Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie kamery cyfrowej do PC w sposób taki aby widzieć obraz na żywo

Lightartist 21 Lis 2017 20:26 354 7
  • #1 21 Lis 2017 20:26
    Lightartist
    Poziom 2  

Witam,
    Chcę podłączyć kamerę cyfrową bądź aparat do pc w taki sposób abym mógł widzieć obraz na żywo z tej kamery, zwykle podłączenie poprzed hdmi nie idzie, a chcę podłączyć by to OBS wykrył jako urządzenie video, proszę o pomoc :)

0 7
  • #2 21 Lis 2017 20:44
    nomudrek
    Poziom 25  

Brak informacji jaka kamera, jakie gniazda wejściowe ma komputer, jakie były próby podłączenia kamera -pc?

0
  • #3 21 Lis 2017 20:52
    Lightartist
    Poziom 2  

nomudrek napisał:
    Brak informacji jaka kamera, jakie gniazda wejściowe ma komputer, jakie były próby podłączenia kamera -pc?

Mała kamera cyfrowa, typu jvc everio, komputer ma wejscia hdmi i vga, a próby były poprzez kabel mini hdmi albo hdmi out, coś takiego przy kamerze do zwykłego hdmi w komputerze

0
  • #4 21 Lis 2017 21:17
    xury
    Poziom 38  

Lightartist napisał:
    komputer ma wejscia hdmi

Nie ma wejść. Ma wyjście.

0
  • #5 21 Lis 2017 21:47
    nomudrek
    Poziom 25  

Komputery mają wyjścia HDMI i VGA, podłączając tą kamerę do tv LCD z wejściem HDMI bez trudu uzyskamy obraz na tv, ewentualnie posiadając monitor z HDMI lub podłączając kablem audio/video.W instrukcji nie znalazłem informacji o dostępności obrazu na wyjściach kamery w trybie live, ale to jest do sprawdzenia przez autora, który nie podał dokładnego modelu kamery.

0
  • #6 21 Lis 2017 22:36
    Lightartist
    Poziom 2  

nomudrek napisał:
    Komputery mają wyjścia HDMI i VGA, podłączając tą kamerę do tv LCD z wejściem HDMI bez trudu uzyskamy obraz na tv, ewentualnie posiadając monitor z HDMI lub podłączając kablem audio/video.W instrukcji nie znalazłem informacji o dostępności obrazu na wyjściach kamery w trybie live, ale to jest do sprawdzenia przez autora, który nie podał dokładnego modelu kamery.

Nie podałem konkretnego modelu z tego powodu, że nie będę pracował na jednym, lecz na kilku, których nawet nie znam, wiem jak dotąd, że jest sposób poprzez podłączenie avermedii, ale chodzi o tańsze rozwiązanie.

0
  • #7 21 Lis 2017 23:53
    nomudrek
    Poziom 25  

Trzeba posiadać tzw. kartę telewizyjną z wejściem composite lub video grabber usb.

0
  • #8 17 Kwi 2018 10:41
    EurekaBdg
    Poziom 1  

Mam podobny problem, posiadam model Soby PJ530E handycam który ma docelowo być wykorzystany jako kamera internetowa.
    Posiada wejście HDMI out więc można bez problemu podpiąc pod monitor... tylko co z tego jak ma być widoczne na skype :D

Wie ktoś jak to podłączyć? Jak podpinam pod kartę graficzną hdmi to nic nie wykrywa, albo robię coś źle...

0