Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Seicento 900 po naciśnięciu hamulca zapalają się światła

19 Lis 2017 20:56 651 20
  • Poziom 4  
    Witam, mam problem, od jakiegoś czasu zaczęły lekko mrugać mi światła mijania a także w środku na zegarze. Tak jakby spadek napięcia. Oraz po naciśnięciu hamulca światła się zapalają. Czy może to coś z alternatorem lub gdzieś jakieś zwarcie?
  • Poziom 17  
    Może być brak masy lecz miałem ostatnio też taki przypadek że w miejsce żarówki dwu włóknowej ktoś zamontował jedno włóknową lecz wtedy światła stop świeciły po włączeniu świateł.
  • Poziom 4  
    Dobra dzięki za rady sprawdze to w wolnym czasie.
  • Poziom 4  
    Dalej nie moge dojść co z tym jeszcze teraz jak włącze światła to świeci stop cały czas. Sprawdziłem styki i przeczyscilem, masa raczej też jest, jeszcze zauważyłem że z tyłu żarówka od kierunku była dwuwłóknowa a ma być jedno ale wymieniłem i dalej to samo. Czy może coś być jeszcze z bezpiecznikami ? Jeszcze dodam że po naciśnięciu tego hamulca na zgaszonych lampach świecą się tylko postojowe i odwrotnie jeżeli włącze światła nawet mijania to świeci stop.
  • Poziom 38  
    Zwarcie.
    Wypnij kostkę z lewej tylnej lampy. Naciśnij hamulec i zobacz czy się świecą postojowe z przodu.
    Potem wypnij z prawej tylnej lampy. Powtórz test.
    Potem podłącz lewą lampe i znowu powtórz test.

Jeśli po odłączeniu kostki problem ustał - problem leży w odłączonej lampie.
    Jeśli problem występuje przy obu lampach odłączonych to zwarcie jest we wiązce lub w kostkach.
    Może się izolacja przetarła lub konektory stykają ze sobą i robi się zwarcie.
  • Poziom 4  
    A mógłbyś mi powiedzieć w których wiązkach dokładnie szukać?
  • Poziom 4  
    Okej sprawdze ale mam jeszcze pytanie. Bo jeszcze jest ta górna listwa led stopu oryginalnie i ją też odpiąć ? I robić te czynności na otwartej klapie bagażnika czy zamykać przy wciskaniu hamulca?
  • Poziom 28  
    Pirat23638 napisał:
    I robić te czynności na otwartej klapie bagażnika czy zamykać przy wciskaniu hamulca?

Jeśli otworzysz klapę to stop nie będzie świecił.
  • Poziom 4  
    Nie będzie świecił ale ten górny pasek ledowy natomiast dolny stop będzie dlatego pytam czy gorny pasek tez odpinać
  • Poziom 4  
    Okej jutro zobacze bo dziś juz późno
  • Poziom 4  
    Dobra zrobiłem z tym i powodem była żarówka miała być dwuwłóknowa a dałem jedno. Ale nadal został problem z mrugajacymi światłami ten tak jakby spadek napięcia.
  • Poziom 28  
    Sprawdzałeś ładowanie pisaliśmy o tym.
  • Poziom 4  
    Ładowanie dobre
  • Poziom 4  
    ostatnio sprawdzałem i było dobre potem za wysokie 15.5 . wymieniłem regulator napięcia po czym dalej światła mrugają . wyciągnąłem alternator i sprawdziłem diody i są okej więc wsadziłem go z powrotem i nagle światła przestały mrugać ale znowu za niskie ładowanie 11,8 . zrobiłem tez taki trik ze wziąłem jeden kabel rozruchowy podpiąłem do klemy plusowej i do alternatora i napięcie jest ok 14,4 . nw co jeszcze może być powodem ale masa tez jest ok
  • Poziom 28  
    Pirat23638 napisał:
    kabel rozruchowy podpiąłem do klemy plusowej i do alternatora i napięcie jest ok 14,4

Masz spadek na kablu plusowym, wymień go na nowy.
  • Poziom 7  
    Radzę poczyścić wszystko począwszy od klem akumulatora, przez wszystkie połączenia, aż do alternatora. Masy też, do silnika i nadwozia. Porządne czyszczenie połączeń potrafi zdziałać cud.
  • Poziom 4  
    Wyczyszcze albo kupie nowe . Dzięki