Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Świeca płomieniowa perkins 4 podłączenie

los_sombreros 19 Lis 2017 14:44 3321 5
  • #1 19 Lis 2017 14:44
    los_sombreros
    Poziom 11  

Witam. Mam starego widlaka ,,bułgara " z silnikiem perkinsa 4 cyl. Chcę uruchomić płomieniówkę przed nadejściem mrozów. Stara świeca siedzi w kolektorze , brak przewodu doprowadzającego paliwo. Poprzedni właściciel mówi że zdemontował bo puszczała paliwo w kolektor i miał słabawy aku, a w mrozy wspomagał się palnikiem lub samostartem. Na samostarty i inne takie nie zamierzam palić bo szkoda silnika, z palnikiem też nie bardzo chce mi się latać.

Zasilanie świecy wyglądało tak jak na tym zdjęciu:

Kupiłem już świecę iskry i tu moje pytanie: czy montować to jak wyżej, czyli z powrotu wtryskiwaczy, czy dać jakiś zbiorniczek i zasilić grawitacyjnie np naftą, bo widzę że i takie patenty co u niektórych działają. Jak będzie lepiej?

0 5
  • Pomocny post
    #2 19 Lis 2017 15:20
    gromleon
    Poziom 33  

Jak nie zrobisz to będzie dobrze, ja jednak wolał bym zbiorniczek w razie nieszczelności świecy nie będzie tego paliwa nie potrzebnie dolewać w kolektor. Poza tym nie musisz kręcić rozrusznikiem by paliwo poszło na świece.

2
  • Pomocny post
    #3 19 Lis 2017 16:46
    Megawe
    Poziom 30  

Świeca płomieniowa jest podlączona do wyjścia z obudowy filtra paliwa, strzałka do zewnątrz nr 4.
    Do tego wyjścia jest wkręcony dystans a do niego śrubą przelewową rurka do świecy płomieniowej.
    Świece płomieniowe są różne, jedne muszą pracować z elektrozaworem a te do perkinsa mają termozawór wewnątrz świecy.
    Świeca ma dawać duży płomień tak aby go pęd powietrza nie gasił.
    Obudowa filtra paliwa od bułgara ma gwiny METRYCZNE a te od ciągników calowe.
    Perkinsa nie można palić samostartami bo mają słabe tłoki.

4
  • #4 19 Lis 2017 17:33
    los_sombreros
    Poziom 11  

O widzisz, a ja myślałem że to jest podłączone z przelewu wtrysków.
    A ogólnie te zaworki świecach lubią sobie podciekać, czy to raczej rzadkie przypadki słabej jakości świec? Mam nadzieję że z iskrą nie będzie problemu

0
  • #6 19 Lis 2017 20:45
    Megawe
    Poziom 30  

Trzeba ustalić doświadczalnie czas grzania świecy, do paliwa dodać dodatek na zimę.

1