Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Liebherr KGT4031 - Nieprawidłowe napięcie podawane na uzwojenie kompresora.

kamoreks 17 Lis 2017 21:39 273 6
  • #1 17 Lis 2017 21:39
    kamoreks
    Poziom 14  

Witajcie,

Ostatnio popsuła mi się lodówka. Zamrażarka działa, ale lodówka nie. Lodówka ma dwa agregaty, lewy do zamrażarki ten działa napięcie na uzwojenia prawidłowe 230V, oraz agregat prawy do lodówki. Po dłuższych przebojach odkryłem, że napięcie podawane na jego uzwojenie to 130V. A powinno być 230 V, czy drodzy użytkownicy forum, da się po tym poznać co jest nie tak? Czy termostat, czy może wina tej czarnej kostki aczkolwiek nie sądzę. Silnik nie jest spalony, opór uzwojeń około 40Ω.
    Liebherr KGT4031 - Nieprawidłowe napięcie podawane na uzwojenie kompresora. Liebherr KGT4031 - Nieprawidłowe napięcie podawane na uzwojenie kompresora.
    Ktoś już zakładał temat o tej lodówce, stawiane było na termostat albo ktoś jeszcze pisał, że sprężarki VOE lubią się zacierać. W takim razie jak połączyć termostat na "krótko", aby załączył się kompresor? Fotografia termostatu.
    Liebherr KGT4031 - Nieprawidłowe napięcie podawane na uzwojenie kompresora.23730553_1...6843_o.jpg Download (118.33 kB)

0 6
  • #2 17 Lis 2017 22:07
    Lodxx
    Specjalista AGD

Zdjęcia tragicznie zrobione, połącz przewody 4 i 6 w termostacie i obserwuj czy agregat się załączy.

0
  • #3 17 Lis 2017 22:15
    kamoreks
    Poziom 14  

Lodxx napisał:
    połącz przewody 4 i 6 w termostacie i obserwuj czy agregat się załączy.
    Dziękuję za odpowiedź, a jak zrobić lepsze w sensie, co na nich ująć? Zwarłem 4 i 6, kompresor ruszył więc termostat do wymiany. Więc chyba problem rozwiązany.

0
  • Pomocny post
    #4 17 Lis 2017 22:28
    Lodxx
    Specjalista AGD

Np. podłączenie przewodów przy przekaźniku rozruchowym od drugiej strony tym bardziej, że widać tam jakieś dziwne podłączenie brązowy - czarny, ale na razie spróbuj tak podłączyć bardziej nie zepsujesz.

0
  • #5 17 Lis 2017 23:37
    kamoreks
    Poziom 14  

Lodxx napisał:
    Np podłączenie przewodów przy przekaźniku rozruchowym od drugiej strony tym bardziej że widać tam jakieś dziwne podłączenie brązowy-czarny,ale na razie spróbuj tak podłączyć bardziej nie zepsujesz.
    Jeśli kompresor ruszył, to chyba popsuty jest termostat? Po zwarciu tych przewodów. Stary wytrzymał 17 lat.

0
  • Pomocny post
    #6 17 Lis 2017 23:42
    nares
    Specjalista AGD

kamoreks napisał:
    Jeśli kompresor ruszył, to chyba popsuty jest termostat?

Na pewno.

0
  • #7 24 Lis 2017 23:42
    kamoreks
    Poziom 14  

Witajcie, termostat wymieniony, lodówka działa. Dziękuję. Co prawda nie wiem jak długo bo kompresor trochę piszczy, ale można zamknąć temat.

0