Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przewody/Wzmacbiacz/Połączenie - Dobieramy

CezarMagpie 22 Lis 2017 11:42 357 0
 • #1
  CezarMagpie
  Poziom 1  
  Sprzęt grający:
  -Głośnik basowy GT4-12 / 300 mm
  O mocy 250W RMS i impedancji 4 Ohm
  -Głośniki 3 - drożne JBL GTO 937 6" x 9"
  O mocy 100W RMS i impedancji 2 Ohm
  -Głośniki 2 - drożne JBL GTO 507C
  O mocy 55W RMS i impedancji 2 Ohm.

  Potrzebuje pomocy przy doborze wzmacniacza. Mianowicie jaką moc powinien mieć i czy zwraca się uwagę na chwilowy pobór mocy czy kondensator wystarczy?

  Potrzebuje dowiedzieć się jak dobiera się przewodu czy liczy się normalnie ze wzory na prąd I=U/R uwzględniając to co połączone za wzmacniaczem i liczyć zastępczą impedancji dla glosnikow czy można obliczyć z przekrztwlconego wzory na moc P=UI co nam daje I=P/U gdzie wezmę napięcie akumulatora 13.7V DC oraz moc wzmacniacza ?

  No i na koniec jak polaczyc glosniki w drzwiach. Ponieważ w założeniu do drzwi idzie jeden głośnik z zestawu trojdrożnego czyli GTO 937 oraz głośnii GTO 507C do których mam zwrotnice.

  I jak polaczyc ten trojdrożny. Czy mogę równolegle wpiąć go na zaciski zwrotnicy gdzie będzie przychodził przewód połączenia wzmacniacz-zwrotnica czy musze połączyć go na osobnym kanale co wymusiloby użycie wzmacniacza 6 kanałowe go bądź 2 wzmacniaczy 4 i monobloku.

  Proszę jedynie o fachowe porady osob które miały z tym coś wspólnego. Ewentualnie jeśli ktoś mógłby ze mną porozmawiać przez telefon czy jakiś komunikator bo mam trochę pytań. Pozdrawiam 😀