Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- Przekaznik czasowy silnika w nakręcarce - do czego służy

baszawez 17 Lis 2017 12:48 777 7
  • #1 17 Lis 2017 12:48
    baszawez
    Poziom 3  

Witam
    Mam do Was pytanie. Przegladam schemat elektryczny maszyny i zastanowiła mnie 1 rzecz, jest motoreduktor zasilany 3 fazy i sterowany przez przekaźnik czasowy MPC-A07-U240-208, nastawa TA-1s. I tutaj jest moje pytanie, jaką rolę pełni ten przekaźnik, skoro nie jest to przełącznik gwiazda-trójkąt?

0 7
  • Relpol
  • #2 17 Lis 2017 13:17
    arturavs
    Poziom 38  

Tak bez schematu to ciężko wywnioskować. Przekaźnik czasowy moży być użyty ze względu na wymagania sterowania. Np. opóźnione załączenie, bądź wyłączenie.
    Nie znając przeznaczenia maszyny można gdybać.

0
  • Relpol
  • #3 17 Lis 2017 14:18
    baszawez
    Poziom 3  

tutaj zdjecie schematu elektrycznego: - Przekaznik czasowy silnika w nakręcarce - do czego służy
    Jest to motoreduktor z czujnikiem impulsowym oraz licznikiem do zadawania określonej liczby obrotów wału

0
  • #4 17 Lis 2017 14:34
    nikusert
    Poziom 38  

Witam .
    Według schematu wygląda na opóźnienie (1s)załączenia stycznika silnika ,po załączeniu sterowania.Co to za maszyna ,do czego służy.

0
  • #5 17 Lis 2017 14:55
    baszawez
    Poziom 3  

do nakrecania sprezyn, na panelu zadaje sie liczbe obrotow walu

0
  • #6 17 Lis 2017 15:35
    MonikaMarcin
    Poziom 20  

Oprócz motoreduktora jest coś zasilane?
    Jakieś "chwytaki", "gilotyny"?

0
  • Pomocny post
    #7 17 Lis 2017 16:20
    nikusert
    Poziom 38  

To jest coś niekompletny schemat.Sterowanie(START)silnika jest uruchamiane za pomocą przycisku S-3 o stykach 13-14.Lecz żeby sterowanie się załączyło musi być zwarty styk CU-1.Ten styk wyłącza sterowanie oprócz S-2(przycisk bezpieczeństwa,lub STOP).Przekaźnik dodatkowo posiada zacisk (S)który być może po zwarciu ,lub podaniu impulsu spowoduje zadziałanie przekaźnika(nie ma go również na schemacie).Lecz to tylko moje domysły ,gdyż nie miałem do czynienia z tym przekaźnikiem

0
  • Pomocny post
    #8 17 Lis 2017 16:52
    mychaj
    Poziom 30  

CU1 to uniwersalny licznik - sterowanie działa tak że nie da się załączyć silnika zanim ten sterownik nie załączy układu - a czasówka opóźnia o 1 sek start motoreduktora aby sterownik zdążył się ,,uzbroić".
    Zresztą jak byk jest napisane : opóźnienie startu silnika.

0
  Szukaj w 5mln produktów