Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

accord - kilka pytan o z.centralny

doc3nt 09 Aug 2005 12:18 2248 8
Helukabel
    doc3nt
    Level 20  
    witam,
    accord 97'
    auto posiada centralny fabryczny.
    silowniki sa tylko w trzech dzwiach - od kierowcy takowego nie ma.
    zalaczanie c.z. jest tylko od drzwi kierowcy poprzez zwieranie stykow w zamku.
    idą tam trzy przewody
    czarny - masa
    niebiesko-bialy i niebiesko-czerwony - na przewodach tych jest +
    zwieranie ktorego kolwiek do masy powoduje zal/wyl zamka.
    a dokladnie zawrcie czarny z niebiesko-bialym - zamyka
    a czarny z niebiesko-czerwony - otwiera.

jak dotad jasne, ale razem z kostka z tymi trzema przewodami jest jeszcze jedna kostka dwu pinowa, nie podlaczona do niczego, kolory przewodow to - biało-czerwony i żółto-czerwony...
    moze wie ktos do czego sa te dwa przewody?

a druga sprawa to w jaki sposob podlaczyc to sterowanie fabryczne c.z. z montowana centralka alarmu.
    domyslam sie ze trzeba by chyba zakladac jakis silownik w dzwi kierowcy, ale jaki to on mialby byc to nie wiem.

nastepna sprawa to domykanie szyb - moze ma ktos juz doswiadzczenia z tym modelem.
    dokupilem sterownik domykania 4-ech szyb jest tam co prawda prosty schemat podlaczania go do instalacji ale interesuje mnie strona okablowania w aucie, gdzie znalezc odpowiednie przewody, gdzie sie wpiac, gdzie przeciac?
    gdzie jest sterownik fabryczny w aucie? czy w podlokietniku? czy tam najlepiej wpinac dodatkowy modul domykania?

pytania takie troche tendencyjne ;)

bede wdzieczny za zainteresowanie i podpowiedzi...

pozdrawiam
  • Helukabel
  • Helpful post
    mgen
    Level 11  
    doc3nt wrote:
    witam,
    jak dotad jasne, ale razem z kostka z tymi trzema przewodami jest jeszcze jedna kostka dwu pinowa, nie podlaczona do niczego, kolory przewodow to - biało-czerwony i żółto-czerwony...
    moze wie ktos do czego sa te dwa przewody?

To są przewody sterujące siłownikiem. Kup sobie najlepiej silownik centralnego z jakiegoś Rovera 600 - np. z wersji angielskiej. Silownik będzie "zintegrowany" z zamkiem. Wszystkie przewody pasują kolarami - przetrenowałem i polecam oryginał.
    Quote:

a druga sprawa to w jaki sposob podlaczyc to sterowanie fabryczne c.z. z montowana centralka alarmu.
    domyslam się ze trzeba by chyba zakladac jakis silownik w dzwi kierowcy, ale jaki to on mialby byc to nie wiem.

Ja przeciągałem dwa przewody przez przepust drzwi i łaczyłem pod przewody z centralki (oryginalnej) zamka - jest zamontowana własnie w lewych drzwiach.
    Quote:

nastepna sprawa to domykanie szyb - moze ma ktos juz doswiadzczenia z tym modelem.
    dokupilem sterownik domykania 4-ech szyb jest tam co prawda prosty schemat podlaczania go do instalacji ale interesuje mnie strona okablowania w aucie, gdzie znalezc odpowiednie przewody, gdzie się wpiac, gdzie przeciac?
    gdzie jest sterownik fabryczny w aucie? czy w podlokietniku? czy tam najlepiej wpinac dodatkowy modul domykania?

Najlepiej wpinac sie tam gdzie masz przyciski sterowania szybami - tam masz wszystk co potrzebne :)

pzdr.
    Michał
  • Helukabel
    doc3nt
    Level 20  
    heh...
    powedz mi tylko jak przeciagnac te przewody do drzwi?
    za H nie wiem jak mam je przewlec :(
    nie ma tam zadnego "pola manewru". a moze drzwi trza sciagac?
    ma to isc przez kostke co jest w drzwiach?
    a swoja droga to kostka ta juz troche nie za bardzo laczy jak mam otwarte drzwi, czas, woda itp zrobily swoje...

moge troche dziwnie pisac, ale cala te nocke spedzilem w warsztacie :(
    mgen
    Level 11  
    Ja mialem 2 albo 3 piny wolne w tej kostce więc zarobiłem konektory - jeśli nie masz wolnego miejsca to musisz te kable gdzies tam przecisnąć - mam nadzieję, że Ci się uda.

