Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother, mfc-j470dw - Zmiana języka niemieckiego na polski

MisiekDPx 22 Lis 2017 02:11 609 9
  • #1 22 Lis 2017 02:11
    MisiekDPx
    Poziom 5  

Witam ,
    zakupiłem drukarkę Brother MFC-J470DW z Niemiec. Czy jest możliwość zmiany języka na polski? Nie mam pojęcia z jakiej dystrybucji, ale obawiam się, że jest z niemieckiej, ale nie mam pewności. Chciałbym zmienić język na polski, ewentualnie angielski :) Jaką procedurę powinienem wykonać? :)
    Z góry bardzo dziękuje za pomoc.
    Pozdrawiam.

0 9
  • #2 22 Lis 2017 06:21
    adamjk
    Poziom 24  

Istnieje polska strona firmy Brother. Wyszukujesz tam swój model, a następnie ściągasz Rozszerzony Podręcznik Użytkownika i na stronie 3 znajdujesz odpowiedź. Istnieje również Podstawowy Podręcznik Użytkownika, w którym masz na stronie 102 wstępną informację.
    Pytanie retoryczne, czy umiesz korzystać z zasobów internetu? Intencjonalnie nie podałem gotowych linków.

0
  • #3 22 Lis 2017 08:04
    fifek62
    Poziom 16  

NA 90% nie masz wgranego j. polskiego ale angielski bez problemu. Wyciągnij kabel na włączonej drukarce i z przyciśniętym przyciskiem MONO START podłącz kabel wyskoczy Ci ||maintenance|| wtedy wpisz 74-> MONO START->0004 i gdy znów pojawi się ||maintenance|| wpisz 99 i już będzie j.angielski.

0
  • #4 22 Lis 2017 11:26
    MisiekDPx
    Poziom 5  

adamjk napisał:
    Istnieje polska strona firmy Brother. Wyszukujesz tam swój model, a następnie ściągasz Rozszerzony Podręcznik Użytkownika i na stronie 3 znajdujesz odpowiedź. Istnieje również Podstawowy Podręcznik Użytkownika, w którym masz na stronie 102 wstępną informację.
    Pytanie retoryczne, czy umiesz korzystać z zasobów internetu? Intencjonalnie nie podałem gotowych linków.

Adam, przeglądałem już te PDF-y 😉 I problem leży w tym, że nie mam tej opcji zmiany języka. Szukałem też serwisowego manuala, ale go znaleźć nie mogę. Wiem, że tam byłoby to na pewno.

1
  • #6 23 Lis 2017 00:43
    MisiekDPx
    Poziom 5  

Ja właśnie nie byłem pewien czy można używać innych manuali (inne kody serwisowe), ale już z tego PDF-a korzystałem, lecz nie miałem pewności.
    A więc udało mi się ustawić język angielski kodem powyżej (0004). Dodam jeszcze, że w innych tematach pisali, że nie wyskakuje wtedy ikonka WiFi, a tak naprawdę ona ma nie wyskakiwać, bo trzeba najpierw skonfigurować połączenie WiFi ;)
    Wpisywałem też inne kody:
    - 0054 - "Please DL ROM";
    - 0139 - również "Please DL ROM".
    Po zmianie na angielski w ustawieniach nadal nie mam opcji zmiany na język polski. Nie pojawia się żadna nowa opcja do zmiany języka. Znalazłem wczoraj jeszcze program do wgrywania oprogramowania Brother (brmainte.zip, 186.1 KB), ale nie wiem skąd można pobrać języki do wgrania. Jakieś pomysły?
    Z góry dzięki za odpowiedź :)

0
  • #7 23 Lis 2017 00:54
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

MisiekDPx napisał:
    Chciałbym zmienić język na polski, ewentualnie angielski

Skoro już masz angielski, to nie kombinuj dalej, bo zamiast drukarki będziesz miał wielki pustak.
    Czego nie rozumiesz w niej po angielsku?

0
  • #8 23 Lis 2017 01:14
    MisiekDPx
    Poziom 5  

@KOCUREK1970 Ja rozumiem i dla mnie jest ok, ale rodzina może mieć drobne problemy, np. przy skanowaniu ;) I jeżeli jest to możliwe to wolałbym polski :)

0
  • #10 23 Lis 2017 01:42
    MisiekDPx
    Poziom 5  

@KOCUREK1970 M.in. skanowanie ;)

0