Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy s4 mini - Po wgraniu nowego roota praktycznie nic nie działa

22 Lis 2017 22:08 573 8
  • Poziom 3  
    Od kilku lat miałem tego Samsunga i od jakiegoś czasu zaczął mi szwankować, zacinać się, błędy wyskakiwały itp itd. Zrobiłem ustawienia fabryczne i nie pomogło. Hard reset też. Więc pomyślałem, że wina systemu. Wgrałem więc nowy i od tamtego czasu nie działa mikrofon, głośnik i aparat. Wie ktoś jaka może być przyczyna ?
  • Computer Controls
  • Poziom 13  
    Jaki Rom wgrałeś ? podaj więcej szczegółów

Powinien być taki dla twojego modelu:

PDA/AP Version I9195XXSCQAE
    CSC Version I9195XEOCOD1
    MODEM/CP Version I9195XXSCQAE
    Region XEO — Poland
    Build Date 2017-01-13
    OS KitKat
    OS Version 4.4.2
  • Computer Controls
  • Poziom 13  
    https://samsung-firmware.org/pl/download/GALA...4__mini__/s612/XEO/I9195XXSCQAE/I9195XEOCOD1/

Wybierz opcję wolne pobieranie, i co jakiś czas sprawdzaj czy czasem nie przerwało pobierania, mi przerwało trzy razy pobieranie i musiałem wznowić, chciałem dodać zip z firmware ale nie mogę dodać załącznika powyżej 100mb. Co do wgrywania jest to wersja bez brandu a instrukcje wgrywania np. Odinem znajdziesz w internecie bo jest tego pełno. Osobiście polecam stronę needrom.com tam są różne wersje Romów oraz instrukcje co i jak wgrać.
  • Poziom 3  
    Pobieram. Sprawdzę czy działa i dam znać

Dodano po 15 [godziny] 6 [minuty]:

Pobrałem tego roma i zrobiłem tak jak było napisane, ale jest bez zmian
  • Poziom 13  
    Jeśli wszystko zostało prawidłowo wgrane to nie powinno być żadnych problemów, pokaż zrzut z informacji o urządzeniu.

I jeszcze jedno wpisz w dialerze *#0*# pokaże ci się okno testowania podzespołów.

1. Naciśnij ikonę ( Mega cam ) jeśli aparat się włączy to sam moduł jest ok.

2. Naciśnij ikonę ( Speaker/R ) jeśli z głośnika zacznie lecieć jakaś muzyczka to głośnik jest ok. Chodzi tu o głośnik znajdujący się z tylu telefonu.

3. Naciśnij ikonę ( LOW FREQUENCY ), w ten sposób wejdziesz w opcję testowania głośnika rozmów, masz tam do wyboru trzy opcję 100 Hz 200 Hz i 300 Hz naciśnij pierwszy i sprawdź czy coś słychać w głośniku rozmów, powtórz czynność z 200 i 300 Hz.

4. Naciśnij dwa razy przycisk ( cofania ) by wyjść z ( trybu testowania ), przyciskiem ( HOME ) nie wyjdziesz.

5. Jeśli wejdziesz z ( ciekawości ) w inne opcję i nie będziesz wiedział co dalej wykonaj czynność z pkt.4
  • Poziom 13  
    Dziwny przypadek z tymi uszkodzeniami, szczerze to bym obstawiał uszkodzenie sprzętowe podzespołów, Samsungi mają to do siebie że w nich padają najczęściej główne kamerki i mikrofony tak z dnia na dzień, gdybyś miał na podmianę kamerkę i głośnik to by można było wykluczyć uszkodzenia sprzętowe, lecz stawiam właśnie że to one są uszkodzone.
  • Poziom 3  
    Niestety nie mam na podmiane. Zostało mi jedynie kupić nowy. Dzięki za rady