Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Świeca płomieniowa perkins 4 podłączenie

19 Nov 2017 14:44 7419 5
  • Level 12  
    Witam. Mam starego widlaka ,,bułgara " z silnikiem perkinsa 4 cyl. Chcę uruchomić płomieniówkę przed nadejściem mrozów. Stara świeca siedzi w kolektorze , brak przewodu doprowadzającego paliwo. Poprzedni właściciel mówi że zdemontował bo puszczała paliwo w kolektor i miał słabawy aku, a w mrozy wspomagał się palnikiem lub samostartem. Na samostarty i inne takie nie zamierzam palić bo szkoda silnika, z palnikiem też nie bardzo chce mi się latać.

Zasilanie świecy wyglądało tak jak na tym zdjęciu:

Kupiłem już świecę iskry i tu moje pytanie: czy montować to jak wyżej, czyli z powrotu wtryskiwaczy, czy dać jakiś zbiorniczek i zasilić grawitacyjnie np naftą, bo widzę że i takie patenty co u niektórych działają. Jak będzie lepiej?
  • Helpful post
    Level 1  
  • Helpful post
    Level 33  
    Świeca płomieniowa jest podlączona do wyjścia z obudowy filtra paliwa, strzałka do zewnątrz nr 4.
    Do tego wyjścia jest wkręcony dystans a do niego śrubą przelewową rurka do świecy płomieniowej.
    Świece płomieniowe są różne, jedne muszą pracować z elektrozaworem a te do perkinsa mają termozawór wewnątrz świecy.
    Świeca ma dawać duży płomień tak aby go pęd powietrza nie gasił.
    Obudowa filtra paliwa od bułgara ma gwiny METRYCZNE a te od ciągników calowe.
    Perkinsa nie można palić samostartami bo mają słabe tłoki.
  • Level 12  
    O widzisz, a ja myślałem że to jest podłączone z przelewu wtrysków.
    A ogólnie te zaworki świecach lubią sobie podciekać, czy to raczej rzadkie przypadki słabej jakości świec? Mam nadzieję że z iskrą nie będzie problemu
  • Level 33  

Trzeba ustalić doświadczalnie czas grzania świecy, do paliwa dodać dodatek na zimę.