Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bezdotykowy wyłącznik światła a migające oświetlenie

21 Lis 2017 20:49 444 2
  • Poziom 1  
    Witam serdecznie użytkowników. To mój 1. post na forum.
    I liczą na jakąś podpowiedź bo... szału można dostać :(.

Kilka lat temu zamontowałem w pokoju włącznik światła sterowany zdalnie (ale również dotykowo), np pilotem do TV. Zaprogramowałem włącznik zgodnie z instrukcją. Jeden (i tylko jeden!) przycisk na pilocie włączał, wyłączał, ściemniał lub rozjaśniał - wedle życzenia.
    Ale ostatnio pilot dokonał żywota. Zakupiłem nowy. Potrzebne okazało się ponowne zaprogramowanie pilota. Na ile pamiętałem, dokonałem procesu programowania konkretnego przycisku na pilocie. Działa! Prawie. Bo żarówki migają bez żadnej logiki - zarówno od wszystkich pilotów w okolicy, ale mam wrażenie, że również od WIFI - bo mimo nieużywania pilotów, podczas używania sprzętów typu laptop, smartfon - również światło załącza i wyłącza się bez ładu i składu. Czasem raz na godzinę. Czasem 10 razy na kwadrans. Udręka.
    Próba wyłączenia WSZYSTKIEGO z wifi i ponownego programowania jednego guzika pilota - bez sukcesu.
    Ktoś? Coś?
    Z góry dzięki!
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 32  
    Może to zbieg okoliczności , miałem coś takiego i problem pojawiał się gdy w pomieszczeniu była wilgoć wtedy wyłącznik działał jak chciał .Po osuszeniu wracał do normy , lecz nie trwało to długo i tak przedwcześnie został wymieniony na zwykły .
  • Moderator
    primo37 napisał:

Ktoś? Coś?

Zastanawiam się czy nie zmieniłeś częstotliwości podczas ponownego programowania. Jakby była bardziej zbliżona do tej na której działają pozostałe piloty. Może inny klawisz byłby korzystniejszy?