Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat b6 sedan - słaby odbiór FM po wymianie radia na niefabryczne

brolypl 17 Lis 2017 19:39 1923 14
  • #1 17 Lis 2017 19:39
    brolypl
    Poziom 10  

Witam
    Aktualnie mam radio od chińczyka ale dedykowane 2din na windowsie coś podobnego do RNS510 , radio to posiada wyjście antenowe fakra(jedno ale jest) z którego podaję 12V jak fabryczne na wzmacniacz antenowy i FM odbiera dość dobrze( na fabrycznym RCD310 jest lepiej). Ostatnio dość niska cena podkusiła mnie do kupna dedykowanego 2din na androidzie 6.0. Radio posiada zwykłe wyjście antenowe na wtyk. Po podłączeniu radia i podpięciu separatora tylko do białej wtyczki(w aucie dochodzą dwie do radia, biała i beżowa) i zasileniu niebieskiego kabla radio coś tam odbiera ale bardzo słabo. Dobrałem się do tylnej szyby gdzie znalazłem z tego co czytałem wzmacniacz antenowy(zdjęcie pierwsze). Wypiąłem białą fakrę i miernik nic nie pokazał, ale radio przestało odbierać, następnie wypiąłem drugą fakrę i tam też brak napięcia. Odpięcie masy też niczym nie skutkuje.

Później doczytałem że w aucie są jeszcze jakieś wzmacniacze w bocznych słupkach i wyglądają tak

Teraz niech ktoś mi powie do którego wzmacniacza radio powinno podawać te 12V ?

0 14
  • #2 17 Lis 2017 19:51
    korek516
    Poziom 22  

Witam. Skoro odłączyłeś białą kostkę od wzmacniacza i radio przestało grać to ja bym się nią zainteresował. Na początek sprawdziłbym czy nie ma zwarcia kabel, później sprawdziłbym ciągłość przewodu. Te fakry lubią się w środku urywać i wtedy jest brak sygnału. Pozdrawiam.

0
  • #3 17 Lis 2017 19:57
    Cinek_Barczewo
    Poziom 11  

Te w słupkach bym zostawił patrząc na schemat który posiadam, sądze że powinieneś szukać w antenie z tylnej szyby. Dodatkowo przejrzałbym kabloteke. Pozdrawiam

0
  • #4 17 Lis 2017 21:02
    brolypl
    Poziom 10  

Czyli w przewodach dochodzących do tego niby wzmacniacza nie powinno być prądu ?

1
  • #5 17 Lis 2017 21:12
    korek516
    Poziom 22  

Witam. Nie tam na białej wtyczce powinno być 12V. Sprawdź to co napisaliśmy wyżej. Pozdrawiam.

0
  • #6 17 Lis 2017 21:16
    Cinek_Barczewo
    Poziom 11  

korek516 napisał:
    Witam. Nie tam na białej wtyczce powinno być 12V. Sprawdź to co napisaliśmy wyżej. Pozdrawiam.

Dokładnie tak, 12V musi dojść inaczej nie miałoby sensu wzmacnianie sygnału w tym wypadku

0
  • #7 17 Lis 2017 21:18
    brolypl
    Poziom 10  

Czyli należałoby przejrzeć te przewody. Ewentualnie po podłączeniu fabrycznego radia VAG powinien wypluć błąd zwarcia którejś z anten? Skoro nie dochodzi prąd przewodem do wzmacniacza. Jak najłatwiej bez demontażu tych przewodów sprawdzić czy nie ma zwarcia?

0
  • #8 17 Lis 2017 21:25
    korek516
    Poziom 22  

Witam. Tak po podłączeniu fabrycznego radia. Powinno dać błąd zwarcia do masy lub też przerwa w obwodzie , ale to nie usunie usterki. Trzeba pomierzyć aby się upewnić co jest uszkodzone. Komputer może nas naprowadzić ale nie "wskaże palcem" wymień to. Pozdrawiam.

0
  • #10 17 Lis 2017 21:33
    brolypl
    Poziom 10  

Cinek_Barczewo napisał:
    Czekaj czekaj, doszukałem się czegoś jeszcze.... passat b6, variant?

Tak jak w temacie jest to sedan

0
  • #12 17 Lis 2017 21:44
    korek516
    Poziom 22  

Cinek_Barczewo napisał:
    Czekaj czekaj, doszukałem się czegoś jeszcze.... passat b6, variant?

Witam. Widzę że chyba "boisz się" miernika? Po co Ci informacje z Elsy. Wystarczy chwila pomierzyć i już wszystko wiesz. Za dużo "dumasz". Pozdrawiam.

0
  • #13 17 Lis 2017 21:48
    Cinek_Barczewo
    Poziom 11  

Po to jest dokumentacja aby z niej skorzystać, nie boje się miernika a wręcz śmiem twierdzić że jestem z nim za pan brat, pozdrawiam

0
  • #14 17 Lis 2017 21:57
    korek516
    Poziom 22  

Cinek_Barczewo napisał:
    Po to jest dokumentacja aby z niej skorzystać, nie boje się miernika a wręcz śmiem twierdzić że jestem z nim za pan brat, pozdrawiam

Tak korzysta się ale nie w takim przypadku, tam nic nie jest skomplikowanego. No chyba że ciężko namierzyć ukryte elementy :D

0
  • #15 04 Sty 2018 19:52
    brolypl
    Poziom 10  

Wzmaczniacz jest dobry. Po długich oględzinach okazuje się że przerwane są kable antenowe przy samej złączce Fakra. Dokupiłem takie nowe złącze ale niestety kabel jest za gruby w fabrycznej instalacji a dokupione złącze pasuje ale do kabli od separatorów. Czy ktoś wie jak to poprawnie zarobić i czy w ogóle się da. A może lepiej kupić nowy przewód zarobiony i puścić od wzmacniacza?

0