Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wiertarka HITACHI DH24PC3 - Iskrzenie po wymianie wirnika

22 Lis 2017 08:55 1185 10
  • Poziom 16  
    Witam. Dostałem w prezencie wiertarkę Hitachi DH24PC3 z uszkodzonym wirnikiem, rzucał iskrami i buczał.
    Kupiłem nowy, oryginalny wirnik z łożyskami, szczotki, wszystko wymieniłem. Szczotki docierałem na wolnych obrotach i prawie nie było iskrzenia. Problem występuje jak zwiększam obroty. Pojawia się mocne iskrzenie, wygląda to tak, jakby iskry oplatały cały komutator.
  • Poziom 32  
    Witaj, objaw dokładnie taki, jak przy uszkodzonym wirniku. Kupiłeś oryginał czy zamiennik?
  • Poziom 16  
    Wirnik kupiłem oryginalny z łożyskami i szczotkami Hitachi.
  • Poziom 32  
    Gniazdo łożyska od strony komutatora nie jest wyrobione?
  • Poziom 22  
    Jeżeli masz możliwość to sprawdź ten wymontowany wirnik. Są elektromagnetyczne testery do kontroli wirników. Wirnik może być sprawny a uszkodzone mogą być uzwojenia stojana.
  • Poziom 16  
    Wirnik sztywno siedzi nie wyczuwam luzów. Nie mam możliwości sprawdzenia wirnika u siebie. Chyba w ciemno zamówię stojan bo sprawdzenie i paliwo wyjdzie mnie tyle co stojan.
  • Poziom 22  
    Może masz możliwość sprawdzenia w zakładzie który posiada taki przyrząd. Jeżeli masz więcej tego typu napraw to można taki przyrząd zbudować samemu. Jeżeli tyko ta naprawa to trzeba to skalkulować czy się opłaca ? Nie wiem czy masz podstawową wiedzę na ten temat ?
  • Poziom 16  
    Szperałem po forum i widzę że z transformatora ludzie robią testery. Mam ze 4 wirniki do sprawdzenie to chyba zacznę szukać jakiegoś transformatora.
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Iskry oplatające komutator, to standardowe zwarcie stojana - wbrew "mundrym" radom co niektórych piszących tutaj. Jesli maszyna rozwijała obroty bliskie nominalnych. Przy zwarciu w w wirniku, ten kręci się dużo wolniej, na komutatorze wręcz "spawa" i głośno buczy.
  • Poziom 16  
    Dzisiaj powinienem mieć nowy stojan. Wymienie i dam znać czy pomogło.
  • Poziom 16  
    Doszedł stojan wymieniłem i wszystko jest ok. Dzięki za pomoc.