Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

System audio - rozbudowa obecnego o przesłanie muzyki do kolumn z tel / komp

dreq02 17 Nov 2017 19:25 1344 3
 • #1
  dreq02
  Level 7  
  Witam, pytanie do Was bo nie wiem co będzie lepszym pomysłem. Mój zestaw składa się z kolumn quadral ac130 i wzmacniacza Onkyo (prosty, stary bez bluetooth / hdmi / wifi). Do tego tablet z windows 8.1 podłączony przewodem hdmi do Tv panasonic plasma (2 hdmi, brak usb ;/ ). Wzmacniacz jest podpięty pod ps3, tv, tablet (jack 3,5). Do tego laptop (bez bluetooth, wifi n, hdmi) i tel samsung note 3.
  Schemat:
  System audio - rozbudowa obecnego o przesłanie muzyki do kolumn z tel / komp

  Sytuacja wygląda następująco, że:

  a. chciałbym muzykę z telefonu (note 3) puścić do głośników by nie uruchamiać tv / tab / ps3
  b . muzykę z winampa i yt w firefoxie przesłać do głośników by nie uruchamiać tv / tab / ps3

  I nie wiem jak to najlepiej zrobić, opcji jest kilka (ale wiadomo $)

  1. kupić wzmacniacz 1500 zl z wifi, bluetooth i problem raczej rozwiązany (nie znalazłem tańszych)
  2. kupić chromecast ze złączem 3,5 (200 zł)(obsługa wifi) i podłączyć pod wzmacniacz i dokupić zasilacz
  3. Postawić serwer na tablecie (jakiś program) i przesyłać do niego muzykę z tel i komputera (tel - bluetoothw i wifi, komp tylko ma wifi)

  Ogólnie muzyki jakoś często nie słucham, ale może się zmieni. Wiadomo im tańsza opcja tym lepsza. Problemy jakie mogą być to w przypadku punktu wymienionego wyżej:

  ad2. jaki program na komputerze zainstalować by z winampa (czy inaczej) przesyłać do tego urządzenia chromecast. Druga rzecz to czy yt w przeglądarce (często słucham yt) pozwala na przesłanie muzyki (telefon na pewno pozwala). A na przeglądarkowym yt takiej opcji nie znalazłem.

  ad3. jakie mogły by to być programy?

  najbardziej pasowałaby mi opcja 3 gdyż tablet właczam, urchamiam program i tyle. A jakiego kawałka bym słuchał to bym wybierał w telefonie czy laptopie.

  Edit: w sumie tel to nie taki ważny. Ewentualnie kupić długi kabel jack (laptop) i chinch (wzmacniacz). Jedyną rzeczą to na onkyo należalo by wybrac odpowiednie wejście. Bo z tego co szukałem sam yt z komputera nie ma możliwości udostępnienia. Z telefonu tak, ale nie komputera. Pliki muzyczne bez problemu.
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • #3
  dreq02
  Level 7  
  hmmm chyba zrobię to tak, że kupię kabel jack 3,5 - 2 cinch o długości 12 metrów (i poprowadzę kabel z wzmacniacza do laptopa. A z telefonu chyba zrezygnuję. I tak głównie muzyki słucham gdy jestem przy laptopie. Ewentualnie może kiedyś transmiter bluetooth.

  A jak szukałem to muzyki z yt (np vevo) nie da się przesłać za pomocą programów do strumieniowania. Może to zrobić telefon ale nie jakikolwiek laptop. I chyba na tym poprzestanę, ale dzięki za zainteresowanie. Jedynie muszę zobaczyć czy w Onkyo mam wolne miejsce do połączenia kabla z laptop (bo tape odpada)
 • #4
  User removed account
  User removed account