Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault megane 1 1996r - Predkosciomierz i obrotomierz wariują

20 Lis 2017 20:10 294 4
  • Poziom 8  
    Witam, na wstępnie zaznaczę że szukałem na forum i znalazłem podobne tematy ale jednak w każdym z nich brakowało konkretnej odpowiedzi co do mojego problemu. Temat może i prosty ale zawsze warto pytać. Mój problem polega na tym że predkosciomierz się zacina na 60 a gdy się puknie to wskakuje jednak prędkość samochodu musi być powyżej 80 inaczej przy próbie puknięcia nie wskoczy na swoja prawidłową pozycje. Gdy predkosciomierz się zatnie na 60 i jedziemy więcej niż 100 to zaczyna opadać wraz z przyspieszaniem samochodu. Pukniecie wtedy też załatwi sprawę. Dodam że obrotomierz raz działa poprawnie raz wcale ale najczęściej pokazuje poprawnie tylko że o 1000 obrotów więcej :D Mam megane 1 z 1996 r. 1.6 8v. Wyświetlane przejechane kilometry działa cały czas poprawnie. Nie wiem jak rozpoznać czy mój licznik sterowany jest elektronicznie czy linka. Więc to by było moim pierwszym pytaniem a drugim jak rozwiązać problem. [/table]
  • Poziom 43  
    Budziki uwalone(folia ze ścieżkami ma już dość ze starości), poszukaj drugich. W Megankach nie było już linki. wszędzie prędkość elektrycznie.
  • Poziom 8  
    Okej, jutro postaram się poszukać i zamówić. Jak przełożę liczniki to kilometrówka zostaje ta sama tak ? :D Rozumiem że nic nie trzeba kodować ? wystarczy przełożyć kostki ? Rozumiem że są wersje liczników bo na aukcjach widzę że niektóre maja 5 kostek a inne 4 da się to jakoś rozpoznać nie rozbierając kokpitu ? :D
  • Poziom 43  
    Przebieg jest w zegarach, zegary też są różne- z obrotomierzem, bez, z komputerem pokładowym, bez komputera, z wyświetlaczem przebiegu lub z mechanicznym drogomierzem i stąd różna ilość kostek.
  • Poziom 8  
    Okej, a więc moje ostatnie pytanie i zamknę czy na wersje z komputerem czy tez bez wskazywać będzie brak przycisku na gałce od wycieraczek ? :D