Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Szafy Rack
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana przewodu od zab. przedlicznikowego do tablicy licznikowej

Tosca 22 Lis 2017 01:04 2517 35
    CYRUS2
    Poziom 38  
    jann111 napisał:
    Ja sznuruję tak od zawsze, m.in chodzi o PEN-a.
    Cytat:
    A gdyby dać 3 x 6 mm², to będzie źle ?
    Widziałem projekty i realizacje w budynku tak jak kolega napisał 3 x 6.
    Takie WZ-ty były ciagnięte do lokali z zerowaniem.
    Jeżeli inspektor będzie z Elektrody to się doczepi.
    Bo w lokalu jest pewnie TN-C.
  • Szafy Rack
    elpapiotr
    Specjalista elektryk
    Cytat:
    Jeżeli inspektor będzie z Elektrody to się doczepi.
    Bo w lokalu jest pewnie TN-C.

Na pewno będzie z Elektrody.
    Z Warszawy do Łodzi pojedzie :D
  • Szafy Rack
    zbich70
    Moderator - Elektryka
    Może przestańcie bić pianę.
    Czy w realu podejmujecie decyzje nie widząc instalacji na własne oczy a jedynie wyobrażając ją sobie na podstawie opisu?
    Autor obiecał, że zamieści fotki, więc proponuję zaczekać, może coś się rozjaśni.

Tym bardziej, że problem jest banalny - obcięte końcówki na tablicy licznikowej.
    Rozwiązanie jest proste - przywrócić stan poprzedni sprzed obcięcia końcówek.
    Ewentualnie gdy stan poprzedni to jakiś nikczemny przekrój lub aluminium, to trzeba to zmienić.
    Tosca
    Poziom 3  
    zbich70 napisał:
    Autor obiecał, że zamieści fotki, więc proponuję zaczekać, może coś się rozjaśni.

I niestety słowa nie dotrzymał. Mój wiekowy telefon sobie nie poradził w półcieniu tam panującym

Ale są też dobre wieści, jakbym najpierw to zobaczył to bym nawet tutaj nie pisał ;)
    Tak to jest jak się wierzy komuś na słowo.
    Cała tablica i szafa była wymieniana w 201x roku, więc jest osobny przewód PE osobny Neutralny i Fazowe, wszystko miedziane od zab. przedlicznikowego do licznika idzie linka 6mm^2 którą trzeba wymienić.
    Z mieszkania idzie drut, również 6mm^2 który trzeba będzie prawidłowo posztukować.

Przepraszam że narobiłem wam kłopotu. Tak jak mówię jakbym był wcześniej a nie wierzył na opis to tego tematu by nie było. Co nie zmienia faktu że dowiedziałem się wielu przydatnych rzeczy.
    Dzięki

Jeżeli do wieczora nie pojawia się dodatkowe zapytania, bądź sugestie zamknę temat
    zbich70
    Moderator - Elektryka
    Tosca napisał:
    Z mieszkania idzie drut, również 6mm^2 który trzeba będzie prawidłowo posztukować.

A co z nim jest nie ok? Pisałeś wcześniej:
    Tosca napisał:
    obcięte są tylko przewody zasilania, odejście jest zostawione.

Więc co chcesz sztukować?
    Tosca
    Poziom 3  
    zbich70 napisał:
    A co z nim jest nie ok? Pisałeś wcześniej: [...]

Popełniłem błąd o którym pisałeś:

zbich70 napisał:
    Czy w realu podejmujecie decyzje nie widząc instalacji na własne oczy a jedynie wyobrażając ją sobie na podstawie opisu?

Zaopiniowałem na podstawie opisu, a nie faktu rzeczywistego. W rzeczywistości druty ledwo wystawałyby z deski licznikowej, co zobaczyłem już na własne oczy

Edit: W czwartek przyjechał ZE licznik został założony. Temat zamykam i dziękuję za pomoc