Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Możliwości LTE na wsi, wybór operatora

NarQ93 17 Lis 2017 23:25 690 5
  • #1 17 Lis 2017 23:25
    NarQ93
    Poziom 6  

Cześć,

Aktualnie mam Internet LTE w CP.
    Mieszkam w Aleksandrówce, obok Dębego Wielkiego (woj. Mazowieckie, powiat miński)
    Zasięg jaki mam do - wydaje mi się najbliższej stacji CP (Halinów)

Przedstawia się następująco (antenka z zestawu IDU-ODU 100 może być nieco niedowizowana.

Aktualnie osiągam w godzinach pracy maksymalnie 8-10 Mbps Download, w godzinach szczytu używania prędkości spadają do 1-3 Mbps.

Wczoraj z racji końca umowy dzwoniła do mnie Pani, która stwierdziła, że działam na ich starej ofercie i teraz zupgradowali swoje LTE i mogą mi zagwarantować DO 150 Mbps. Oczywiście odpytałem jakie są minimalne gwarantowane w umowie prędkości, okazało się że jest podobno zapis o min. 20-30 Mbps. Moje pytanie brzmi... czy to jest możliwe, skoro teraz prędkości tak mocno spadają w godzinach popołudniowych?

Druga kwestia, to to, czy może lepiej wybrać ofertę TMPL, Nielimitowany Internet Domowy. Do stacji Timo jest nieco bliżej...

Z jednej strony TMPL ogranicza prędkości max do 20 lub 60 Mbps (w CP do 150Mbps), ale jestem prawie pewny, że jakiego sprzętu by mi nie dali to te stacje będą zawalone, jako że cała wieś korzysta z tych 3 stacji...

Proszę o opinię :)

PS. Dodam, że pajęczarze póki co odpadają bo mieszkam u teściów, nie chcę im zwalać na głowę instalatorów.

0 5
  • #2 18 Lis 2017 08:34
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Panienka wciska ci kit jakich mało. CP nie gwarantuje żadnych minimalnych prędkości. Na dodatek w nielimitowanym LTE decyduje FUP i operator przycina prędkość wg. własnego widzi mi się, nawet do 0,5Mb/s. CP ma słaba ofertę na dodatek ze sprzętem w dzierżawę. Zaproponowała ci kolejną wersję tego szajsu IDU-ODU. Nie wypisuj bzdur o 150Mb/s bo ich nigdy nie zobaczysz. Obecnie korzystasz z BTS-a LTE1800 Aero2 w Brzezinach i uzyskujesz 1-3Mb/s i tyle samo będzie na IDU-ODU200, BTS jest przeciążony. Podobnie będzie na LTE800Sferii z tego BTS-a. Na IDU-ODU200 nie skorzystasz z niego z LTE1800+800. Plus/CP od dawna nie modernizuje sieci i jest ona zapchana, czego sam doświadczasz na BTS-ie Brzeziny.Rezygnuj z tego CP i bierz T-Mobile za 45/55 zł na m-c z B525 za 1 zł. Masz 30 dni na testy. Zasięg dużo lepszy, oferta bez limitu. Najbliższy BTS NetWorks w Wielgolasie Brzezińskim. na nim T-Mobile ma własne LTE2600, LTE800 i LTE1800NetWorks. działa agregacja pasm LTE2600+1800+800 lub LTE2600+1800, LTE2600+800 i LTE1800+800. B525 agreguje dwa pasma, są programy , aplikacje którymi wymusisz poszczególne pasma , agregacje. Sprawdzisz sygnał, CID BTS-a i prędkości. Zasięg wszystkich pasm bez anteny, BTS pod nosem. T-mobile z LTE-A na tym BTS-ie to inna epoka. Ten CP przy nim to kiepski żart z klientów. a IDU-ODU nie zwizujesz z BTS-em bo ten ODU ma antenę dookólną , bardzo niskiej jakości o praktycznie zerowym zysku.

0
  • #3 18 Lis 2017 12:59
    NarQ93
    Poziom 6  

Pięknie Ci dziękuje za potwierdzenie moich obaw i pokierowanie co mam czynić :) wypowiadam zatem umowę. Po wszystkim odpiszę co udało się załatwić i jakie są wyniki :)

Pozdrawiam i miłego weekendu!

0
  • #4 18 Lis 2017 13:42
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

NarQ93 napisał:
    PS. Dodam, że pajęczarze póki co odpadają bo mieszkam u teściów, nie chcę im zwalać na głowę instalatorów.

Nie rozumiem, jak nie jesteś w konflikcie z teściami i masz możliwość radiówki to niech żona przekona rodziców, w końcu nie zakładasz warsztatu samochodowego tylko chcesz podłączyć sobie neta.

0
  • #5 18 Lis 2017 13:53
    NarQ93
    Poziom 6  

Konfliktu nie ma póki teściu sobie czegoś nie wymyśli. Już moja antena satelitarna mu przeszkadzała w naziemnej telewizji :P
    Za dwa lata się pobuduję to u siebie radio zainstaluję na 100%

A co z FO? Nie do końca jestem obeznany w temacie. Lokalesy tylko do bloków inwestują, czy mogą mieć zakończenie gdzieś bliżej wsi np?

0
  • #6 18 Lis 2017 15:27
    seb235
    Poziom 27  

NarQ93 napisał:
    A co z FO? Nie do końca jestem obeznany w temacie. Lokalesy tylko do bloków inwestują, czy mogą mieć zakończenie gdzieś bliżej wsi np?

To zależy jak podłączają, czy mają możliwości i czy chcą. Najprościej iść do biura i porozmawiać, czy jest możliwość a jeżeli nie to ile chętnych by trzeba było aby podłączyli i/ lub ewentualnie jakie koszty. Musisz się dowiedzieć jak daleko od twojego miejsca zamieszkania są, im bliżej tym powinno być łatwiej.

0
  Szukaj w 5mln produktów