Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Y700-17 - błąd sterownika zasilania?

18 Lis 2017 13:05 624 15
  • Poziom 21  
    Witam serdecznie. Laptop Lenovo Y700-17. Podczas testów z programu Lenovo Companion wyskoczył mi bluescreen i nie bardzo wiem co robić dalej. Z tego co czytałem to chodzi o jakiś sterownik do zasilania. Po wejściu na stronę Lenovo brak jakichkolwiek sterowników do pobrania - wszystko jest aktualne. Proszę o pomoc. Pozdrawiam. J.
  • Poziom 43  
    Błędy nadal się pojawiają?

Jaki antywirus zainstalowany?
  • Poziom 21  
    Test zrobiłem 2 razy. Antywirus - Avast. Czy może być to związane z ograniczeniem ładowania baterii do 60% programem od Lenovo? System win 10
  • Poziom 43  
    Wpierw to zainstaluj sobie sterowniki chipset a potem sterowniki ACPI.
  • Poziom 21  
    To dziwne bo jak pisałem na stronie Lenovo nie ma żadnych sterowników do pobrania - po skanowaniu pisze ze laptop jest aktualny? Czy mógłby mi kolega podpowiedzieć skąd mam zainstalować te sterowniki? Będę bardzo wdzięczny.
  • Poziom 43  
    jacek0503 napisał:
    po skanowaniu pisze ze laptop jest aktualny?

Po skanowaniu jakim programem?
  • Poziom 21  
    PP skanowanie programem że strony Lenovo.Strona skanuje i pokazuje co zainstalować.
  • Poziom 43  
    W menadżerze urządzeń nie brak jakiś nie zainstalowanych sterowników?
    Na stronie użyłeś też automatyczne rozpoznawanie urządzenia?
  • Poziom 21  
    Brak znaków zapytania.Automatycznie szuka sterowników
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    adamadi33 napisał:
    Wpierw to zainstaluj sobie sterowniki chipset a potem sterowniki ACPI.

Możesz ponownie zainstalować.
    Avast odinstaluj jest defender.
    Aktualizuj też sobie system po przez - Windows Update.
  • Poziom 21  
    Zainstalowałem sterownik ze strony Lenowo
    1"Advanced Configuration and Power Management Interface (ACPI) Driver for Windows 10 (64-bit) - Notebook,
    2 "Intel Management Engine Interface Driver for Windows 10 (64-bit) - Notebook"
    2"Intel Chipset Driver"
    Zaraz zapuszczę test jeszcze raz i sprawdzę. Co do Avasta mogę go spokojnie odinstalować?
  • Poziom 43  
    jacek0503 napisał:
    Co do Avasta mogę go spokojnie odinstalować?

Tak.
  • Poziom 21  
    Po zainstalowaniu tych sterowników laptop przeszedł test i nie wywalił bluscrena. Jutro jeszcze raz sprawdzę ale myślę ze będzie ok. Dziękuje wszystkim za pomoc. odinstaluje avasta choć całe życie z nim byłem. Trudno się rozstać ale koledzy doradzają a wiem ze wiedza lepiej wiec zegnaj Avast.
    Ps. Z innej beczki zupełnie nie związanej z tematem- Malcolm Young nie żyje. AC/DC już nie będzie takie - szkoda- muzyka młodych lat - już nie ma takich riffów .

Dodano po 15 [godziny] 47 [minuty]:

Niestety dalej jest to samo.Wywala bluescreny. Nawet jak plan zasilania zrobię na wysoka wydajność. Czytam w necie ale nie znajduje rozwiązania...
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Przeinstaluj sterownik karty sieciowej.
  • Poziom 21  
    Cos mi się zdaje ze ten program do testów jest do kitu- (Lenovo Companion). Oczywiście zrobiłem teraz test i przeszedł bez problemu. Komputer zachowuje się normalnie i nic się nie dzieje. Może ja jestem przewrażliwiony? Oczywiście zrobiłem to co kolega zaleca - sterownik karty przeinstalowany. Jeszcze cos - było ustawione oszczędzanie energii w ustawieniach karty. Może to cos broiło? Odhaczyłem. A może ja szukam dziury w całym? W każdym razie będę obserwował i sprawdzał - dam znać co dalej. Pozdrawiam i dziękuje. J