Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Saunier Duval Opalia C11 E-B - ciepła ciężko zapala i strzela.

minolone 19 Lis 2017 21:37 393 7
  • #1 19 Lis 2017 21:37
    minolone
    Poziom 9  

Witam,

Mam problem z piecykiem Oaplia C11 E-B (N-PL). Piecyk gdy jest zimny zapala normalnie lecz gdy jest ciepły zapala o mniej wiecej 3 sekundy później (czasem dluzej) i strzela. Czasami zdarzy się że zapali normalnie bez wybuchu i opóźnienia. Elektrody wyczyszczone bardzo drobnym papierkiem sciernym. Piecyk ten nie posiada świeczki. Gdzie mam szukać problemu? Piec ma rok.

0 7
  • #2 20 Lis 2017 16:27
    krzsboj
    Poziom 5  

Problem może być banalny sprawdź baterie albo zmień na nową.
    Jeśli dobrze pamiętam 1 szt. R20 dobrze by była alkaliczna.
    Pozdrawiam

0
  • #3 20 Lis 2017 20:07
    kz61
    Poziom 19  

Od początku tak było czy po jakiejś ingerencji?

0
  • #4 20 Lis 2017 21:53
    minolone
    Poziom 9  

Witam,

Bateria wymieniona, zobaczymy czy się poprawi, nikt nic przy piecu nie robił. Z tego co jest napisane w instrukcji to jak bateria pada to ma migać dioda na zielono, efektu nie doświadczyłem, lecz iskra się poprawiła szybciej tyka. Może że dwa razy migało na czerwono ale nie odczytałem kodu usterki. Czy przez elektrodę jonizacyjną przepływa prąd? Może faktycznie napięcie za małe. Kiedyś po wymianie baterii problem ustąpił na kilka dni (3) lecz gdy zaczęło się od nowa nie wierzyłem że to bateria bo chyba by było za szybko. Dzisiaj wymieniona na Duracella zobaczymy co się będzie działo. Jeżeli to nie będzie bateria to w czym szukać problemu?

Pozdrawiam i dzięki za każdą pomoc.

0
  • #5 21 Lis 2017 18:32
    krzsboj
    Poziom 5  

Myślę że jest po problemie,bateria powinna być dobrej jakości wtedy wytrzyma dłużej teoretycznie ok. rok oczywiście jeśli piec jest sprawny. Przez elektrodę płynie prąd ale dopiero po ukazaniu się płomienia, obwód zamyka się przez płomień palnika.

0
  • #6 21 Lis 2017 20:15
    minolone
    Poziom 9  

Mam taką nadzieję że będzie po problemie, ostatnia bateria jaka była włożona to jakaś kiepska, nawet nie alkaliczna. A powiedz mi czy to normalny objaw gdy bateria jest słaba że ma takie problemy jak pisałem i strzela. Obecnie piec śmiga aż miło, oby nic się nie zmieniło.

Pozdrawiam

0
  • #7 21 Lis 2017 20:50
    mychaj
    Poziom 30  

Cytat:
    ale dopiero po ukazaniu się płomienia, obwód zamyka się przez płomień palnika.

Bzdura kolego, poszukaj sobie co to jest ,,prąd jonizacji" i elektroda jonizacyjna.

0
  • #8 22 Lis 2017 19:34
    krzsboj
    Poziom 5  

Tak to jest bardzo prawdopodobne dlatego lepiej stosować markowe baterie.
    Co do

mychaj napisał:
    Cytat:
    ale dopiero po ukazaniu się płomienia, obwód zamyka się przez płomień palnika.

Bzdura kolego, poszukaj sobie co to jest ,,prąd jonizacji" i elektroda jonizacyjna.

Kolega minolone zapytał lużno i tak mu odpowiedziałem. :cry:
    Przepraszam już się poprawiam prawidłowa odp. poniżej. :D

Prąd jonizacji to prąd płynący pomiędzy specjalną elektrodą (w branży grzewczej nosi ona nazwę elektrody jonizacyjnej) a masą palnika w obecności płomienia. Płomień powoduje wzrost temperatury gazów a oznacza to zwiększenie energii kinetycznej cząsteczek gazu. Prowadzi to do powstania jonów (cząstek obdarzonych ładunkiem elektrycznym) posiadającym właściwości przewodzenia prądu elektrycznego. W wyniku różnicy potencjałów w zjonizowanym za pomocą płomienia gazie pomiędzy elektrodą jonizacyjną a masą urządzenia zaczyna płynąć prąd.

Pozdrawiam

0