Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OKI 3321 i źle ustawione 2 pierwsze linie

09 Sie 2005 12:05 1122 5
 • Poziom 18  
  Witam! Problem jak w temacie. Drukarka pracuje poprawnie, ale przy wydruku autotestu, 2 pierwsze linie są przesunięte lekko w lewo, pózniej następne już drukuje poprawnie. Dodam że nie dzieje sie to zawsze, sprawdzięłm rolkę pod pod karetką i nie jest wydarta, pasek zębaty też jest niewydarty, czasmi drukarka robi coś takiego że druk nakłada na siebie, tak jakby traktor nie miałsiły uciągnąć papieru składanki-tu zebatki od traktora też sprawdziłem i są OK. co jeszcze mam sprawdzić??? Gdzie szukać usterki?
 • Spec od drukarek
  Przede wszystkim pozadna konserwacja. Jesli nie pomoze to nalze zaczac wymieniac zuzyte podzespoly.
 • Poziom 26  
  Jak nakłada linie na siebie to zapewne jest to powodowane przez zużyte zębatki po lewej stronie wałka (taka podwójna zębatka na wałku lub mocowana na trzpieniu przy silniku).

  Radzio
 • Poziom 11  
  Witam

  Jeśli przesuwa linie w poziomie, to moim skromnym zdaniem masz zyżytą rolkę przy karetce, w starszych egzemplazach montowano rolki teflonowe i one sie szybko zuzywały, natomiast teraz montuje sie łożyska i jest ok na dłuzej.
  Może to być jescze zabrudzony impulsator silnika karetki lub uszkodzona listwa z zebatką.
  Jesli przesuwa w Pionie to najczescie jest oszkodzone sprzęgiełko po lewej stronie drukarki na wałku lub zebatka posrednia miedzy sinikiem a wymienionym sprzegłem.

  Życzę udanej naprawy
  Pozdrawiam
 • Poziom 11  
  sprawdz kola zebate napedu mechanizmu
 • Poziom 18  
  rolka pod karetką była wytarta, powodowała wyżej wymienione usterki