Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak wzmocnić sygnał w szeregowej instalacji antenowej

pablolinda 22 Nov 2017 18:02 1347 3
    pablolinda
    Level 15  
    Jak wzmocnić sygnał w szeregowej instalacji antenowejJak w tytule jak wzmocnić stosunkowo niedużym kosztem sygnał instalacji antenowej szeregowej.
    Niestety taka instalacja została przez mnie popełniona jakieś ponad 10 lat temu przy budowie domu taka a nie inna ponieważ na taki pomysł wtedy wpadłem mając 20 lat i nie mając dostępu do internetu żeby upewnić się czy ma to sens a nikt inny mi nie podpowiedział na tamten moment że łapsza by była równoległa. I tak niektórzy się mnie pytali na co mi to jak przecież można sobie wywiercić dziurę w ścianie i podłączyć antenę i też będzie, ale z racji tego ze jestem estetą chciałem mieć ładnie jak w blokach wtedy widywałem i mieć możliwość podłączenia tv w każdym tv bez wiercenia. W sklepie mieli tylko jak się okazało gniazdka końcowe wiec podłączyłem to porostu kabel od kabla. Jakoś to do tej pory funkcjonowało wiadomo najlepiej działał pierwszy tv od anteny czyli na pietrze potem kabel leci przez poszczególne pokoje i okazało się że o ile na analogu nie było problemu większego to na dvbt już w salonie na dole pojawił się problem z niektórymi programami i jakością sygnału wiec postawiłem antenę za tv dodatkową i jakoś to w sumie funkcjonowało z małymi problemami podczas nieprzerzedzania ciężarówek które wiadomo zasłaniały sygnał miedzy antena a nadajnikiem. Teraz został zakupiony nowy tv i jakoś sobie radzi nawet lepiej niż stary z dekoderem ale niema w nim jednego Programu bo silą sygnału jest za słaba dodatkowo stary tv z ta dodatkowa antena poszedł do sypialni rodziców gdzie też szalu niema bo jest za dyzo ścian po drodze. I teraz pomyślałem że chciałbym to jakoś zmodernizować że by we wszystkich gniazdach był taka sama jakoś sygnału jak w tym pierwszym, antena jest z symetryzatorem na strychu wiec pomyślałem żeby założyć do niej mały wzmacniacza bo na pierwszym tv praktycznie wszystkie kanały nie schodzą poniżej 98% jakości i siły sygnału tylko problem jest z zasileniem tego wzmacniacza bo na strychu niema tam gniazdka żeby pościć dalej w instalacje odseparowany sygnał. A pomysł był taki żeby zasilacz z separatorem zamontować na ostatnim tv tylko się zastanawiam czy 12 V nie może uszkodzić pozostałych tv jedli popłynie przez nie taki prąd do wzmacniacza antenowego po kablu .
    Jak byście radzili jak w mirę nie generując dużych kosztów usprawnić obecna instalacje kable są zatynkowane więc kucie odpada gdzie i co wpięć żeby było dobrze myślałem tez o wzmacniaczu na kablu ale największy problem jest z podanie zasilania, strych odpada a po drodze to zostaje tylko od któregoś gniazdka do tv możliwość wpięcia.
    Gniazdka mam takie Jak wzmocnić sygnał w szeregowej instalacji antenowej
    Jak wzmocnić sygnał w szeregowej instalacji antenowej
    Czytałem podobny temat https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1943637.html ale myślę ze od tamtej pory może pozmieniały się możliwości rozwiązania tego problemu

A moze na pierwszy tv dać zasilacz z separatorem Jak wzmocnić sygnał w szeregowej instalacji antenowej
    a do pozostałych dokupić tylko same separatory bez zasilaczy i będzie wtedy działać prawidłowo ? http://allegro.pl/separator-zasilania-wzmacniacza-antenowego-tv-i4925125803.html
    Moderated By Olek II:

3.1.17. Nie wysyłaj pytań bardzo podstawowych, na które odpowiedzi można znaleźć w instrukcji obsługi lub ogólnie dostępnych źródłach. Nie prezentuj postawy, że mi się należy. Dbaj o poziom pytań i dyskusji. Dziękujemy.

LeDy
    Level 43  
    Skoro masz taką instalację to wzmacniacz do anteny, separator zasilacza przed wejściem do pierwszego gniazda i nic więcej. Napięcie do pozostałych nie pójdzie.
    A po co puszczać napięcie przez wszystkie gniazda?
    Quote:
    A pomysł był taki żeby zasilacz z separatorem zamontować na ostatnim tv

Swój... pomysł miałeś dawno temu i więcej nic nie pomyślaj. Zrób co napisałem.
    Te gniazda to jedno wielkie nieszczęście. Czeka cię wymiana na "zamknięte" ekranowane.
    pablolinda
    Level 15  
    LeDy wrote:
    Skoro masz taką instalację to wzmacniacz do anteny, separator zasilacza przed wejściem do pierwszego gniazda i nic więcej. Napięcie do pozostałych nie pójdzie.
    A po co puszczać napięcie przez wszystkie gniazda?
    No właśnie tu jest problem bo przed pierwszym gniazdkiem nie mam jak zamontować tylko dopiero za mógłbym bo nie zmieści mi się do puszki separator od zasilacza . Wymiana gniazdek niestety odpada bo są zatynkowane puszki kwadratowe a nowe są dyzo mniejsze i okrągłe.
    zworys
    Level 39  
    Po pierwsze musisz wymienić gniazda na stosowane w nowych instalacjach. Gniazda mają dopasowane tłumienie do miejsca zainstalowania w systemie. To trochę powinno poprawić problem. Natomiast zasilanie z ostatniego gniazda jest chyba niewykonalne, większość gniazd bedzie zwierała takie zasilanie. Jeśli nie chcesz kuć to na strych podciągnij bezpieczne 12V umieszczając zasilacz gdzieś w domu i po problemie. Jeśli poszukasz w necie to na witrynie firm np. Dipol są poglądowe instalacje, opracowania wreszcie mogą Ci coś szczególowo doradzić.