Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens TK52001/01 - mieli kawę, wysypuje zmieloną kawę do śmietnika.

artfal 18 Lis 2017 14:02 435 1
  • #1 18 Lis 2017 14:02
    artfal
    Poziom 12  

Witam wszystkich forumowiczów.

Mam nietypowy problem z w/w ekspresem, opiszę jak się zachowuje. Nadmienię, iż uszkodzony był zawór spustowy wody i zatarty był mechanizm tam gdzie są zębatki. Mechanizm wyczyściłem, nasmarowałem, zawór wymieniłem na nowy. Po złożeniu pierwsze uruchomienie, test przechodzi, zaparzacz ustawia się w górnym położeniu, woda leci wylewkami do szklanki. Teraz pora na zrobienie kawy, ekspres mieli kawę, zaparzacz ustawia się w górnym położeniu, pompa podaje wodę przez 3 sekundy, zatrzymuje się i po 3 - 4 sekundach zaparzacz cofa się, wyrzuca kawę do śmietnika i jest gotowy do ponownego robienia kawy. Podejrzewałem któryś z mikro wyłączników krańcowych, wymieniłem je wszystkie dla pewności i dalej nie robi kawy. Ustawiałem grubość mielenia kawy, też nie pomogło, do tacy nie ma żadnego wycieku. Proszę kolegów o jakiekolwiek sugestie, będę wdzięczny za wszystkie porady. Dziękuje i pozdrawiam.

0 1
  • #2 26 Lis 2017 21:44
    dragon-11
    Poziom 10  

Jeśli nie pomaga regulacja młynka i kawy jest wystarczająca ilość, to proszę spróbować rozebrać i przeczyścić przepływomierz.

0