Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sterownik ESTYMA 420 jak ustawić

19 Lis 2017 10:57 2199 2
  • Poziom 10  
    Witam mam problem z ustawieniem sterownika ESTYMA M RS 420
    Piec to Heat Matix 18 kw na pellet ,Dom jednorodzinny wolnostojący 120m2 całość podłogówka.Piec zakupiłem używany i przy próbie odpalenia problem polega na tym iż podajnik podaje (co 10 sek) za dużo pelletu który się nie wypala, nie mozna tego skorygować .
    temp włączania pomp CO i CWU to 35 C co wydaje się być za niska wartością gdyż piec nie może się nagrzać !!!!
    Gdy piec pracuje i pellet się pali zapala się na kontrolerze symbol zapalarki !!! i wyskakuje błąd BRAK OGNIA/OPAŁU
    Poprzedni właściciel miał tak ustawione i wszystko podłączone pod 1 pompe obiegową którą sterował w kontrolerze z opcji WODY URZYTKOWEJ
    Mam ustawiony tryb RĘCZNY

Czy można zresetować sterownik do ustawień fabrycznych ????
    jest tam TRYB SERWISOWY lecz zabezpieczony kodem
    tak jak i TRYB RECZNY również jest nie dostępny
    CZY MOŻE STEROWNIK JEST USZKODZONY ?????
    sterownik ESTYMA 420 jak ustawić
  • Poziom 10  
    Dla potomnych :) piec na początek został skrupulatnie sprawdzony i wyczyszczony .Piec posiada 2 zapalarki które były spalone gdyż poprzedni właściciel chyba nigdy nie czyścił pod paleniskiem ,gdzie było pełno popiołu i powietrze z dmuchawy nie mogło się przebić.Kolejną sprawą która wymagała naprawy to w dmuchawie jest taka zapadka blaszka która pod wpływem pracy wentylatora odchyla się i puszcza powietrze ,była zapieczona !!!! teraz już wszystko śmiga i jest OKI Tylko zapalarek jeszcze nie nabyłem (koszt 1 szt 200 zł)

a co do ustawień trybu serwisowego w sterowniku ESTYMA M RS 420 to KOD jest mobilny i równa się zadana temperatura kotła + 77
    gdy mamy ustawione 60 st.C + 77 kod będzie 137 !!!!
  • Poziom 20  
    Czy możesz zdjąć charakterystykę dla czujnika spalin? Chodzi mi o wskazania omomierza dla różnych temperatur jak w dokumentacji dla np. KTY84 na stronie 4. Tabela7 dokumentu:
    https://www.nxp.com/docs/en/data-sheet/KTY84_SER.pdf
    Cytat:
    a co do ustawień trybu serwisowego w sterowniku ESTYMA M RS 420 to KOD jest mobilny i równa się zadana temperatura kotła + 77
    gdy mamy ustawione 60 st.C + 77 kod będzie 137 !!!!

Nie wiem jakie masz tryby pracy, ale kod to ustawienie temp. w trybie ręcznym +77. Dla temp. w trybie ręcznym = 60st.C =>kod 137, dla 61st.C=>138 itd.