Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Texa PolandTexa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Osuszacz powietrza z kompresorem - uzupełnienie r134a

19 Lis 2017 15:36 2460 14
  • Poziom 11  
    Witam, planuję kupić osuszacz powietrza z kompresorem o wydajności 10l/24h i zastanawiam się jak wygląda serwis takiego osuszacza. Posiadają one zazwyczaj czynnik r134a i czy w przypadku takich osuszaczy trzeba serwisować układ tak samo jak klimatyzację w samochodzie? Czy ten czynnik trzeba uzupełniać po jakimś czasie i czy jadąc na serwis klimatyzacji w samochodzie ta sama osoba by mogła też dobić czynnik, złącza węży są takie same? Czy to jest bezobsługowe jak lodówka? Nie chodzi mi o konkretną firmę, ale w znalezionych instrukcjach nie znalazłem informacji o tym, a nie chcę za jakiś czas zostać z "ręką w nocniku". Z góry dzięki za odpowiedź.
  • Texa PolandTexa Poland
  • Poziom 43  
    krystkar1 napisał:
    Czy to jest bezobsługowe jak lodówka?
    Generalnie tak. To układ półhermetyczny, działa latami, należy jedynie wyczyścić od czasu do czasu skraplacz z kurzu.
  • Texa PolandTexa Poland
  • Poziom 11  
    Czyli nie muszę się bać, że kupując używkę ktoś nie serwisował i zajeździł. A wiesz może, czy części zamienne typu czujniki, kompresor są dostępne i w razie awarii coś się dopasuje, czy to są różne wynalazki i może być problem z dostępnością?
  • Poziom 43  
    Jaki osuszacz, jakiej firmy ?? Są dziesiatki tego na rynku ! Poza tym, każdy bardziej kumaty chłodniarz to naprawi. Poza tym, to doprawdy prosta konstrukcja, podobnie jak domowa lodowka. Zajezdzić się nie da, bo pracuje automatycznie. :D
  • Poziom 11  
    Oglądałem akurat osuszacz firmy BLYSS 10L i chyba na niego się zdecyduję. Obawiam się, że koszt ewentualnej naprawy będzie podobny do ceny sprzętu :-)
  • Poziom 43  
    Akurat BLYSS ma całkowicie hermetyczna instalację, tak jak lodowka domowa. Mam gdzieś na niemieckim kompresorze takiego BLYSSa, tylko 5 l i nigdy nie był naprawiany, a ma z 10 lat :D
  • Poziom 11  
    No to dobrze, będę teraz spokojny i zamówię tego blyssa. A jak Ci się sprawował, sprawdzał się?
  • Poziom 43  
    Pracował i pracuje jako osuszacz do dwu cylindrowego kompresora Alup 400 l do zasilania spektrofotometru. Nigdy z tym nie było problemu. Tylko dobry odolejacz za kompresorem zainstaluj, bo zasyfisz tą zamrażarke :D. Temperatura pracy to +4 °C.
  • Poziom 11  
    A to odolejacz nie jest częścią ukladu wysokiego ciśnienia jak osuszacz w układzie klimatyzacji? Jeśli odolejacz będzie zbierał olej, to też trzeba uzupełniać w kompresorze?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Kolego Szanowny !!! Zapoznaj się, jak dziala osuszacz niskotemperaturowy, a potem pisz ! Już dość pomoglem i wyjaśnilem. Osuszacz powietrza tego typu montuje się jako końcowy element za reduktorem i odolejaczem.

krystkar1 napisał:
    Jeśli odolejacz będzie zbierał olej, to też trzeba uzupełniać w kompresorze?
    Oczywista oczywistość :D
  • Poziom 11  
    Dzięki za pomoc, osuszacz będzie działał u rodziców, więc raczej ma być bezobsługowy. Mniej więcej wiem jak działa osuszacz, ale specjalistą w tej dziedzinie nie jestem, zdawało mi się, że pod ciśnieniem jest wszystko, więc rozszczelnienie odpada, jak przyjedzie, to może dokładnie się z budową zapoznam. Jeszcze raz dzięki za pomoc ;-)
  • Poziom 32  
    Używam dwa Desa/Master DH721. Działały po 2000-4000h/rok a niekiedy non stop. Jedyny serwis to wylewanie wody i czyszczenie kratki zbierającej kurz. Jeden z nich się zepsuł i musiałem wymienić płytę główną, którą bez problemu kupiłem. Ogólnie to polecam ten sprzęt.
  • Poziom 11  
    To już niestety nie ten przedział cenowy, szukałem czegoś do 500 zł, zamówiłem blessa 16l, był akurat w podobnej cenie jak wcześniej 10l o którym pisałem. Mam nadzieję, że będzie się dobrze sprawował, muszę zapoznać się z budową i zobaczyć ten wspomniany wcześniej przez kolegę separator oleju, czy da się zrobić bez rozszczelniania układu.
  • Poziom 11  
    Ostatecznie zakupiłem blissa 16l/24h, spełnia oczekiwania, dziękuję wszystkim za pomoc.