Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak przerobić odtwarzacz CD - JVC PC-XL50 - żeby czytał CD-R

Artarsz 09 Aug 2005 10:57 2957 3
    Artarsz
    Level 11  
    Mam problem, poszukuje sposobu na przerobienie odtwarzacza CD w wieży firmy JVC PC RXC50. Sam odtwarzacz ma symbol PC-XL50.
    Jest to model odtwarzający zwykłe CD , a ja potrzebuję żeby odtwarzał CD-R może CD-RW a już była by bajera jak by brał MP3.
    Serwis JVC nie zajmuje się przerabianiem i nie chcieli na ten temat w ogóle rozmawiać. Z góry dziękuję za pomoc :D
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    tmalota
    Level 15  
    CD-R powiniwn czytać, bo te modele czytały, może wystarczy czyszczenie lasera. CD-RW czytać nie będzie, do tego wymagana jest specjalna głowica laserowa ( chyba, że znajdziesz taką co będzie pasować elektrycznie i mechanicznie to wtedy nie ma sprawy).
    MP3 też nie będzie "brał" bo do tego potrzebny jest dekoder MP3 (układ scalony) a nie jakiś jeszcze inny laser.

Pozdrawiam
    patryk_mirek
    Level 18  
    Artarsz wrote:

Jest to model odtwarzaj±cy zwyk³e CD , a ja potrzebujê ¿eby odtwarza³ CD-R mo¿e CD-RW a ju¿ by³a by bajera jak by bra³ MP3

teoretycznie da sie przerobic kazdy odtwarzacz tak by czyta³ mp3 ALE
    w wiekszosci przypadkow zajmuje to w sumie wiecej czasu,nerwów,i pieniedzy niz kupno nowego odtwarzacza
    co do czytania plyt cdr to mozliwe ze wystarczy delikatnie 'pobawic' sie w ustawianie mocy laserauwazaj-moga byc problemy z odczytem jak przesadzisz-najlepiej oznacz sobie jakos ustawienie poczatkowe potencjometra zebys wiedzial jak wrocic do niego w przypadku niepowodzenia (moj antyk diora cd-502 przy plytach cd-r potrafil gubic sciezke(i to czesto)po podkreceniu potencjometrem(albo najblizej lasera albo jedyny na plycie w tym urzadzeniu)odczytuje nawet dobrze))
    co do plyt cdrw to niewiem dokladnie ale tutaj by byla potrzebna chyba wymiana lasera...
    Artarsz
    Level 11  
    Szkoda że nikt nie zna sposobu na załatwienie problemu. A serwis się nie podejmie. Niby niemożliwe.