Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirlpool AWE 7236P - wymiana łożysk

Artiks 20 Lis 2017 22:26 2910 10
  • #1 20 Lis 2017 22:26
    Artiks
    Poziom 3  

Witajcie.
    Znalazłem podobne wątki, ale w praktyce wyszły rozbieżności i wymiana łożysk nieudana. Problem - hałas przy wirowaniu. Amortyzatory wymieniłem, mała poprawa jest, ostatecznie za poradą forum zamówiłem łożyska ze smarem na obie strony. Posiłkowałem się tym wątkiem, ale są różnice których nie przebrnąłem Link
    Po pierwsze u mnie są śruby centralne TORX 40 od strony paska logiczne, że muszę ją wykręcić żeby dostać się do łożyska, a od strony biernej to też jest warunek konieczny? Jak ją wykręcić, a konkretnie jak zblokować, bo kręci się cały bęben przy próbie odkręcenia? Pasek mam dość mocno napięty, zdejmować na siłę z dużego koła tak?
    Pralka Whirlpool AWE 7236P - wymiana łożyskPralka Whirlpool AWE 7236P - wymiana łożysk Pralka Whirlpool AWE 7236P - wymiana łożysk
    PS.
    Pralka ma 4 lata rdzewieje na potęgę, łożyska siadły dramat... Kupiłem ją tylko ze względu na niby dobry serwis (Wrocław).

0 10
  • Pomocny post
    #2 20 Lis 2017 22:59
    Paw_el

Specjalista AGD

Artiks napisał:
    od strony biernej to też jest warunek konieczny?
    Tak
    Artiks napisał:
    Jak ją wykręcić a konkretnie jak zblokować, bo kręci się cały bęben przy próbie odkręcenia?
    Pomoc drugiej osoby Ci się przyda
    Artiks napisał:
    Pasek mam dość mocno napięty, zdejmować na siłę z dużego koła tak?
    Tak.

1
  • Pomocny post
    #3 20 Lis 2017 23:09
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

Artiks napisał:
    Pasek mam dość mocno napięty, zdejmować na siłę z dużego koła tak?
    Lekko go zsuwaj i kręcąc kołem sam spadnie, montaż w kolejności odwrotnej. Wtedy dopiero będziesz mógł upewnić się co do stanu łożysk - wizualnie (choć to słaby wyznacznik) tragedii nie ma. Śruby wykręcasz tak samo od strony biernej i czynnej, ale zaopatrz się w porządny klucz, śruby wkręcane w osie pewnie będą wzmocnione klejem. Co do rdzy. Zerwij cały ten pęcherz z emalii, oczyść blachę i odnów emalią to wanien, będzie prawie jak nówka :)

1
  • #4 21 Lis 2017 09:53
    Artiks
    Poziom 3  

Hej, dziękuję za pomoc i bardzo cenne wskazówki. Będę musiał zaopatrzyć się w jakąś dobrą grzechotkę na torxy zatem bo zwykła L-ka za mała siła widać jest :) Łożyska nie wyglądają źle bo te miejsca oczyściłem IPA i przesmarowałem WD40 :) Z rdzą na klapie ta blacha już jest tak przeżarta, że lada moment dziury wyjdą na wylot. Profilaktycznie oczywiście zabezpieczę ją wg. waszych porad.
    :arrow:

1
  • #5 21 Lis 2017 21:45
    h jaworski
    Specjalista AGD

Na tą grzechotkę to może się dobry kawałek rurki przedłużającej przydać.

0
  • #6 27 Lis 2017 23:05
    Artiks
    Poziom 3  

Hej, łożyska wymienione (stare były dobre) no, ale wymieniłem w przekonaniu, że będzie może dobrze + smar specjalny do tego za jakieś chore pieniądze. Jednak ta pralka jak wpada na wysokie obroty to wali jakby miała się zaraz rozpaść... Wcześniej wymieniłem amortyzatory, ale to też nie to. Co tu jeszcze sprawdzić i co tu może być nie tak? Pralka ogólnie stabilna jest, nie przesuwa się, ale tłucze się na wirowaniu przeokropnie.

0
  • Pomocny post
    #7 27 Lis 2017 23:45
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

Sprawdź czy dobrze dokręcone są przeciwwagi i wrzuć filmik z pracy pralki, będzie łatwiej :)

0
  • Pomocny post
    #8 28 Lis 2017 07:48
    POL02
    VIP Zasłużony dla elektroda

Artiks napisał:
    łożyska wymienione Wcześniej wymieniłem amortyzatory ale to też nie to. Pralka ogólnie stabilna jest, nie przesuwa się ale tłucze się na wirowaniu przeokrutnie.

A przeciwwagi sprawdziłeś czy przypadkiem śruby mocujące się nie poluzował?

0
  • #10 28 Lis 2017 09:40
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

Otwory w zbiorniku masz wyrobione,tam gdzie wchodzą plastikowe sworznie mocujące amortyzatory. Będziesz musiał się pewnie do tego przyzwyczaić. :|

0
  • #11 30 Lis 2017 08:26
    Artiks
    Poziom 3  

Koledzy :arrow: dzi_dziuś i h jaworski dziękuję za pomoc to były właśnie poluzowane śruby na przeciwwagach. Nie było tego widać czy czuć, pod kluczem minimalnie poluzowane były, ale widać przy 1000-1200 obrotów robi to różnicę :)

1