Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Koło IDOL stelaż wc - cieknie czasami spłuczka po spuszczeniu wody

17 Lis 2017 19:22 9786 3
  • Poziom 22  
    Witam,
    2 lata temu zainstalowany stelaż podtynkowy. Raz na tydzień po spuszczeniu wody woda cieknie do miski sedesowej (nie domyka się zawór spustowy).
    Wtedy spuszczam wode ponownie kilka razy i "zaskakuje" - przestaje się lać.
    ===
    Dostęp jest dośc utrudniony do zbiornika. Zastanawiam się czy mógł się uszkodzić zawór spustowy czy może jest inna przyczyna (osadzony kamień i w związku z tym zwiększone tarcie). Bądź co bądz to tylko 2 lata.
    ===
    Może ktoś ma doświadczenie z tego typu stelażami i zaworami.

Dane techniczne:
    Stelaż Koło IDOL 99067
    Zawór spustowy do spłuczki 3/6 L - 32454307
    Ustaliłem, że zwór spustowy jest produkcji Siamp Monaco i ma taki sam kod tj. 32454307.

Proszę o jakieś wskazówki jak zdiagnozowac problem i może co zrobic.
    BogdanKoło IDOL stelaż wc - cieknie czasami spłuczka po spuszczeniu wody

Koło IDOL stelaż wc - cieknie czasami spłuczka po spuszczeniu wody

Dodano po 44 [sekundy]:

Zdjęcia przedstawiają stelaż przed zabudowaniem oraz konstrukcje samego zaworu spustowego.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 22  
    Dziekuje za sugestie.

Dla mnie to jest tak jakby do konca nie wracal "tłok" - ten zakończony uszczelką na końcu - czy perścieniem. Dziej się tak raz na tydzień więc raz na kikadziesiąt spuszczeń wody. Nacisnienie przycisku 6L rozwiązuje wtedy problem. NAciskanie 3L nie rozwiązuje.

Gdyby ciagle sie lało to rzeczywiście stawiałbym na uszczelkę. Teraz wydłużyłem popychacze by nie było odstepu miedzy przyciskiem a popychaczem liczac na to, ze będą "głębsze" wcisniecia. Może srubu popychaczy zbiegiem czasu sie wkrecily (gwint jest plastikowy i ma duzy skok).

Czytałem w internecie, ze taka wada była obserwowana na tych stelazach, ze od czasu do czasu woda sie lała. Moze to kwestia regulacji ustawienia popychacza (a w konsekwencji dzwigni co pociaga za widoczne na zdjeciu ciegna)

Dodano po 56 [minuty]:

Kupilem nowy zawor i przyjrzalem sie jak pracuje. Wydaje sie, ze jest mozliwosc zablokowania powrotu "tłoka" gdy spuszczamy 3L a pływak nie zdazy opasc i podtrzyma tloczek. Byc moze w przypadku płytkich wcisnien tak sie dzieje. Ciegno 6L w inny sposob pociaga pływak - za inne wystające "ząbki" i tu nie zauwazylem mozliwosci zablokowania w zaleznosci od glebokości wciskania i szybkosci opadania pływaka.

Czyli na razie pozostaje przy zwiekszeniu "wcisniecia" a potem pomysle o zmianie połozenia pływaka. Wyglada na to, ze ten zawor wymaga subtelnych regulacji
  • Poziom 22  
    Podregulowałem wtedy dystans miedzy przyciskiem a pływakiem