Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak reakcji czujki pir w przypadku podłączenia 2 czujek pod jedno wejście

hannibal90 19 Nov 2017 18:40 2286 23
Optex
    hannibal90
    Level 8  
    Cześć
    Chciałbym zapytać o podłączenie czujek PIR typu NC firmy Satel. Po podłączeniu jednej czujki do wejścia dozorowego czujka działa prawidłowo jednak gdy dołącze kolejna do tego samego wejścia nie występuje alarm . Czy w przypadku łączenia kilku czujek do jednej linii należy zastosować inny sposób łączenia ?
    System micra
  • Optex
    User removed account
    Level 1  
    konradw
    Level 19  
    Chyba nie podłączasz ich równolegle pod jedno wejście??
    suworow
    Admin of Property security
    Kolega " teleinformatyk" odróżnia połączenia równoległe od szeregowych i wie czym się różni NC od NO? Sugeruję sobie to narysować a wszystko powinno stać się jasne.
    Żeby kolegę jeszcze bardziej zdziwić, sugeruję wykonac mały test i naruszyć na raz obie czujki.
    pozdrawiam
    User removed account
    Level 1  
    hannibal90
    Level 8  
    Przepraszam powino być z com a AUX 12 V.
    Teraz zauważyłem
    suworow
    Czyli ( oczywiście pomijając tę wpadkę z aux-em) podłączył kolega to jak rozumiem szeregowo ?
    Może narysuje kolega to jeszcze raz włącznie z zasilaniem tak aby nie mieć już żadnych wątpliwości. ;)

ps.6 czujek przewodowych pod micrę to kolegi pomysł czy natchnionego sprzedawcy? Pewnie nie jest to rekord, ale fakt godny już odnotowania ;)
  • Optex
    User removed account
    Level 1  
    hannibal90
    Level 8  
    No tak pan sprzedawca powiedzial że 8 dam radę i posłuchałem. Zazwyczaj czytam i strukcje i zalecenia producenta przed zakupem tym razem zrobiłem inaczej i później doczytałem "jedne wejście jedna czujka". 6 oraz czujka dymu więc jest gorzej niż 2 na wejście. Sabotaż mogę podłączyć jeden do wszystkich w ten sam sposób ?
    suworow
    Narysowałeś poprawnie, powinno działać tak jak to sobie założyłeś. Ciekawe jak z fizycznym podłączeniem.
    Mam prośbę, pozdrów ode mnie sprzedawcę ;)
    I może napisz czego oczekujesz od tego systemu, podaj listę całego sprzętu.

do kolegi@sharp
    Dział jest w fazie testowej i nie przewidujemy na tym etapie punktów i " pomogów"
    I proszę nie wkręcać usera, że dwie czujki na linię to dobrze ;)
    User removed account
    Level 1  
    hannibal90
    Level 8  
    No tutaj Micra się nie nadaje chyba że bezprzewodowa to już wiem. No czyli czujkę dymu pod osobne Z i ustawić jako status czujki dymu. Sabotaż właśnie jak podłącze wszystkie razem tak jak linie dozoru to i tak braknie miejsca .
    Sprzęt czujki pir 6 sztuk oraz 1 dymu dodatkowo 2 bezprzewodowe dymu . Chodzi o powiadomienie czy ktoś wchodzi do domu (parter) i czy nie pali się . Jest to mały obiekt

Sprzedawca z sklepu od alarmów itp. Z możliwością montażu jeszcze teraz w radiu reklama jest od nich
    suworow
    sharp wrote:
    Proszę nie zniżać się do poziomu polityków i nie wkładać mi w usta słów, których nie wypowiedziałem. Gdzie napisałem, że to dobrze?

To tak, prosto na temat, co radzisz autorowi tematu, ma instalować czy szukać innej centrali?
    hannibal90 wrote:
    Sprzęt czujki pir 6 sztuk oraz 1 dymu dodatkowo 2 bezprzewodowe dymu .

