Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW e39 2.5d (CR) - Podczas jazdy gaśnie i nie odpala

17 Lis 2017 21:28 1806 6
  • Poziom 10  
    Cześć
    Kilka dni temu przytrafiła mi się przykra sprawa. Pojechałem na szkolenie moim autem - niestety jestem w jego posiadaniu dopiero miesiąc. (jedyne co zdążyłem zmienić to olej silnikowy z filtrem- autem przejechałem w mieście od zakupu około 500 -600 km)
    Pojechałem autem w trasie w jedną stronę 250 km i z powrotem około 220 km. Chwilę wcześniej przed awarią go trochę przegoniłem - była piękna droga i warunki. Później już wjechałem na drogę z dużymi ograniczeniami, więc tak około 70 km/h. Raptem auto zwalnia i gaśnie (nic wcześniej się nie działo, temp OK) Że to skrzynia automat.... utknąłem. Silnik zgasł i nie dał rady odpalić, zdjąłem klemę od aku i po podłączeniu klemy próbowałem po minucie znowu zapalić - rozrusznik kręcił, ale silnik nie zapalił. Laweta.
    Auto trafiło do warsztatu (zaprzyjaźnionego) i został podłączony do komputera. Wyskoczył błąd z ciśnieniem paliwa. Ale nadal nie wiadomo co. Po skasowaniu błędów auto zapaliło i pięknie chodzi. Mechanik sugeruje dwie rzeczy: filtr paliwa (nie zdążyłem go wcześniej zmienić więc nie wiadomo co tam siedzi) albo pompa progowa.
    Co sądzicie? Auto cały czas się super zbierało przy każdych obrotach a szczególnie na wyższych, żadnych wycieków. Dodam, że czasami gdy wskazówka paliwa pokazywała mało paliwa, wskaźnik potrafił zejść niżej i zapalała się kontrolka rezerwy, by po 1dniu wskoczyć znowu wyżej i gasła kontrolka.. Ale to chyba nie powód tego, że auto raptem zgasło.
    Czy można takim komputerkiem sprawdzić dokładnie co go boli? Kazałem zmienić filtr paliwa, ale czy to pewne że nie dzieje się coś z pompą progową? Nie chciałbym znowu dać zarobić lawecie (i tak dobrze, że to się stało tylko 30 km przed domem).

Proszę o opinie, co myślicie o powyższym.
    Dzięki
  • Poziom 28  
    Olsztyn napisał:
    Wyskoczył błąd z ciśnieniem paliwa.

Masz kod błędu .
    Olsztyn napisał:
    Ale nadal nie wiadomo co.

Napisałeś błąd ciśnienia.
  • Poziom 10  
    Nie mam kodu - jutro ma wymienić filtr to poproszę by podłączył komputer i raz jeszcze zobaczył - jeżeli wyskoczy błąd to zapiszę. Napisałem że błąd ciśnienia - tak mi powiedział mechanik, ale pytanie która część zawiodła?
    Dziwne, że samochód zgasł i nie zapalił aż do wykasowania błędów.
  • Poziom 22  
    Sprawdź korek wlewu paliwa, chyba powinien być z odpowietrzeniem - może być uszkodzony. W przypadku braku odpowietrzenia w zbiorniku wytworzy się podciśnienie i problem gotowy (w dieslu szczególnie)...
  • Poziom 10  
    O, ciekawe. Jutro sprawdzę przy odbiorze samochodu. Jeżeli masz rację, przy odkręcaniu korka powinienem usłyszeć wsysanie powietrza.
  • Poziom 22  
    Szczególnie po dłuższej jeździe...
  • Poziom 10  
    Problem naprawiony - niestety to była pompa progowa....
    Auto śmiga.