Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

2 TV do 1 mediacenter - Podłączenie dwóch telewizorów do jednego media center

Ciciu 22 Lis 2017 22:56 606 4
  • #1 22 Lis 2017 22:56
    Ciciu
    Poziom 2  

Witam

W założeniu chcemy użytkować dwa telewizory, jeden w salonie 4k (w planach) drugi w sypialni fullHD już posiadany LG z 2011 roku. Odległość od siebie jakieś 10-12 m.

Jeśli chodzi o np dekoder Polsatu to sprawa wydaje mi się prosta, po kablu do każdego TV, wykupiony multiroom i chyba nie ma wielkiej filozofii.
    Natomiast chciałbym aby oba TV podłączone były do mediacenter, głównie żeby móc oglądać seriale czy tez filmy. Czy jest możliwość aby to działo i nie wymagało włożenia w to niebotycznych kwot? Wież, że są HDMI splitery ale jak to się ma kiedy jeden telewizor jest fullhd a drugi 4k?

Na chilę obecną mamy jeden telewizor podłączony do komputera stacjonarnego na którym zainstalowany jest program Kodi, telewizor służy jako drugi monitor na którym przy włączeniu komputera odpala się automatycznie KODI którym mogę sterować z komórki.
    Początkowo chciałem w salonie zamontować media center od którego do obu telewizorów szły by kable HDMI, z obrazem nie byłoby raczej problemu ponieważ ustawiłbym, że na obu telewizorach ma być to samo, problem robi się z dźwiękiem ponieważ w KODI muszę ustalić wyjście dźwięku, którym musiałby być tylko jeden z TV. Korzystając z splittera HDMI teoretycznie ten problem byłby wyeliminowany ponieważ jak dobrze rozumiem powinienem mieć na obu odbiornikach ten sam dźwięk i obraz, natomiast nie wiem czy będzie to grało gdy jeden telewizor będzie starszy FullHD a nowszy w 4k.

Jakieś pomysły?

0 4
  • #2 23 Lis 2017 00:07
    Erbit
    Poziom 30  

Gdyby ten obecny telewizor posiadał DLNA to odtworzyłbyś na dwóch telewizorach co byś chciał po kablu LAN (lub po WiFi).

Może da się coś do niego dokupić (o ile nie ma obsługi sieci)?

0
  • #3 23 Lis 2017 00:28
    Ciciu
    Poziom 2  

Obecny TV to LG 47LK530 - ZC z tego co widzę to nie ma ma wejścia na kabel sieciowy.

0
  • #4 23 Lis 2017 14:49
    Erbit
    Poziom 30  

Ciciu napisał:
    ... LG 47LK530 - ZC ...

Nie ma obsługi DLNA, nie ma możliwości podłączenia zewnętrznej karty WiFi. O tym kierunku należy zapomnieć.

[edyta]
    A co myślisz o drugim KODI zainstalowanym np. na Raspberry ? Masz wtedy niezależność ale zasoby dyskowe mogą być wspólne (udostępnione po LAN/Wifi).

0
  • #5 23 Lis 2017 21:38
    Ciciu
    Poziom 2  

A czy jest możliwość odpalenia dwóch KODI na jednym Mediacenter?
    W założeniu miałoby to wyglądać tak, że przy włączaniu media center włączały by się dwa Kodi, jedno nazwane Sypialnia gdzie ustawionym odbiornikiem video i audio byłby tv w Sypialni, drugie to Salon i analogicznie ustawiony byłby tam tv z salonu. Na komórce mogę przełączać się miedzy hostami, pytanie czy na jednym komputerze mogę uruchomić dwa razy Kodi/Yatse

EDIT

Próbowałem uruchomić 2x Kodi na jednym komputerze i da się ale pod warunkiem, że jeden otwarty jest w środowisku izolowanym, np przy pomocy Sandboxie, niestety pilot na komórce nie przełącza się poprawnie między hostami, zawsze obsługuje pierwszy, główny host...

0