Co do łączenia. U mnie kostka była fabrycznie wypełniona takim smarem zabezpieczającym przed wilgocią. Jeśli u Ciebie go nie ma to polecam nabycie czegoś takiego, oczyszczenie konektorów i wypełnienie całej kostki tym.
    Ten smar ma konsystencję wazeliny ale jest szary.

Dzwi nie musialem zdejmować ale ja mam "smukłe" dłonie :) więc jakoś mi się udało - fakt łatwo nie było.

pzdr.
    Michał
    matimon22
    Level 25  
    A ja powiem, że uniwersalny siłownik pasuje. Robiłem to już i wiem.
    Pozdrawiam
    mgen
    Level 11  
    Oczywiście, że uniwersalny pasuje. Ja taki miałem zamontowany przez poprzedniego właściciela mojego accorda. Do niego byl dodatkowo zamontowany moduł sterujacy tym silownikiem.

Tylko, że przy oryginale, ten uniwersalny to "manufaktura", zero "kultury" pracy, wyższa awaryjność, inny "skok" silownika, dodatkowe dziury w drzwiach itp. Oryginał jest zamontowany w zamku, pracuje bardzo cicho, pewnie, bezbłednie i nie potrzeba żadnych dodatkowych wynalazków (instalacja fabryczna jest gotowa na jego montaż).

Moim zdaniem jak ktoś robi dla siebie to powinien wziąć pod uwagę oryginał tym bardziej, że można takie kupić np. na allegro za śmieszne pieniądze razem z zamkiem np z angielskiej wersji Rovera 600 (jak pisalem) - zyskujesz w ten sposób cały zamek z mniejszym "przebiegiem" niż ten który masz w tej chwili zamontowany.

pzdr.
    Michał
    doc3nt
    Level 20  
    zrobilem na uniwersalnym, ale nie jestem z niego zadowolony. jesli trafi mi sie oryginal chyba jednak takowy zamontuje.
    co do przewodow dodatkowych - zdejmowalem drzwi i przeciagalem kable przez wtyczke.
    przy okazji poprawilem przewod zasilajacy modul centralnego bo piny we wtyczce calkiem sie przepalily.

pozostala mi tylko syrena do podlaczenia - mam taka z wlasnym zasilaniem, nie wiem tylko jak sie ja podlacza. ma 4 przewody. czerwony, czarny i dwa inne kolory ktorych nie pamietam ;)
    czerwony do +12V, czarny do masy a nastepny (nie wiem ktory jest pewnie jako wyzwalanie alarmu a moze ten pozostaly podaje jakis sygnal w chwili dzialania syrenki??

nie chcialem zaczynac nowego tematu...
    i prosze sie nie dziwic takimi trywialnymi pytaniami ale czlowiek niestety nie zawsze wszystko wie...

pozdrawiam
    mgen
    Level 11  
    doc3nt wrote:

pozostala mi tylko syrena do podlaczenia - mam taka z wlasnym zasilaniem, nie wiem tylko jak się ja podlacza. ma 4 przewody. czerwony, czarny i dwa inne kolory ktorych nie pamietam ;)
    czerwony do +12V, czarny do masy a nastepny (nie wiem ktory jest pewnie jako wyzwalanie alarmu a moze ten pozostaly podaje jakis sygnal w chwili dzialania syrenki??

Te dwa wolne przewody poza zasilaniem i masa to wyzwalanie alarmu. Syrenki mają dwa wariianty: albo wyzwalanie "+" albo "-" - w zalezności od tego w jaki sposób alarm daje sygał "alarm" dla syreny. Kolorów nie pamiętam ale na obudowie syrenki powinno być oznaczone. Sprawdź czy alarm na wyjściu do syrenki daje minus czy plus i wybierz odpowiiedni przewód syreny.

Pamiętaj, zeby nie podłączać masy syrenki np. pod jej stopkę do nadwozia. Wyprowadź gdzieś wszystkie trzy przewody z syreny i daj jej pewną masę.

pzdr.
    Michał
    MAQ alarmy
    Level 11  
    Mam ten sam problem..
    Wiem, że trzeba dorzucić siłownik w drzwiach kierowcy, co nie raz robiłem.
    Najgorsze jest przełożenie przewodów..
    Powiedźcie mi jak z wnętrza kabiny przerzucić przewody do wyjścia ze słupka? Szukałem tego miejsca przez ponad godzinę (a mam doświadczenie) i nic!