby podsterowników. Właśnie zacząłem je instalować pojedynczo i na razie się instalują. Zobaczę co z tego będzie

Dodano po 8 [minuty]:

RADU23 napisał:
    Powiedz jak masz ustawioną metodę połączenia USB w telefonie?
    Synchronizacja multimediów (MTP)?

Spróbuj dla przykładu zmienić na "Wyślij obraz (PTP) i powiedz czy się połączy.

No właśnie problem jest w tym że mam zablokowane konto Google. Kupiłem telefon który sformatowałem no i klapa. Dzwoniłem do poprzedniego właściciela ale niestety On nie pamięta loginu a już tym bardziej hasła. Doczytałem w necie że można to naprawić instalując od nowa firmware, ale problem w tym że nie instaluje się ten sterownik i do końca nie mogę połączyć telefon z komputerem :(
  • Poziom 23  
    Robiłem Hard Reset i dalej nic
  • Poziom 23  
    RADU23 napisał:
    JaroFon napisał:
    Kupiłem telefon który sformatowałem no i klapa

Formatowanie w ten sposób? =>
    https://www.youtube.com/watch?v=g39QxfYkl40

...dokładnie w taki sposób był sformatowany, i włączyła się blokada Google :(
  • Poziom 23  
    RADU23 napisał:

To wiele wyjaśnia.
    Spróbuj =>
    https://www.youtube.com/watch?v=snI0ExOc9mg

Robie tak jak na filmiku ale zatrzymałem siew pewnym momencie, mianowicie jak kopiuje tekst Test wybiera opcję ASSIST. Co to znaczy? Bo u mnie coś takiego nie wyskakuje i nie mogę przejść do kolejnego okna jak na filmiku
  • Moderator - GSM
    Co do blokady FRP proponował bym udać się do serwisu. Jeżeli chodzi o sterownik sprawdził bym plik "ini" (informacje instalatora) czy dopisany jest w nim identyfikator sprzętu o który pisałeś.