Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer VSX-527 - brak dźwięku z HDMI

23 Lis 2017 13:43 1359 8
 • Poziom 24  
  Amplituner jak w temacie .Wewnętrzny tuner działa prawidłowo ,jest dźwięk w głośnikach .Końcówki mocy sprawne . Podając sygnał na jakiekolwiek wejście HDMI i przełączając sprzęt na to wejście widać na wyświetlaczu że symbol HDMI przestaje migać i włącza się czerwona kropka koło napisu HDMI .Zatem sprzęt wykrywa że podano sygnał na wejście HDMI .Niestety w głośnikach całkowita cisza .
  Usterka podobno wystąpiła w czasie działania urządzenia ,coś "zacharczało" w głośnikach i głos zniknął .Sprzęt używany jest tylko i wyłącznie jako przełącznik sygnału HDMI i wzmacniacz sygnału audio z wejść HDMI .
  Korzystając z tego schematu pomierzyłem napięcia zasilające ( 1,2 V , 1,8 V , 3,3 V, 5 V i inne ) na module ANP7814-4 .Wszystkie są prawidłowe . Żaden z układów nie przegrzewa się ,są lekko ciepłe.
  Ma ktoś jakieś doświadczenie z tymi modułami i coś podpowie?
  Podejrzewam IC1601 - TMS320D788E001BREP - ale to bardzo "mgliste" podejrzenie.
 • Poziom 39  
  66-ta strona angielskojęzycznej instrukcji obsługi.
 • Poziom 39  
  Jaki rodzaj przewodu stosowany jest ? Przewdy HDMI są różnej generacji i klasy. Nie wszystkie wbrew oczekiwaniom są kompatybilne w 100 %. Z drugiej strony ten TMS320D788E001BREP jest tylko lekko ciepły, a dokładniej ile ma stopni ? Oprogramowanie wgrało się prawidłowo? Czy objaw jest identyczny jak poprzednio?
 • Poziom 24  
  Przewody sprawdzane 3 różne, wszystkie na innych sprzętach działają prawidłowo. Na samym początku piszę, że po podaniu sygnału na wyświetlaczu amplitunera pojawia się informacja o wykrytym sygnale HDMI, jednak w głośnikach cisza.
  Co do temperatury TMS320... to aktualnie niestety pirometru nie mam, ale układ nie przegrzewa się, jest wyczuwalne ciepło ale nic niepokojącego.
  Oprogramowanie wgrało się prawidłowo, a objaw przed i po wgraniu jest identyczny.
 • Poziom 39  
  Walczyłem niedawno z tym modelem i mam pewne obserwacje.Też przestał przesyłać HDMI zapewne przez podłączanie na gorąco z innym sprzętem.

  Niezbędny reset mikrokontrolera jak opisano w instrukcji co podawałem wyżej .
  Czy to zrobiono prawidłowo ? CEC(HDMI Control) musi być wyłączony aby to zaszło .
  Kolejne działanie :
  Profilaktycznie wypiąć moduł HDMI i przelutować HDMI Port Processor i mikrokontroler także.
 • Poziom 24  
  Faktycznie wcześniej zrobiłem tylko przywrócenie ustawień fabrycznych. Teraz zrobiłem tak jak w pisze w instrukcji na stronie 66, wszystko poszło dobrze, ale nadal brak dźwięku. Nie przelutowałem jeszcze wspomnianych układów, zrobię to w wolnej chwili.
  I jeszcze jedno spostrzeżenie - oprócz braku dźwięku ( na wyświetlaczu sygnalizuje wykrycie sygnału HDMI ) z wejść HDMI, nie przekazuje również sygnału wizji z tych wejść. Na TV można jednak wywołać grafikę z amplitunera. Może to jeszcze coś nasunie.
  Dzięki za zainteresowanie.
 • Poziom 39  
  Oczywiście sprawdź wcześniej swoje kable HDMI jak sugeruje Aaanteka , jest wiele kabli i starsze wersje mogą nie być kompatybilne .
  Masz jeszcze w menu możliwość przełączenia dźwięku z HDMI by przekazywał tylko na TV , sam dźwięk działa na TV ?
  Poćwicz kable jak reset przebiegł poprawnie.