Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Trzy lampy jeden czujnik ruchu

19 Lis 2017 15:14 843 7
  • Poziom 8  
    Witam. Przed garażem mam zamontowaną lampę Led z wbudowanym czujnikiem ruchu. Oświetla podjazd garażu. Chce teraz do tej lampy podłączyć dwie lampy boczne aby oświetlały mi ścianę garażu z boku. Ale chce żeby się załączały razem z tą lampą główną która oświetla podjazd. Lampa główna ma wbudowany czujnik ruchu i jest podłączona pod prąd stały bez żadnego wylącznika. Dorzucam zdjęcie lampy. Podpowie ktoś jak to wszystko podłączyć?
  • Poziom 31  
    Jakie napięcie / jaki model lampy istniejącej ? Jakie lampy te które mają być dopięte pod tą lampę ?
  • Moderator
    kamilek161290 napisał:
    Lampa główna ma wbudowany czujnik ruchu i jest podłączona pod prąd stały bez żadnego wylącznika.

Jaki prąd stały? Czy Ty masz jakiekolwiek wyobrażenie o prądzie elektrycznym? Chociażby podstawowe.
  • Poziom 20  
    retrofood napisał:
    Jaki prąd stały? Czy Ty masz jakiekolwiek wyobrażenie o prądzie elektrycznym? Chociażby podstawowe.

Masakra!!!
    Strach Ci kolego kamilek161290 cokolwiek podpowiadać żebyś sobie krzywdy nie zrobił.
    Jakie są zaciski w puszce na lampie z czujnikiem? Foto?
  • Poziom 8  
    Chodziło mi o to że lampa nie ma żadnego wylacznika. Podpieta bezpośrednio pod prąd. Na lampie znalazłem taka naklejkę. Proszę się nie spinac bo gdybym wiedział to bym nie pytał.

Następnym razem otrzymasz ostrzeżenie. [retrofood]
  • Poziom 20  
    kamilek161290 napisał:
    Proszę się nie spinac bo gdybym wiedział to bym nie pytał.

Przepraszam że kolegę uraziłem.

Ale tak czy inaczej:
    Kup czujnik ruchu.
    Poproś elektryka (przerobi to w kilka chwil).
    Nie będziemy ingerować w oryginalną lampę.
  • Poziom 31  
    kamilek161290 napisał:
    Podpowie ktoś jak to wszystko podłączyć?

Teoretycznie jest to możliwe do zrobienia aby działało na jeden czujnik ale aby coś więcej napisać dalej nie znamy jakie mają być te dwie dodatkowe lampy , czy to mają być ledy czy zwykłe. A po pierwszym poście autora odnoszę wrażenie że sam sobie nie poradzi,nie pisze jakie ma doświadczenie w temacie . Tak że porada aby zaangażować osobę która ma pojęcie jest na miejscu .
  • Poziom 20  
    marqqv napisał:
    A po pierwszym poście autora odnoszę wrażenie że sam sobie nie poradzi

Dlatego napisałem:
    MonikaMarcin napisał:
    Poproś elektryka (przerobi to w kilka chwil).
    Nie będziemy ingerować w oryginalną lampę.

marqqv napisał:
    Teoretycznie jest to możliwe do zrobienia aby działało na jeden czujnik

Dla nas proste, a kolegę może porazić , lub wybuchnie reszta opraw.
    Skoro "zerowe" pojęcie o elektryce...
    Nie podpiszę się pod podpowiedziami.