Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OKI 3321 i źle ustawione 2 pierwsze linie

konradx 09 Sie 2005 12:05 1029 5
  • #1 09 Sie 2005 12:05
    konradx
    Poziom 18  

Witam! Problem jak w temacie. Drukarka pracuje poprawnie, ale przy wydruku autotestu, 2 pierwsze linie są przesunięte lekko w lewo, pózniej następne już drukuje poprawnie. Dodam że nie dzieje sie to zawsze, sprawdzięłm rolkę pod pod karetką i nie jest wydarta, pasek zębaty też jest niewydarty, czasmi drukarka robi coś takiego że druk nakłada na siebie, tak jakby traktor nie miałsiły uciągnąć papieru składanki-tu zebatki od traktora też sprawdziłem i są OK. co jeszcze mam sprawdzić??? Gdzie szukać usterki?

0 5
  • #2 09 Sie 2005 12:12
    Kazik
    Spec od drukarek

Przede wszystkim pozadna konserwacja. Jesli nie pomoze to nalze zaczac wymieniac zuzyte podzespoly.

0
  • #3 09 Sie 2005 12:24
    rsikon
    Poziom 26  

Jak nakłada linie na siebie to zapewne jest to powodowane przez zużyte zębatki po lewej stronie wałka (taka podwójna zębatka na wałku lub mocowana na trzpieniu przy silniku).

Radzio

0
  • #4 10 Sie 2005 01:50
    LeszekLan
    Poziom 11  

Witam

Jeśli przesuwa linie w poziomie, to moim skromnym zdaniem masz zyżytą rolkę przy karetce, w starszych egzemplazach montowano rolki teflonowe i one sie szybko zuzywały, natomiast teraz montuje sie łożyska i jest ok na dłuzej.
    Może to być jescze zabrudzony impulsator silnika karetki lub uszkodzona listwa z zebatką.
    Jesli przesuwa w Pionie to najczescie jest oszkodzone sprzęgiełko po lewej stronie drukarki na wałku lub zebatka posrednia miedzy sinikiem a wymienionym sprzegłem.

Życzę udanej naprawy
    Pozdrawiam

0
  • #5 25 Sie 2005 23:57
    sebs10
    Poziom 11  

sprawdz kola zebate napedu mechanizmu

0
  • #6 20 Lis 2005 17:16
    konradx
    Poziom 18  

rolka pod karetką była wytarta, powodowała wyżej wymienione usterki