Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Krótki opis funkcjonalności forum.

suworow 20 Lis 2017 19:59 453 0
 • #1
  suworow
  Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
  Krótki opis funkcjonalności forum.
  plusy Nawet jeżeli nie jesteście autorem tematu, możecie zagłosować na daną wypowiedź klikając jej "plusa". Korzystajcie z tego narzędzia. Autorom wypowiedzi zapewne jest miło gdy ktoś ich doceni. Liczba pozytywnie ocenianych wypowiedzi wyświetlana jest obok takich informacji jak ranga, liczba "pomogów" itp pod naszym nickiem.

  Krótki opis funkcjonalności forum.
  "pomógł" przydziela autor tematu. Nadać lub anulować "pomógł" może też moderator, z czego muszę się przyznać czasem korzystam ( DOTYCZY OBU OPCJI ;) ) Jeżeli uważacie że w danej sytuacji należało się wam takie wyróżnienie, a autor tematu o tym zapomniał, zgłoście to np na pw do moderatora działu. Oczywiście możecie też zgłosić ( raportem) nadużywanie tej funkcji ( np przydzielenie "pomogów" za każdą nawet zdawkową wypowiedź w danym temacie)

  moderatorzy
  . Na chwilę obecną uprawnienia do działań we wszystkich sekcjach działu zabezpieczeń mają następujący moderatorzy: Marek J. , jimasek, Tracer2. W przypadkach, które nie dotyczą merytoryki, lub wymagają szybkiej interwencji podejmować mogą działania administratorzy innych sekcji oraz moderatorzy globalni. Proszę pamiętać że moderatorzy działają społecznie. Mają też swoje obowiązki i nie zawsze są w stanie podjąć interwencję tak szybko jakbyście tego mogli oczekiwać.

  specjalista- ranga nadawana użytkownikowi w uznaniu jego wiedzy i zaangażowania w działania na forum. Rangę nadają zazwyczaj działając w porozumieniu moderatorzy i administratorzy danej sekcji.


  zasłużony dla elektroda
  - ranga przyznawana przez administratora systemowego @gulsona zazwyczaj byłym moderatorom.

  reklamacje na działania moderatorów:
  Administrator systemowy napisał:
  gulson napisał:
  Jeżeli posiadasz uwagi o pracy moderatora lub jesteś niezadowolony z pracy moderatora, proszę zgłoś do mnie
  https://www.elektroda.pl/email.html

  A ja powiem tak. Zanim to zrobicie, spróbujcie się dogadać z moderatorem, a jak to nie przynosi efektu, poproście o mediację administratora danej sekcji. Czasami nieporozumienia mają całkiem błahe podstawy i dają się na spokojnie wyjaśnić. Znam kilka spraw które udało się w ten sposób rozwiązać w sposób satysfakcjonujący dla obu stron.

  raporty na działania innych użytkowników Jeżeli waszym zdaniem dana wypowiedź narusza regulamin forum, czy po prostu netykietę, raportujcie ją. W treści raportu wpiszcie kilka słów uzasadnienia. Możecie też podać konkretny punkt regulaminu

  cytowanie selektywne Nie zawsze jest koniecznym/ pożądanym cytowanie całej wypowiedzi. Czasami wystarczy tylko fragment... Zaznacz wybrany fragment i kliknij ikonę tej funkcji.

  ostrzeżenia Za co są nadawane nie będę pisał, bo zainteresowani wiedzą to bardzo dobrze ;) Napiszę natomiast coś innego. Jeżeli macie jakieś stare ostrzeżenia, możecie poprosić moderatora o ich anulowanie. Jeżeli tego moderatora już nie ma/ nie jest moderatorem, możecie taką prośbę zgłosić na pw do moderatora lub administratora sekcji w której to ostrzeżenie zostało nadane.

  "kryptoreklama" Generalnie jest zabroniona na forum, ale naprawdę nic się takiego nie stanie jeżeli ktoś np szuka jakiegoś produktu, a wy mu wskażecie takowy na waszych stronach, dacie link do jakiegoś opisu, w końcu zaproponujecie jakiś produkt z waszej oferty, pasujący do zapytania. Ważne jest to, by wasz post był rzeczywiście pomocny, a wasza obecność na forum nie sprowadzała się tylko i wyłącznie do reklamowania jakiegoś produktu bądź sklepu.

  popraw pisownię Nie wszystko trzeba od razu raportować. Bardziej zaawansowani użytkownicy mogą sami poprawić błędy w wypowiedzi innego usera.

  Krótki opis funkcjonalności forum.