Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Głosniki 5.1, Windows 10, Creative 6300T

N0dy1117 19 Lis 2017 15:22 726 16
  • #1 19 Lis 2017 15:22
    N0dy1117
    Poziom 4  

Witam wszystkich.
    Posiadam głośniki 5.1 Creative 6300T. Gdy je podłącze do płyty głównej działają tylko subwoofer i 2 zależy które jak podłącze do Subwoofer'a.kupiłem jakąś kartę dźwiękową z amazona i problem dalej ten sam widzi tylko jeden kanał. Realteka niby mam ale nie mam bo w pasku ikon go nie ma, procesu rthdcpl.exe też nie widzę instalowałem masę realteków przy żadnym się nie pojawił czy ktoś ma jakiś pomysł co zrobić żeby każdy z głośników działał ?
    Płyta główna MSI Z270 Gaming M3

0 16
  • #2 19 Lis 2017 15:31
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ

Jaka to kartę kupiłeś z Amazona?
    Na jakiej karcie chcesz to uruchomić?
    Na płycie jest Realtek ALC1220. Usuń wszystkie sterowniki i zainstaluj ze strony MSI. Powinna się pokazać ikona Realteka w zasobniku systemowym i/lub w panelu sterowania.
    Iloma przewodami podlaskie znasz zestaw?

0
  • #3 19 Lis 2017 15:36
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

N0dy1117 napisał:
    .kupiłem jakąś kartę dźwiękową z amazona i problem dalej ten sam widzi tylko jeden kanał. Realteka niby mam ale nie mam bo w pasku ikon go nie ma, procesu rthdcpl.exe też nie widzę instalowałem masę realteków przy żadnym się nie pojawił czy ktoś ma jakiś pomysł co zrobić żeby każdy z głośników działał ?

Do karty potrzebny właściwy sterownik. Jeśli piszesz "jakąś" to zapewne nie poświęciłeś chwili by ten sterownik dobrać i zainstalować.

N0dy1117 napisał:
    Płyta główna MSI Z270 Gaming M3

Jeśli podłączenie głośników do płyty to analogicznie musi być odpowiedni sterownik.

N0dy1117 napisał:
    Gdy je podłącze do płyty głównej działają tylko subwoofer i 2 zależy które jak podłącze

A testujesz ze źródłem które ma dwźięk 5.1 (na przykład film DVD z dźwiękiem 5.1)?

0
  • #4 19 Lis 2017 17:07
    N0dy1117
    Poziom 4  

Sterownik jest z msi sciągnięty ale nadal nie ma w folderze realteka tego rthdcpl.exe
    karta dźwiękowa na usb https://www.amazon.co.uk/gp/product/B009NVS6KS/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1 sterowniki były przy tym na płycie.

Dodano po 4 [minuty]:

jdubowski napisał:
    N0dy1117 napisał:
    Gdy je podłącze do płyty głównej działają tylko subwoofer i 2 zależy które jak podłącze

A testujesz ze źródłem które ma dwźięk 5.1 (na przykład film DVD z dźwiękiem 5.1)?

Testuje na muzyce yt itp chodzi o to ze głośniki "buczą" bo prąd jest dostarczany, ale dźwięku nie ma na testerze windowsa tez nic nie słychać, podejrzenie pada na tego realteka bo prawdopodobnie gdybym miał ten panel to tam bym wszystko ustawił ale nie mogę pobrać żadnego żeby ten panel się wyświetlił. Druga sprawa że to Windows 10 wolałem 7 pirata wszystko śmigało ale cele wyższe ;p

Dodano po 54 [minuty]:

Sukces stery od tego syfu z chin ruszyły test na nich przebiegł pomyslnie odtworzyło w każdym ale muzyki nadal nie ma ktoś coś :D ?

0
  • #6 19 Lis 2017 19:37
    N0dy1117
    Poziom 4  

Teraz już nic nie działa poddałem się odłączyłem wszystko teraz nawet mikrofon w słuchawkach nie chce działać.

0
  • #7 19 Lis 2017 21:20
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

N0dy1117 napisał:
    Testuje na muzyce yt

Muzyka z YT ma dwa kanały, więc się nie dziw że z tylnych głośników nic nie słychać.

N0dy1117 napisał:
    Teraz już nic nie działa poddałem się odłączyłem wszystko teraz nawet mikrofon w słuchawkach nie chce działać.

Zapewne raczyłeś sobie rozkopać system do takiego stanu. Wróć do punktu przywracania, nie instaluj byle czego z bylekąd.

0
  • #8 19 Lis 2017 22:07
    N0dy1117
    Poziom 4  

Przywróciłem do stanu normalnego ale tak czy siak realteka nadal nie ma w opcjach dzwieku durna winda

0
  • Pomocny post
    #11 19 Lis 2017 22:51
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ

Czyli normalnie masz zainstalowane sterowniki realteka. Czy w panelu realteka wykrywa podłączanie wtyczek jack? Wstaw zdjęcie z Panel sterowania -> dźwięk.

0
  • #13 19 Lis 2017 23:06
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ

To czemu piszesz:

N0dy1117 napisał:
    ale tak czy siak realteka nadal nie ma w opcjach dzwieku durna winda

Coś kręcisz. Jak pytałem czy w panelu Realteka wykrywa podłączanie wtyczek?

0
  • #14 19 Lis 2017 23:14
    N0dy1117
    Poziom 4  

Wykrywa wyżej napisałem że dzwięk jest w 2 głosnikach i w sub. na chinskich sterach z tej chinskiej karty testy przechodzi wzorowo na kazdym glosniku slychac test tyle ze ten program jest uposledzony i wtedy sluchawki nie dzialaja realtek sam sie zawsze przestawial wpierw chcial bym odzyskac menadzera realteka i wtedy zaczac dzialac z resztą

0
  • #16 20 Lis 2017 16:21
    N0dy1117
    Poziom 4  

Nie działają wcale 3 tylko slychać "buczenie" na chinskich sterach test przechodza wszystkie ale pozniej nic

0
  • #17 02 Maj 2018 19:30
    N0dy1117
    Poziom 4  

Nowa karta dzwiękowa.

0