Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

PIONEER DEH-M6017ZH - Wyjście aux

23 Nov 2017 10:23 4086 13
  • Level 10  
    Witam,

Posiadam radio PIONEER DEH-M6017ZH w Hondzie CRV II z 2005 r. Chciałbym mieć możliwość podłączenia telefonu/mp3 przez złącze aux. W instrukcji serwisowej znalazłem opis pinów:

Gniazdo po prawej jak się domyślam służy do podłączenia zmieniarki cd, które chciałbym wykorzystać do podłączenia jacka aux.
    I zbliżenie na gniazdo po prawej:

Nigdzie nie znalazłem gotowych produktów,lub nie umiem znaleźć, dlatego proszę o pomoc w wykonaniu takiego kabelka.

Z góry dziękuję
  • Level 23  
    Czy masz w menu opcję AUX ?
    Jeżeli nie to ratuje cię tylko emulator zmieniarki, prosty albo bardziej zaawansowany z USB, BT.
  • Level 10  
    Radio wygląda tak

a z tyłu tak:

Wystarczy mi możliwość podpięcia telefonu lub playera mp3. Nie muszę mieć sterowania z radia. Chodzi mi o to aby radio było zwykłym wzmacniaczem sygnału. Jak rozszyfrować oznaczenia pinów?

Rozumiem, że zwarcie którychś pinów będzie sygnałem podpięcia aux. Tylko których? No i kanały: lewy /prawy.
  • Level 43  
    Przełącz radio na AUX, zmniejsz poziom głośności(zacznij od minimum i stopniowo zwiększaj) i dotknij palcami do pinów białego gniazda(Lch+-,Rch+-) jak w głośnikach zacznie buczeć to podasz tam sygnał i gra muzyka.
  • Level 43  
    Jeśli wejście AUX możesz aktywować poprzez przyciśnięcie przycisku na panelu radia to emulator nie jest do niczego potrzebny.
  • Level 9  
    witam, podpinam się do tematu...

Jak zasilić poprawnie to radyjko? Czy wystarczy dać +12 na zacisk +B a masę na GND?
    Przy takim zasilaniu radia nie da sie włączyć , mruga tylko dioda czerwona.
    Jak wygląda procedura wpisania kodu?

Radio uruchamiam przy pomocy zasilacza z kompa (inne na tym chodzą bez problemu) nie w autku Honda. Ma to być garażowe HI-FI :))

Z góry wielkie dzięki za informacje!
    WW
  • Level 10  
    Co do kabelkow to Ci nie pomogę. Natomiast 4 cyfrowy kod wpisuje z panelu za pomocą przycisków do przerzycania programów radia
  • Level 9  
    Ok to może inaczej....
    gdy zasilę radio w ten sposób: +12 na zacisk +B a masę na GND nie da się go włączyć, czy jest to normalne?
    WW
  • Level 36  
    SYSTEM AAC +12V
    +B +12V
    GND masa
  • Level 9  
    dzięki!
    jutro wypróbuje to na budowie, i napisze czy działa.
  • Level 10  
    Witam, odkopuję temat.

Znalazłem na allegro takie cudo.

Czy byłaby możliwość podpięcia takiego modułu do radia z tematu. A jeśli tak to w jaki sposób? Zakładam że gniazdo po prawej służy do podłączenia zmieniarki. Czy ktoś zna nazwę/symbol wtyczki jaką należałoby zastosować. I czy trzeba by zastosować jakiś rezystor lub stabilizator napięcia, ponieważ moduł pracuje w zakresie 7-12V. Czy może jeśli podłączamy pod wyjście zmieniarki już nie trzeba?

Odpowiadając na pytanie kolegi @pitron, nie mam w menu opcji AUX ale może jest tak, że uaktywania się dopiero po podłączeniu zmieniarki do gniazda? Co sadzicie?

Z góry dzięki za pomoc.
    Jacek
  • Level 10  
    Witam ponownie. Po analizie tematu i schematu radyjka jak w temacie, bardzo proszę o potwierdzenie czy działania jakie planuje podjąć są właściwe.

Czy wystarczy jeśli zasilanie np 12V pobiorę z gniazda zmieniarki (system acc + gnd) oraz wepnę się wyjściem audio (RO i LO) w pin 11 i 15 wzmacniacza TDA7384?
    Czy będzie to stabilne 12V a nie np 14,4 po odpaleniu silnika?

W jaki sposób wzbudzić AUX? Prawdopodobnie aktywację aux uzyskamy poprzez zwarcie którychś pinów na gnieździe zmieniarki lub na płytce scalonej. Tylko nie wiem których. No i gdzie się wpiąć z GND zasilania i LINE OUT z modułu?

Fragment schematu:

Sam moduł:

Z góry dziękuję za pomoc.
  • Level 1  
    Witam podepnę się i ja pod temat radyjka Hondy.Czy jest jakikolwiek sposób wyprowadzenia aux? Zdjęcia od góry zmieniarka,cała płytka,CD,i radio.PIONEER DEH-M6017ZH - Wyjście aux PIONEER DEH-M6017ZH - Wyjście aux PIONEER DEH-M6017ZH - Wyjście aux PIONEER DEH-M6017ZH - Wyjście aux