Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konfiguracja Router'a Linksys WRT120n

20 Lis 2017 04:10 978 15
 • Poziom 4  
  Witam, jestem posiadaczem łączą osiedlowego na terenie Warszawy, mam publiczny adres IP i łączność jest kablem od router'a Cisco Linksys WRT120n do konsoli playstation 4. Obecnie wygląda to tak, że mam ustawione DMZ w routerze na adres playstation 4 i mam NAT 2. Ogólnikowo sprawa polega na tym, że nie bardzo wiem jakich użyć ustawień, aby nic się z niczym nie gryzło. Chodzi mi o to, że nie wiem czy ustawić tylko DMZ czy bawić się w przekierowywanie portów czy jeszcze w jakieś inne opcje? Czytałem gdzieś na internecie, że jest możliwość przy publicznym adresie IP uzyskać na konsoli NAT 1. Wcześniej korzystałem z usług UPC i tam tylko przekierowywałem porty i jakoś to działało, bo na nic więcej sobie pozwolić nie mogłem przez operatora i miałem NAT 2.
  Czy może coś zmienić w okablowaniu? Nie chciałbym nic namieszać. Jestem zapalonym graczem FIFA i zależy mi na jak najlepszym połączeniu i płynności rozgrywki, a poza tym przy NAT 2 nie mogę się łączyć z większą częścią graczy.

  Pozdrawiam, Patryk.
 • Poziom 4  
  Problem jest taki, że zależy mi na Wifi, ponieważ jeszcze jedna osoba korzysta w mieszkaniu z internetu i jest niezbędne. Jest taka możliwość, aby kupić jakiś switch i puścić router jednym kablem od switch'a, a drugi kabel puścić od switch'a do konsoli?
 • Poziom 6  
  pkaktusp napisał:
  Witam, jestem posiadaczem łączą osiedlowego na terenie Warszawy, mam publiczny adres IP i łączność jest kablem od router'a Cisco Linksys WRT120n  Łącze osiedlowe, co to znaczy?? Jak masz podłączony ten ruter?? Masz jakiś modem czy od razu wyjście ze ściany RJ45??
 • Poziom 4  
  Jest to łączę kablowe, idzie kable RJ45 z dziury w ścianie za którą nie wiem co jest (myślałem, że modem gdzieś w skrzynce) i ten kabel idzie do router'a, jak podpiąłem ten kabel RJ45 do konsoli pomijając router to nie mogę się połączyć z internetem Z router'a idzie kabel z wejścia Ethernet do konsoli.
 • Poziom 4  
  Nawet przy automatycznych wyskakuję błąd, sprawdzę jeszcze raz później i dam znać.

  Mam nadzieję, że zrozumiałeś, bo mogłem coś źle powiedzieć i wrzucam jeszcze zdjęcie jak to wygląda od strony router'a i kabli. 1 idzie do konsoli a 2 to kabel ze ściany za którą nie wiem co jest.
 • Poziom 6  
  Konfiguracja Router'a Linksys WRT120n


  Podejrzewam ze wygląda to mniej więcej tak u ciebie, tylko mam wątpliwości, bo gdyby tak było to wtyczkę tą ze ściany byś musiał mieć wpiętą do gniazda LAN a nie WAN.
  Najlepiej to skontaktuj sie z adminem sieci, on ci wszystko wyjaśni.
 • Poziom 4  
  I teraz pytanie czy da się coś z tym zrobić?
 • Poziom 4  
  Wykonam telefon i dam znać. Dzięki za pomoc.

  Pozdrawiam
 • Specjalista Sieci, Internet
  pkaktusp napisał:
  Wcześniej korzystałem z usług UPC i tam tylko przekierowywałem porty i miałem prywatny adres IP i jakoś to działało, bo na nic więcej sobie pozwolić nie mogłem przez operatora i miałem NAT 2.

  W UPC nie ma prywatnej adresacji - IP jest publiczne zmienne dynamicznie.
  I dlaczego te kable rj45 takie powyrywane z wtyczek - popraw to!
 • Poziom 4  
  Nawet nie wiedziałem, dzięki za poprawkę. Wiem, te kable strasznie wyglądają, ale już były od momentu kiedy wynajmowałem mieszkanie, mam swoje dwa, ale są za krótkie do konsoli, bo mam kawałek od router'a do biurka gdzie konsola. Wymienię ten jeden chociaż do konsoli w najbliższym czasie. Ktoś może ma jeszcze jakiś pomysł jak obejść ten NAT żeby był 1? Nie mogę się dodzwonić do administratora.
 • Specjalista Sieci, Internet
  pkaktusp napisał:
  Ktoś może ma jeszcze jakiś pomysł jak obejść ten NAT żeby był 1? Nie mogę się dodzwonić do administratora.

  Musisz do niego dotrzeć tak czy inaczej - by wiedzieć co zrobić dalej, trzeba wiedzieć co i jak jest wcześniej, a bez dostępu do routera nic nie zrobisz.
  Skąd też pewność, że masz publiczne IP?
 • Poziom 4  
  Ostatnio zamówiłem tą usługę u administratora i wszystko już skonfigurował tydzień temu.

  Zaczyna się to IP od 169.25..... czyli powinno się wszystko zgadzać? Patrzyłem też na różnych stronach i wpisując ten adres dostaję wiadomość, że to adres zewnętrzny.