Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kompletne zabezpieczenie wzmacniacza Moc w oparciu o Micro kontroler.

19 Lis 2017 23:47 444 1
  • Poziom 14  
    Witam.

Poszukiwałem na forum rozwiązania aby kompletnie zabezpieczyć mój wzmacniacz moc 2x 100 watt (2xAVT NE065) który chciałbym zbudować już od bardzo dawna. Wiem iż jest na forum bardzo dużo fajnych rozwiązań aby to zrobić bez Mikro kontrolera (wiem że są gotowe układy IC) ale wszechobecność mikro kontrolerów które w prostu sposub można zaprogramować i za parę groszy kupić skłoniło mnie do budowy można powiedzieć inteligentnego zabezpieczenia które z łatwością można dodać inne funkcje np: kontrola Audio.

Z łatwością można zaprojektować:
    - Opóźnienie załączenia zestawów głośników
    - Zabezpieczenie przepływem prądu stałego oraz stukami przy Włączaniu/wyłączaniu zasilania.

Kompletne zabezpieczenie wzmacniacza Moc w oparciu o Micro kontroler.

- Zabezpieczenie termiczne końcówki mocy.
    - Kontrola chłodzenia.

Problem pojawił mi się szukając rozwiązania zabezpieczenie przed zwarciem za wyjściu głośników?
    lub zabezpieczenie na wejściu układu Audio (jakieś sprzężenia)

Lub inne metody zabezpieczenia wzmacniacza przed uszkodzeniem?

Wszelkie propozycje mile widziane.
  • Poziom 29  
    Aby mieć ciekawą kontrolę nad torem audio możesz zastosować jakiś kodek audio. Nie ma konieczności abyś stosował protokół I2S. Wystarczy I2C. Kodeki audio mają sporo możliwości konfiguracji głośności, balansu, automatycznej kontroli wzmocnienia, miksowania kilku kanałów audio... Warto się temu przyjrzeć. Używają trochę bardziej zaawansowanego mikrokontrolera z interfejsem I2S możesz już generować własne krótkie melodie, projektować własne filtry cyfrowe i pewnie masę innych efektów.