To już cała lista sprzętu? Coś do uzbrajania, coś do sygnalizowania?
    hannibal90 wrote:
    Chodzi o powiadomienie czy ktoś wchodzi do domu (parter) i czy nie pali się
    No tak w sumie to oczywiste, że alarm ma powiadomić o tym że ktoś niepożądany wchodzi do domu. Chodziło mi raczej o to czy będzie potrzeba uzbrojenia części czujek ( części obiektu np na noc) i czy kolega jest świadom tego że ten sprzęt na to nie pozwoli.

Chce kolega skonsultować rozmieszczenie sprzętu, czy też już to zostało ustalone.
    Oby nie tak jak dobór sprzętu ;)
    pozdrawiam
    hannibal90
    Level 8  
    Klawiatura bezprzewodowa oraz sygnalizator zewnętrzny. Polaczenie GSM . No Micra nie ma stref( tak to chyba się okresla) uzbrajanie wszystkiego na raz obiekt jest używany raz na miesiąc
    hannibal90
    Level 8  
    Sorry faktycznie dziwnie moglo to wygladac . Nie mam tego przed sobą klawiatura Satel mp 300 . Czujki aqua plus Satel . Ogólnie cały zestaw satela z wyjątkiem sygnalizatora którego niestety nie pamiętam . Jest to domek letniskowy rzadko odwiedzany więc sterowanie i kontrola za pomocą aplikacji Micra oraz SMS . Każda czujka ma osobny przewód .
    User removed account
    Level 1  
    hannibal90
    Level 8  
    No aktualnie już nie mam wyjścia musi zostać Micra nauczka na przyszłość ... Z aktualną wiedzą wybrałbym co innego. Programować będę przez ttl jakos muszę to ogarnąć.
    suworow
    sharp wrote:
    i tak dalej - wiesz o co mi chodzi, nie raz o tym rozmawialiśmy

wiem ;)
    sharp wrote:
    Oczywiście Autor zrobi jak uważa

A ja mam nadzieję, że będzie mógł liczyć na Twoją rozważną pomoc.

Spytam, już tak tylko z ciekawości czy udało się ogarnąć te naruszenia z których powodu kolega założył temat?

.. miałem już nic nie pisać :)
    hannibal90
    Level 8  
    Wydaje mi się już wiem czym jest problem . Jutro to sprawdzę i odpisze jak poszło :). I to podłącze ( masakra kablowa) . No nie potrzebnie brałem ta Micrę mogłem wsiąść inna z satela i zrobić to normalnie . Tylko jak ogarnąć najprościej ten sabotaż .

Chyba muszę znaleźć więcej naukowych materiałów na temat alarmów 🤔
    User removed account
    Level 1  
    hannibal90
    Level 8  
    W piątek miałem okazję to sprawdzić . Najprawdopodobniej coś nie stykało po ponownym podłączeniu i uporządkowaniu wszystko działa . Dodatkowo okazało się że jeden przewód był uszkodzony . Czujki które posiadam dlaczego są nie za dobre ? Czy jest jakaś literatura o tej tematyce od podstaw ?

............................................................................
    Ogłoszenie

Przeczytaj również:
    Jak podłączyć dwie czujki alarmowe na jednym przewodzie. Jak podłączyć dwie czujki pod jedno wejście centrali i jakie to niesie za sobą konsekwencje Zbiór tematów
    Podłączenie dowolnej czujki do dowolnej centrali alarmowej - poradnik
    Zewnętrzne czujki ruchu. Co powinieneś o nich wiedzieć zanim zdecydujesz się na ich montaż. Skuteczność zewnętrznych czujek ruchu i podatność na fałszywe alarmy

Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi poradnikami, tematami wyróżnionymi, artykułami, z zakresu systemów zabezpieczeń takich jak domofony, automatyka bram i szlabanów, systemy alarmowe, kamery, kontrola dostępu:
    Poradniki dot. systemów zabezpieczeń

Jeżeli w w/w tematach nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie, zapraszamy na forum:
    Systemy zabezpieczeń

Zachęcamy również do odwiedzenia sekcji Poradniki Ogólne, gdzie znajdziecie materiały z pozostałych działów forum, w tym dla osób rozpoczynających swoją przygodę z elektroniką:
    Poradniki Ogólne